Reklama 2

Migracijos departamentas vėl išduoda daugkartines vizas


Migracijos departamentas po beveik mėnesio pertraukos atnaujino daugkartinių vizų išdavimą užsieniečiams – prašymai priimami jau kelias savaites.

Departamentas informavo, kad sprendimai dėl prašymų išduoti daugkartines nacionalines vizas nuo šiol vėl yra priimami per 15 kalendorinių dienų.

Prašymai nebuvo priimami nuo spalio 2-osios iki spalio 24 dienos.

Departamentas pažymi, kad iki metų pabaigos Migracijos departamente deleguoti 10 policijos migracijos skyrių tarnautojų, kurie padeda nagrinėti prašymus,

„Šiuo metu su Vidaus reikalų ministerija konsultuojamasi dėl to, kaip bus užtikrintas sklandus Migracijos departamento darbas 2018 metais. Svarstomos alternatyvos: įsteigti Migracijos departamente 12 naujų pareigybių arba pratęsti policijos pagalbą“, – teigiama departamento atsakyme BNS.

Migracijos departamentas pasilieka teisę pratęsti prašymo išduoti nacionalinę vizą nagrinėjimo laikotarpį, jeigu būtina atlikti papildomus patikrinimus ar gauti papildomų dokumentų.

Spalio pradžioje vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas paskelbė apie planus naikinti Migracijos departamentą ir jo funkcijas perduoti policijai, dalį funkcijų – pasieniečiams. Iniciatyvą sukritikavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad migracijos sistemos problemas reikia spręsti pertvarkant šią instituciją, o ne padalinant jos funkcijas statutinėms tarnyboms.

Departamentas sulaukė kritikos dėl kelių sprendimų, susijusių su prieglobsčio suteikimu, leidimų gyventi Lietuvoje išdavimu, taip pat dėl galimo informacijos nutekinimo – generalinė prokuratūra šią savaitę paskelbė, kad Migracijos departamentas neatskleidė įslaptintos informacijos Rusijos Konstitucinio Teismo teisėjams.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, lapkričio 17 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode