Reklama 2

„Volungėlė“ nenutilo ir per lietų

Šeštadienį Sedoje vyko tradicinis folkloro festivalis „Gėid vuolongelė”, skirtas etnografinių regionų metams paminėti.

Sveikinimai ir kalbos

Šventė vyko A. Baranausko aikštėje. Pasveikinimo dainą atliko Sedos kultūros centro folkloro ansambliai „Rėmolee” ir „Rėmolokaa”, o šokį sušoko kultūros centro šokių kolektyvo „Mitrulis” moterų šokių grupė (vadovė Vaida Danauskienė).

 

Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas, pasisveikinęs regionų tarmėmis, pirmiausia kreipėsi į susirinkusiuosius: „Sveikinu su šia daug metų vykstančia švente visus: žiūrovus, kolektyvus iš Aukštaitijos ir Dzūkijos bei linkiu gražios šventės“. Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius apgailestavo dėl blogo oro, tačiau vis tiek linkėjo smagaus pasibuvimo ir gražios šventės.

Renginio vedėjai pakvietė į sceną ir svečius. Rajono savivaldybės mero patarėjas Giedrius Petrulevičius sakė, kad jam garbė dalyvauti šioje šventėje: „Darykite tai, kas jums patinka. Linkiu gražios šventės”. Klaipėdos universiteto profesorius, mokslų daktaras Rimantas Balsys akcentavo, kad žemaičiai vis dėlto yra „kieti”: „Štai pažiūrėkit, tik susiruošėm švęsti lauke ir lietaus nebeliko”. Jis perskaitė Henriko Radausko eilėraštį „Dainos gimimas”, kuriame sakoma: „aš nestatau namų, aš nevedu tautos…” Tačiau, pasak R. Balsio, dainuodamas žmogus kaip tik ir stato namus bei veda tautą. Sedos parapijos klebonas kun. Modestas Ramanauskas pasveikino susirinkusius kolektyvus ir patikino, kad lietus tikrai nesutrukdys šiai šventei, nes į ją susirinko daug nuostabių žmonių, o kur susirenka dainuojantys žmonės – ten visada gera nuotaika bet kokiu oru. Pasak jo, kur žmonės – ten ir galybė, ten ir stiprybė.

Kvietė apsilankyti

Pirmieji šventę koncertu atidarė Sedos kultūros centro folkloro ansambliai: senieji „Rėmolee” (vadovas G. Griškėnas), vaikų ir jaunimo ansamblis „Rėmoliokaa” bei mažieji „Cyroliokaa”(abiejų vadovė Gražina Vainutienė). Iš kurortinio miesto Druskininkų atvyko folkloro ansamblis „Stadalėlė” (vadovė Lina Balčiūnienė) įteikė G. Griškėnui pyragą bei knygą ir kvietė atvykti į Druskininkus. Lazdijų rajono Veisiejų folkloro ansamblis „Packavėlė” (vadovė Lina Kvedaravičienė) Sedos kultūros centro direktoriui įteikė didžiulį rinkinį krašto gėrybių ir taip pat pakvietė atvykti pas juos į dzūkų festivalį. „Packavėlės “ atstovė ne tik dainavo, bet ir muzikavo mediniais instrumentais. Vėliau atlikta daina trimis kalbomis. Iš Aukštaitijos miesto Rokiškio atvyko folkloro ansamblis „Gastauta” ( vadovai Nida Lungienė ir Giedrius Viduolis). Ansamblio atstovė pirmiausia paaiškino, ką reiškia toks pavadinimas. Jos teigimu, tai lauko gėlytė, kuri dabar jau auginama ir darželiuose. „Gastautos “ atstovė įteikė G. Griškėnui aukštaitišką sūrį ir knygą apie rokiškiečio Liongino Šepkaus drožinius. „Seda – labai gražus miestelis. Aplankėme Renavo dvarą, o jus kviečiame atvažiuoti į Rokiškį“, – kalbėjo rokiškietė.

Po svečių pasirodymų atėjo eilė ir artimesniems kaimynams – Skuodo rajono Barstyčių folkloro ansamblis „Barstytė” (vadovė Giedrė Balsienė) šiame festivalyje dalyvauja nebe pirmą kartą. „Barstytės” atstovės teigimu, ne kiekvienas žmogus gali būti dainininkas, bet, jei širdelėje linksma, tai kodėl gi nepadainavus. Žemaitijos nacionalinio parko Platelių folkloro ansamblis „Platelee” (vadovas Aivaras Alminas) atvyko kartu su jaunaisiais „Plateliukais” iš Platelių gimnazijos, o Mažeikių „Alksna” atsivežė savuosius „Alksniukus” ( vadovai Dainora Petrikienė, Jolanta Kaleckienė ir Algis Vilkas). Festivalį užbaigė „Sedos romansai“ (vadovė Lina Rupšienė).

Degins gražiu oru

Jaunimo centro „Būk savas“ koordinatorės Valerija Rumbutienė ir Rasa Šmaižienė pasidžiaugė, kad jau antrus metus vyksta šiaudinių skulptūrų darymas bei seminarai, kuriuose supažindinama su baltų tautų tradicijomis ir kultūra. Koordinatorės už pagalbą dėkojo rajono savivaldybei, Sedos kultūros centrui, Vytauto Mačernio gimnazijai, bendruomenės pirmininkei Vitai Domarkienei bei verslininkams. R. Šmaižienės teigimu, šiaudinės skulptūros bus deginamos artimiausiu metu pasitaikius tinkamai progai, nes per festivalį dėl lietaus jų uždegti nebuvo įmanoma. „Būk savas“ koordinatorės atsidėkodamos G. Griškėnui padovanojo pintinę vaisių.

Renginio pratęsimas

Po pertraukėlės festivalio „Gėid vuolongėlė“ pratęsimas vyko Varduvos upės salelėje. Čia dėl „Truopniojo šokėjo“ titulo varžėsi daug porų, iš kurių vertinimo komisija pažymėjo keturias poras, atkreipdami dėmesį į „Gastauta“ vadovę Nidą Lungienę ir jos porininką, pagirdami jaunuosius šokėjus iš Platelių, Veisiejų ir Mažeikių. Vakaronės metu vyko linksmas pasibuvimas ir bendravimas.

Valerija KVEDARAITĖ

Nuotraukos G. GRIŠKĖNO

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode