Reklama 2

Statistikos departamentas 2021 metais žmones suskaičiuos neužsukant į namus


Kitą visuotini gyventojų ir būstų surašymą, vyksiantį 2021 metais, Statistikos departamentas ketina atlikti elektroniniu būdu – surenkant visus reikiamus duomenis iš kitų registrų ir netrukdant pačių gyventojų, tačiau tam dar reikia sukurti e. sistemą, kuriai pinigų pernai pristigo, rašo „Verslo žinios“.

Finansų ministerija teigia, kad lėšų kitų metų biudžete numatyta – 745, 5 tūkst. eurų: 75,5 tūkst. eurų išlaidoms ir 670 tūkst. eurų turtui įsigyti.  

Pasak dienraščio, planuojama sukurti informacinę sistemą, kuri iš įvairių valstybės registrų ir duomenų bazių - gyventojų, nekilnojamojo turto ir adresų registrų, „Sodros“, Darbo biržos ir kitų įstaigų – pati surinktų ir susistemintų informaciją apie gyventojus ir jų nekilnojamojo turto. Toks surašymas būtų kur kas veiksmingesnis, Statistikos departamento  specialistams sumažėtų darbo, o gyventojams nereikėtų vakarais priimti surašinėtojų.

Vilnius, gruodžio 15 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode