Savivaldybėje – dviem skyriais daugiau

Darbą pradėjus naujosios kadencijos Tarybai, nuspręsta keisti ir Savivaldybės administracijos struktūrą. Siūloma vietoj Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus įsteigti du skyrius – Ekonomikos ir Strateginio vystymo ir investicijų skyrius, vietoj Juridinio ir personalo administravimo skyriaus – Teisės ir Personalo administravimo skyrius. Pirmadienį  pasiūlymas svarstytas Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetoposėdyje.

Atsiras ekonominis vertinimas

Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius Ekonomikos komiteto narius patikino, kad keičiant struktūrą nesiekiama atleisti darbuotojų ar pakeisti vadovus. „Struktūros pakeitimas susijęs su Vietos savivaldos įstatymo pakeitimu ir būsimų projektų įgyvendinimu, mat valstybė savivaldybėms nebeduoda subsidijos, viskas eina per ekonominę prizmę, – teigė B. Kryžius, – todėl ir siūlau įkurti naują Ekonomikos skyrių. Šiandien Ekonomikos skyriaus funkcijas atlieka atskiri skyriai. Pavyzdžiui, Turto valdymo skyriuje vertinamos uždarųjų akcinių bendrovių veiklos ataskaitos ir balansai, kitur vertinami viešųjų sveikatos įstaigų veiklos rezultatai, Strateginio vystymo ir investicijų skyrius vertina projektų efektyvumą. Įkūrus Ekonomikos skyrių, viskas būtų sukoncentruota tame skyriuje. Tai padarius, teikiant sprendimų projektus ir aiškinamuosius raštus, juose atsirastų ekonominis vertinimas. Papildomų darbuotojų šito skyriaus įkūrimui nereikėtų, skyriuje dirbtų trys žmonės.“

Pasak B. Kryžiaus, pagrindiniai Ekonomikos skyriaus uždaviniai: dalyvauti analizuojant, formuojant visą finansų politiką, tobulinant finansų, investicinių projektų planavimą, lėšų paskirstymą, turto efektyvų naudojimą. Taip pat analizuoti ekonominę, socialinę būklę, strateginių planų įgyvendinimą, biudžetinių, viešųjų įstaigų, kurių dalininkė yra Savivaldybė, bei kontroliuojamų uždarųjų akcinių bendrovių veiklą, skatinti verslą bei ekonominę plėtrą ir kt.

Darbuotojų skaičius nesikeis

Kaip teigė B. Kryžius, su struktūros pakeitimais ir Vietos savivaldos įstatymo pasikeitimu, didžioji dalis personalo administravimo darbo perkelta mero institucijai, todėl reikėtų įvesti mažiausiai vieną etatą tam, kad būtų galima rengti dokumentus ir administruoti sveikatos bei visų biudžetinių įstaigų konkursus, atostogų skyrimą, švietimo įstaigų vadovų priėmimą, atleidimą: „Todėl prašau, kad tą darbą atliktų Personalo ir administravimo skyrius, kuriame taip pat dirbtų trys žmonės.“

Visiškai atskirai, tik su teisės reikalais, pasak administracijos direktoriaus, dirbtų Teisės skyrius. Skyrių sudarytų keturi žmonės. „Darbuotojų skaičius šiuose skyriuose nesikeistų ir mokos fondo didinti nereikėtų. Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriuje dirba 10 darbuotojų, iš jų – 9 karjeros valstybės tarnautojai ir vienas darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Juridinio ir personalo administravimo skyriuje dirba 6 darbuotojai, iš jų – 5 karjeros valstybės tarnautojai ir vienas darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Iš viso vietoj 22 skyrių būtų 24“, – informavo B. Kryžius.

Komentarai  

+3 #1 as 2015-06-20 18:17
dar mazai lupiku ir ziurkiu sed savivaldybej ir nieko nedirba
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode