Reklama 2

Miestui – naujos galimybės

Įsteigta Mažeikių miesto vietos veiklos grupė

Daugeliui gerai žinoma senokai veikianti Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupė, kurios paskirtis – suvienyti kaimo gyventojus. Neseniai Mažeikiuose pradėjo veikti Miesto vietos veiklos grupė (VVG), apjungianti miesto juridinius asmenis, norinčius gerinti mieste socialinę-ekonominę padėtį, mažinti socialinę atskirtį ar kitais būdais prisidėti prie ilgalaikio strateginio tikslo.

Pradžia

Pirmasis informacinis susirinkimas vyko Savivaldybės mero Antano Tenio kvietimudar 2014 m. pabaigoje. Tada buvo sudaryta darbo grupė, kuri aptarė Mažeikių miesto VVG įsteigimo klausimus, parengė įstatus. Šiemet, gegužės 29 d., Savivaldybės taryba pritarė, kad Savivaldybė taptų viena iš Mažeikių miesto VVG steigėjų, asociacija būtų registruojama Stoties g. 18, ir delegavo savo atstovus į valdybą.

Birželio 8-ąją pasirašyta trijų partnerių: Savivaldybės administracijos, Mažeikių verslininkų asociacijos bei Mažeikių NVO (Nevyriausybinių organizacijų) asociacijos, Mažeikių miesto vietos veiklos grupės steigimo sutartis, o jau birželio 29 d. Mažeikių miesto VVG įregistruota Juridinių asmenų registre.

Valdyboje – kiekvieno sektoriaus atstovai

Mažeikių VVG valdybą sudaro po tris kiekvieno sektoriaus narius: Savivaldybės atstovai – vicemerė Irena Macijauskienė, kuri išrinkta ir valdybos pirmininke, mero patarėjas Giedrius Petrulevičius, Savivaldybės Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė. Verslo sektoriui atsovaus Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė Agnė Gylytė ir verslininkas Lionginas Kairys bei Smulkiųjų verslininkų asociacijos vadovė Cecilija Korsakovienė. Nuo Nevyriausybinių organizacijų – Mažeikių NVO asociacijos prezidentas Eduardas Vaičiulis ir Ramutė Jarmolavičienė bei Mažeikių „Rotary“ klubo narys Jonas Buinauskas.

Tikslas ir galimybės

Pasak iniciatorių, Vietos veiklos grupės įsteigimas buvo būtinas miesto bendruomenės inicijuojamai vietos plėtrai įgyvendinti per integruotą ir kelis sektorius aprėpiančią vietos plėtros strategiją. Šią galimybę šalies miestams suteikia 2014–2020 m. Europos Sąjungos finansinės paramos laikotarpis. Steigti VVG rajone gali Mažeikių miestas, kadangi paramos taisyklės reikalauja, jog gyvenvietėje ar mieste gyventų nuo 6 iki 150 tūkst. gyventojų.

Pasak I. Macijauskienės, programoje gali dalyvauti tik vykdantys veiklą mieste: „Investicijų infrastruktūrai vystyti nenumatoma. Tai bus vadinamieji „minkštieji“ projektai, orientuoti į žmogiškuosius išteklius. Jais bus siekiama padėti žmonėms įsidarbinti, mažinti jų socialinę atskirtį, bus rengiami įvairūs mokymai. Parengtos strategijos sėkmę lems teritorinis problemų išskirtinumas ir idėjos.“

Iniciatorius – Savivaldybė

Planuojama, kad šalyje iš viso turėtų įsisteigti 60 VVG, kurioms bus paskirstyta 48 mln. eurų, o pagal paramos projektus viena VVG galės pretenduoti į paramą nuo 100 tūkst. iki 1 mln. eurų. Numatyta ir parama strateginiam pasirengimui steigti VVG iki 4 tūkst. eurų. Strategijų parengimo terminai – 2015 metai, o projektai bus pradedami vykdyti 2016 m. Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis sudaro 92,5 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, likusi dalis turės būti dengiama savivaldybių biudžeto ir (ar) privačiomis lėšomis, todėl viena iš steigėjų, pasak iniciatorės, – Mažeikių rajono savivaldybė.

Mažeikių VVG asociacijos pirmininkė, Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė, jaunimo reikalų koordinatorė Alvyda Purauskytė „Būdui žemaičių“ sakė, jog Savivaldybė buvo VVG steigimo iniciatorė, tačiau didelis uždavinys laukia ir kitų dviejų dalininkų – verslo ir NVO: „Nors pagal taisykles, patvirtintas Vidaus reikalų ministro, nenurodyta, kuris dalininkas turėtų būti inciatoriumi, didelį interesą nuo pat pradžių, vos tik pasirodžius informacijai apie galimybę steigti VVG, parodė Savivaldybės meras.“

„Aš gavau vietos veiklos grupės strategijų rengimo taisyklių, kurios dar nebuvo patvirtintos, projektą. Mes turėjome praktikos su Šiaurės vakarų vietos veiklos grupės steigimu ir žinojome, kad didesnes galimybes laimėti turi pirmieji. Pradėjome iš anksto rengti strategiją, suformuoti steigimo ir valdymo organus, numatyti, ką mes norime pasiekti, – „Būdui žemaičių“ sakė A. Tenys. – Aišku, lėšos mažesnės, nei skiriama kaimui, dar sumos nežinome. Viskas priklausys, ką mes norėsime daryti. Buvo kalbama, kad viena kaip ir pastovioji dalis bus Savivaldybei, o kita – kaip konkursinė dalis. Bet ar taip bus iš tikrųjų, kalbėti per anksti.“

Stojimo sąlygos

Į Asociaciją gali stoti visi juridiniai asmenys, registruoti ir savo veiklą vykdantys Mažeikių mieste, turintys idėjų ir norintys dalyvauti gerinant socialinę-ekonominę padėtį mieste, mažinti socialinę atskirtį ar kitais būdais prisidėti prie ilgalaikio strateginio tikslo – Mažeikiai – miestas, kuriame norisi gyventi. Imamas Įstatuose nustatytas stojamasis bei metinis mokesčiai. Jie, pasak A. Purauskytės, nedideli.

Paraiškas vertinimui būtina pateikti iki rugpjūčio 28 d., o strategiją – iki 2016 m. vasario mėnesio. Pareiškimus priima Mažeikių miesto VVG pirmininkė A. Purauskytė. Tel.: (8 443) 95327, 8 655 96437. El. p. alvyda.purauskyte@mazeikiai.lt.

Komentarai  

+3 #4 Rosita 2015-07-20 14:19
Kas būtų, nebūtų svarbių dalykų – savivaldybės naujienų? Juk daug mažiau apie Mažeikius žinotumėm. Aišku, per daug nereikia, bet naujienas tai visi norim sužinoti.
Cituoti
+3 #3 To graudu 2015-07-20 13:45
Kodėl norim tik žiūrėti blogą. Man tai labai aktualu. Naujovė.Gal iš pavydo purvinat? Santarvej tik politika, o būde yra ir dvasingų straipsnių.
Cituoti
+4 #2 Skaitytoja 2015-07-18 21:56
Cituoja Graudu:
Na ne kažką pagrindinis numerio rašinys, ne kažką kaip redaktorei. Nebėr ko skaityti. „Būdas žemaičių“ tiesiog dar vienu savivaldybės naujienų perspausdintoju tapo ir tiek.

Norėčiau pažiūrėti, ką pats/pati geriau padarytumėt :lol: Beta kai vadovai naudoja laikraštį, kaip įrankį pasiekti kažką politikoje, va čia tai ne kažką, todėl „Būdas žemaičių“ dar yra normalus laikraštis.
Cituoti
-3 #1 Graudu 2015-07-17 20:26
Na ne kažką pagrindinis numerio rašinys, ne kažką kaip redaktorei. Nebėr ko skaityti. „Būdas žemaičių“ tiesiog dar vienu savivaldybės naujienų perspausdintoju tapo ir tiek.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode