Reklama 2

Vyriausybė paprastina mokslo, technologijų ir inovacijų programą

 

Vyriausybė ketina supaprastinti ilgalaikę mokslo, technologijų ir inovacijų programą - tai leis institucijoms lengviau plėsti šias sritis.

Vyriausybės Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų strateginė taryba pirmadienį nusprendė visus mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros dokumentus sujungti į vieną programą.

„Tai yra žingsnis, kai integruojama eilė paskyrų dokumentų, kurie reglamentavo mokslo ir inovacijų politiką, į vieną, kas užtikrina didesnį veiksmų koordinavimą tarp įvairių institucijų ir ministerijų“, - BNS po tarybos posėdžio sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Anot jos, tokiu būdu siekiama mažinti biurokratiją šiose srityse.

„Jeigu prieš tai buvo 6 ar 5 strateginiai dokumentai mokslo ir inovacijų srityje, tai dabar priėmus bendrą strategiją, mes turime bendrą planą, kuris jungia visus dokumentus. Ne tik mažinama biurokratija, bet užtikrinamas didesnis veiklų koordinavimas“, - kalbėjo ministrė.

Premjeras Saulius Skvernelis pranešime spaudai tvirtino, jog priėmus ilgalaikę programą, su ja dirbs visa Vyriausybė, o ne tik už šias sritis atsakingos ministerijos.

„Iki šiol inovacijų skatinimo sistema buvo fragmentuota ir Lietuva neturėjo visas sritis vienijančios politikos. Esu tikras, kad siekdami užtikrinti inovacijomis grįstos ekonomikos plėtrą ir pritardami programai šiandien žengiame didelį žingsnį į priekį“, - teigė premjeras.

Dabar ilgalaikė programa bus derinama su suinteresuotomis institucijomis ir svarstoma Vyriausybėje.

Autorius: Pranciškus Vaišvila

Vilnius, spalio 30 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode