Mažeikiuose lankėsi energetikos ministras

Penktadienį Savivaldybėje lankėsi energetikos ministras Rokas Masiulis ir jo pavaduotojas Vidmantas Macevičius. Susitikimo metu apžvelgta energetikos situacija Lietuvoje, aptarta Energijos efektyvumo direktyvos įgyvendinimo ir jos laikymosi svarba, šilumos ūkio situacija Mažeikiuose.

 

Apžvelgė situaciją

Energetikos ministras teigė, kad jis pakankamai nemažai žino apie Mažeikių problemas, mat jam visą informaciją suteikia mažeikiškis, jo pavaduotojas V. Macevičius. Trumpai apžvelgdamas energetikos situaciją Lietuvoje R. Masiulis kalbėjo, kad Lietuva per paskutinius penkerius metus žengė labai didelį žingsnį įtvirtindama energetinę nepriklausomybę, saugumą: „Pavyko pasiekti ne tik technines priemones, bet ir geresnę komercinę situaciją mūsų vartotojams. Pastatę suskystintų gamtinių dujų terminalą išsiderėjome geresnę dujų kainą, taip pat laukiame elektros kainos sumažėjimo. Kiti žingsniai ministerijoje bus sureguliavimas to, ką jau turime, kad mūsų vartotojai gautų kuo didesnę naudą. Vienas iš didžiausių mūsų tikslų – energetinis efektyvumas.“

Ministras domėjosi, kaip mažeikiškiams sekasi renovacija bei kiti energijos taupymo projektai. Pasak jo, daugelis Europos šalių energetinio efektyvumo klausimu pasielgė labai tiesmukiškai – padidindama mokesčius, elektros, dujų tarifus, benzino kainas, įdėdami tam tikrą dedamąją, kurią surinkus galima investuoti į energijos efektyvumo projektus. „Mes Lietuvoje stengiamės padaryti taip, kad nereikėtų kelti tarifų, bet lėšas surinktume iš skirtingų šaltinių“, – teigė R. Masiulis bei ragino mažeikiškius dalyvauti viešųjų pastatų renovacijos, gatvių apšvietimo projektuose.

Domėjosi naftos perdirbimo gamykla

R. Masiuliui taip pat rūpėjo klausimai, susiję su AB „ORLEN Lietuva“. „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė, Tarybos narė Laima Nagienė informavo, kad kuo toliau, tuo iš gamyklos surenkama mažiau mokesčių: „Palyginus praėjusių metų pirmąjį ketvirtį su šių metų pirmuoju ketvirčiu, vien tik darbo užmokesčio sumažėjo apie vienu milijonu eurų, o pasižiūrėjus į antrąjį ketvirtį – bus minus trys milijonai eurų.“ Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, Mažeikių rajono savivaldybė pagal mokesčių surinkimą yra 58-oje vietoje: „Už mus blogiau mokesčius renka tik dvi savivaldybės, žinoma, tam labai didelę įtaką daro naftos gamykla.“

Žiniasklaidos atstovus domino, kaip ministras mato naftos perdirbimo gamyklos ateitį po penkerių–dešimties metų, ar ji beegzistuos.

Ministras teigė pats norįs sužinoti atsakymą. „Jei tą klausimą būtumėte uždavę prieš pusantrų metų, būčiau pesimistiškiau nusiteikęs nei dabar. Vis dėlto reikia pripažinti, kad šitas verslas ciklinis ir kaip tik dabar mes esame pakilimo laikotarpyje. Visi kalba, kad naftos gamyklų perteklius yra, tačiau reikia žinoti ir tai, kad labai svarbi naftos perdirbimo gamyklų geografinė lokacija. Šios gamyklos lokacija labai svarbi dėl Lenkijos rinkos. Gamykla turi strateginį interesą, bet, kaip ji jį išnaudos, labai sunku pasakyti“, – kalbėjo R. Masiulis bei užtikrino, jog gamykla tikrai nėra pasmerkta dėl to, kad mažėja naftos perdirbimo gamyklų potencialas. Jį labiau neramino remonto klausimas, mat investicijų nėra tiek, kiek jų norėtųsi matyti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode