Popiežiaus vizitas būtų svarbiausias 25-erių metų įvykis, sako ambasadorius Vatikane

Kitais metais planuojamas popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje būtų reikšmingiausias ne tik metų, bet pastarųjų 25–erių metų įvykis, sako Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto.

„Jeigu tikrai įvyktų, mano šventu įsitikinimu, tai būtų svarbiausias 2018 metų, o gal ir paskutinių 25–erių metų įvykis“, – BNS sakė ambasadorius Petras Zapolskas.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad vizitas dar tik planuojamas, todėl anksti kalbėti apie galimą jo žinią, detales ar datas.

„Kadangi mes šnekame dar apie planuojamą dalyką, tai kai Vatikano tarnybos praneš apie vizitą, jeigu praneš, tai bus pranešta ir žinia“, – BNS paklaustas, su kokia žinia į Lietuvą galėtų atvykti pontifikas, kalbėjo ambasadorius.

„Popiežius yra viltis. Mums visiems reikia vilties“, – pridūrė jis.

Pasak P. Zapolsko, popiežiaus vizitai skiriasi nuo kitų aukštų užsienio svečių vizitų, jie paprastai susideda iš valstybinės dalies, taip pat visuomeninės dalies, bažnytinių ceremonijų.

„Popiežius yra vienas pasaulyje, tokiems vizitams skiriamas ypatingas dėmesys ir pasirengimas. Detalių, kaip žinia, prieš vizitus paprastai neatskleidžiama“, – kalbėjo ambasadorius.

Jis sakė negalintis pasakyti, kada šis vizitas gali būti patvirtintas.

Argentinoje gimęs 80-metis Jorge Mario Bergoglio (Chorchė Marijus Bergoljas) popiežiumi tapo 2013 metais. Per vienas pirmųjų savo darbo dienų pontifikas atsisakė specialaus limuzino su vairuotoju.

Liberalesnių pažiūrų popiežius pasižymi gailestingumo, atjautos skurstantiems ir tolerancijos idėjomis.

Lietuvoje pontifikas vienintelį kartą lankėsi 1993 metais, praėjus keliems metams po to, kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę. Tada šalyje viešėjo popiežius iš Lenkijos Jonas Paulius II.

Jis tuomet lankėsi Vilniaus arkikatedroje, prie Aušros vartų, meldėsi Antakalnio kapinėse prie Sausio 13-osios ir Medininkų aukų kapų. Šventasis Tėvas taip pat aukojo mišias Vingio parke, buvo susitikęs su lenkų bendruomenės atstovais.

Be to, Jonas Paulius II lankėsi Kaune, Kryžių kalne netoli Šiaulių, Šiluvoje.

2011 metų Lietuvos gyventojų surašymo duomenimis, Romos katalikų tikėjimą išpažįsta 77 proc. šalies gyventojų.  

Autorė: Austėja Masiokaitė

Vilnius, lapkričio 22 d. (BNS).

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode