Reklama 2

Naujosios Kaledonijos pakrantę sukrėtė 6,8 balo žemės drebėjimas

 

Naujosios Kaledonijos pakrantę antradienį sukrėtė 6,8 balo žemės drebėjimas, pranešė seismologai, tačiau perspėjimas dėl cunamio bangos pavojaus nebuvo paskelbtas.

Drebėjimo židinys buvo 29 km gylyje; jis buvo 253 km nutolęs nuo šios Prancūzijos užjūrio bendrijos sostinės Numėjos ir 109 km – nuo Tadino, įsikūrusio retai apgyvendintose Ištikimybės salose.

Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimų centras nurodė, kad cunamio bangos pavojaus nebuvo užfiksuota. Ekspertų teigimu, nors drebėjimas ir buvo juntamas, didelės žalos jis veikiausiai nepadarė.

„Jis buvo gerokai nutolęs nuo Numėjos, bet arčiau (drebėjimo židinio) yra ir mažesnių salų, kurios tikrai turėjo patirti nemažą drebėjimą“, – naujienų agentūrai AFP sakė vyriausybinės agentūros „Geoscience Australia“ seismologas Jonathanas Bathgate'as (Džonatanas Batgeitas).

„Nemanau, kad jis padarė itin didelę žalą. Šioje vietovėje tokių įvykių nutinka gana dažnai. Tai yra (seismiškai) aktyvi zona“, – pridūrė jis.

Naujoji Kaledonija patenka į vadinamąjį Ramiojo vandenyno ugnies žiedą, pasižymintį dideliu tektoniniu aktyvumu, todėl šalyje dažni žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai.

Sidnėjus, spalio 31 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode