Reklama 2

Auksodės kaimui – ženkli sukaktis

Šeštadienį Auksodės bendruomenė minėjo savo kaimo 350 metų sukaktį. Ta proga už gyvus ir mirusius kaimo žmones prie Andruškų koplyčios aukotos šv. Mišios, nuotaiką skaidrino šventinė eisena aplink kaimą su pučiamųjų orkestru „Griaustinis“ ir „Saulės“ kolektyvo šokėjomis. Iškilmingai pakelta kaimo vėliava, sugiedotas kaimo himnas bei atiduotas jau ketvirtasis garbingiausias kaimo simbolis – Auksinis obuolys.

Pasižymi išskirtinumu

Jau 12 metų gyvuojanti ir apie 400 gyventojų burianti Auksodės bendruomenė, pasak gyventojų, pasižymi ne tik todėl, kad čia gyvena valdžios atstovai – Savivaldybės meras, seniūnas ir administracijos direktoriaus artimieji – bet ir aktyvumu bei darbštumu. Tuo, anot jų, galima įsitikinti pasižvalgius į aplinką: prieš 32 metus įrengtą parkelį, gražiai tvarkomas ir puoselėjamas sodybas, gausa įgyvendintų projektų, savo himnu, įrengta Kaimo istorijos lenta bei pagamintu maketu ir dar daugybe dalykų, sukurtų aktyvių bendruomenės žmonių.

Tarybos padėka

Šventėje kalbėjęs Savivaldybės meras Antanas Tenys, daugiau kaip dešimtmetį buvęs bendruomenės pirmininku, džiaugėsi puikia bendryste ir dėkojo čia gyvenantiems, dirbantiems, kuriantiems: „Tik bendrystėje galime pasiekti puikių, gerų darbų, gerų minčių. Noriu dėkoti energingajai kaimo bendruomenės pirmininkei, noriu dėkoti bendruomenės tarybai, gatvės seniūnams, seniūnaičiams, seniūnijos darbuotojams, kurie rūpinasi Auksodės kaimu, jį gražina, puošia ir, manau, kasdien vis labiau gyvenimui gerėjant ir čia gera gyventi.“

Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius kartu su meru Savivaldybės tarybos vardu bendruomenės pirmininkei įteikė padėką. „Nė vienas medis, nė viena šeima, nė vienas kaimas ar miestas nebus stiprūs, neturėdami šaknų. Jūsų sukaupta išmintis – tėvų ir senelių neginčijama vertybė. Dėkojame, kad esate neabejingi savo kaimo praeičiai ir ateičiai. Dėkojame kaimo bendruomenei už darbą, kurį dirbate atiduodami savo gebėjimus ir dalelę širdies, už nuoširdų rūpestį čia gyvenančiais žmonėmis, siekį, kad Auksodės kaime gyventi būtų gera ir jauku. Džiaugiamės, kad Mažeikių rajono savivaldybė galėjo prisidėti prie jūsų vykdomų projektų. Linkime sveikatos, didelių siekių, kuo geriausios kloties ir asmeninės sėkmės“, – padėkos žodžius perskaitė B. Kryžius, didelę dalį savo vaikystės ir jaunystės praleidęs Ausodėje. „Čia pradėjau eiti į antrą klasę. Dabar čia dar tebegyvena mano mama ir žmonos tėvai, o gimęs esu netoliese esančiame Knabikų kaime“, – „Būdui žemaičių“ sakė Savivaldybės administracijos vadovas, pasidžiaugdamas, jog Auksodės bendruomenė puikiai sugeba parengti ir įgyvendinti įvairius projektus.

Prašė pagalbos

Laižuvos seniūnijos, kuriai priklauso ir Auksodė, seniūnas Algimantas Auškalnis kvietė visus per jubiliejų prisimenant Auksodės garbingą vardą, kurti jos ateitį. „Visi gerai žinome, kad ši Auksodės gyvenvietė buvo pradėta kurti, statyti, esant melioracijos vajui. Tais laikais susiformavo pagrindinės gatvės, buvo statoma po kelis namus per metus, ir puikiai gyvename iki šiol. Savivaldybės dėka per paskutinius trejus metus atnaujintas gatvių apšvietimas, renovuotas daugiafunkcis centras, bendruomenės namai, sporto aikštelė“, – dėkodamas rajono valdžiai seniūnas priminė, jog jau nusidėvėjo ir gyvenvietės gatvių danga.

Reikia rankų

Bendruomenės pirmininkė Ingrida Braziulienė sveikindama jubiliejaus proga dėkojo už pagalbą visiems: „Džiaugiuosi mūsų kaimu, nes mūsų kaimas jaunas, mes esame energingi, mes esame žvalūs ir mūsų daug. Labai džiaugiuosi, kad mūsų vaikai neišvažiuoja į svečias šalis, kad mūsų vaikai, mūsų buvę mokiniai perka sodybas ir kuria gyvenimus čia. Šiandien aš jums visiems norėčiau palinkėti begalinės sėkmės, sėkmės namuose, sėkmės darbe, sėkmės ateityje, sveikatos. Ačiū sakau Savivaldybės administracijai už mums parodytą dėmesį ir pagalbą, ačiū rėmėjams, kad šita šventė įvyko, labai ačiū paprastiems kaimo žmonėms, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo: dažė, pjovė, tašė, nešė, grėbė ir t. t. Tai, kad šventė būtų tokia, kokia yra, reikia labai daug žmonių rankų.“

Bendruomenės simboliai

Šventėje sugiedotas kaimo istoriją pasakojantis kaimo himnas, kurio teksto autorius – Savivaldybės tarybos narys Leonas Mitkus, muziką sukūrė Andrius Dobrovolskis. Kaimo jauniausia gyventoja, dvejų metų Luka Budreikaitė ir vyriausia – 80-metį švenčianti Valerija Reivytienė – iškėlė prieš dešimtmetį pasiūtą dizainerės Laimos Mikalauskienės sukurtą miestelio vėliavą su auksine obelimi. Pasak I. Braziulienės, remiantis aukso sodo legenda: „Ir ant tos auksinės obels mes dabar turime šešis obuolius. Tai garbingiausia kaimo nominacija. Šeši todėl, kad būtų proporcinga, nebūtų per daug prikrauta, kad obelaitė matytųsi, kad obuoliai derėtų. Bet, jei prireiks nominacijoms, užderės dar daugiau.“

Pirmininkės teigimu, 2008 metais pirmoji nominacija atiduota Augustinui Narmontui už tai, kad 40 metų pedagoginio darbo atidavė auksūdiškiams vaikams, antras auksinis obuolys skirtas restauravusiam Purplių koplyčią Vytautu Gargasui, trečioji – buvusiam bendruomenės pirmininkui, dabartiniam merui A. Teniui už tai, kad kaimas turi nuotekas ir vandentiekį. Ketvirtoji Auksinio obuolio nominacija šiemet skirta Jonui Budreikai už Kalėdų Senelio personažą ir pagalbą žmonėms bėdoje.

Vaikų neformali grupė „Šypsena“, vadovaujama Aušros Šeškienės, šventei pagamino viso kaimo maketą, kuriam sunaudota daugiau nei 150 degtukų dėžučių, 100 lapų spalvoto popieriaus, 10 buteliukų klijų. Šalia parkelio įrengta ir Kaimo istorijos lenta su daugybe praeities įvykius liudijančių nuotraukų.

Pagerbti gyventojai

Padėkos raštais už puikiai tvarkomas sodybas šiemet apdovanoti Aurelija ir Audrius Erminai, Povilas Ruginis bei Irena Pakamanienė, prizais paskatinti dar daugelio sodybų savininkai. Vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie kaimo istorijos kūrimo kaip padėką už darbus išdalinta 11 simbolinių Irenos Pakulienės numegztų obuolių. Dovanomis ir gėlėmis pasveikinti šiais metais sulaukę ar dar sulauksiantys jubiliejinių gimtadienio sukakčių.

Parkelyje pasodintas dar vienas ąžuoliukas, kuris ateities kartoms bylotų apie Auksodės 350 metų jubiliejų.

Jubiliejiniame minėjime koncertavo skrabalų maestro Regimantas Šilinskas bei legendinis dainų autorius ir atlikėjas Arvydas Vilčinskas. Vyko vasaros gegužinė su fejerverkais.

Kaimas jaunėja

„Daug padarėme vardan mūsų žmonių: įgyvendinome daug projektų, susikūrėme bendruomenės namus, daugiafunkcį centrą. Pernai rugsėjį į jį atėjo 12 ikimokyklinukų, šiemet turime jau 26. Šį rugsėjį atidarysime pirmąją klasę, o pavasarį išleisime pirmąją istorinę laidą. Pažymėtina ir tai, kad kartu su tėvais nuspręsta pasiūti vaikams uniformas su Auksinio obuolio logotipu, kurias jie nešiotų kasdien. Džiaugiuosi, kad mūsų kaimas jaunėja, o buvę mokiniai neišvažiuoja“, – „Būdui žemaičių“ sakė nuo 2011 metų einanti Auksodės bendruomenės pirmininkės pareigas I. Braziulienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode