Reklama 2

Spaudos konferencijoje – apie tai, ką valgys mūsų vaikai ugdymo įstaigose

Gruodžio 12 d. (antradienį), 9 val. 399 salėje, Žemės ūkio ministerijoje, įvyks spaudos konferencija, kurioje bus kalbama apie tai, kaip paskatinti ugdymo įstaigas pereiti prie tiesioginio produkcijos įsigijimo iš vietinių  ūkių, kad ant mūsų vaikų stalo patektų tik kokybiški, ekologiški maisto produktai.

Spaudos konferencijos dalyviai: žemės ūkio viceministras Saulius Savickis, mitybos specialistė, VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė Raminta Bogušienė, organizacijos Culinary-Heritage Europos koordinatorius iš Švedijos Niclas Fjellströmas, įmonės „Mėta“ direktorius, idėjos Lietuvai „Investuokime į trumpąsias maisto grandines“ autorius  Mindaugas Vyskupaitis, Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Audrius Murauskas.

Kaip rodo Europos šalių patirtis, pasitelkus politinius sprendimus, galima suorganizuoti tiesioginį ekonomiškai efektyvų maisto produktų tiekimą iš ūkių į ugdymo įstaigas. Žemės ūkio ministerija neabejoja, kad ir Lietuvos ugdymo įstaigos gali sėkmingai persiorientuoti į sveiką vaikų maitinimą. Perėjimas prie vadinamųjų trumpųjų maisto grandinių ugdymo įstaigose ne tik finansiškai sustiprintų nedidelius ūkius, bet ir padėtų mūsų vaikams nuo mažų dienų ugdyti sveikos mitybos įpročius.

Po spaudos konferencijos 10 val. prasidės konferencija „Kuo maitinsime savo vaikus?“, į kurią Žemės ūkio ministerija sukvietė ūkininkus, mitybos specialistus, švietimo sistemos, savivaldos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir tėvų organizacijų atstovus. Konferencijoje bus diskutuojama, kas turi būti mūsų vaikų pietų lėkštėje, kad Lietuvoje išaugtų sveikesnė karta; ką daryti, kad ant vaikų stalo patektų kokybiški maisto produktai iš vietinių ūkių, o šviežias ekologiškas maistas taptų įperkamas visoms Lietuvos ugdymo įstaigoms.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode