Atlikėjai ir aplinka žavėjo publiką

Sekmadienio popietę Dautarų dvare vyko festivalio „Muzikinės vasaros Dautarų dvare“ atidarymo koncertas. Tai vienas iš trijų festivalio koncertų. Kiti du įvyks liepą ir rugpjūtį.

Garsūs atlikėjai

Festivalio atidaryme savo balsu gausiai susirinkusius žiūrovus žavėjo Lietuvos muzikų sąjungos narys, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, daugelio tarptautinių konkursų laureatas, „Triumfo arkos“ nugalėtojas, dainininkas Liudas Mikalauskas. Tai vienas įžymiausių lietuvių jaunosios kartos bosų, koncertavęs ne tik gimtojoje Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje bei Didžiojoje Britanijoje.

Taip pat festivalio atidaryme žiūrovai galėjo pamatyti ir išgirsti tarptautinių festivalių dalyvį kamerinį ansamblį „Vilniaus arsenalas“, kuriame groja garsi fleitininkė Laima Šulskutė-Romoslauskienė, Rolandas Romoslauskas, grojęs altu, ir Sergėjus Okuruško – klavesinu.

Koncertą vedė ir apie atlikėjų pasiekimus pasakojo XX a. septintajame dešimtmetyje buvęs populiarus Lietuvos estradinių dainų atlikėjas, muzikantas, muzikologas Jonas Mašanauskas, Dautarų dvare vaikytės vasaras leidusios Undinės Nasvytytės vyras.

Apie dvarą

Po koncerto žiūrovai turėjo galimybę nemokamai apžiūrėti ir patį Dautarų dvarą. Šį pastatą, pasak istorijos šaltinių, vokiečių meistrai pastatė XX a. pradžioje, kai jis dar priklausė vokiečių baronui ir jo žmonai. 1933 m. jį įsigijo Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vadovės, ilgametės Lietuvos radijo diktorės, aktorės U. Nasvytytės tėvas – karo gydytojas pulkininkas Kazimieras Nasvytis. Daugelį vaikystės vasarų čia praleido ir būsima aktorė bei dvyniai jos broliai, vėliau tapę garsiais architektais.

1940 m., užėjus rusams, K. Nasvytis nebevežė vaikų į Dautarus. Dvaras buvo nacionalizuotas, vėliau buvusiems šeimininkams jį grąžino vokiečiai. Tarybiniais laikais Dautarų dvare buvo įsikūrusi pradinė mokykla, vėliau apgyvendinti žmonės. 1999 metais atgautą dvarą iš Nasvyčių 2002 m. įsigijo vilniečiai architektė Gražina Juknevičienė bei fizikos mokslų daktaras Antanas Juknevičius, kurie jį restauravo.

Žiūrovų pamėgti vasaros festivaliai čia rengiami jau trečius metus.

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode