Reklama 2

Druskininkuose pradėjo veikti laikina suskystintų gamtinių dujų stotelė

Druskininkų savivaldybės vadovų ir specialistų intensyvios pastangos, kad Druskininkams būtų užtikrintas nenutrūkstamas gamtinių dujų tiekimas ir atsirastų alternatyva brangioms, iš Baltarusijos vamzdžiu gabenamoms dujoms, davė rezultatus – šiandien Druskininkuose pradėjo veikti laikina suskystintų gamtinių dujų (SGD) stotelė.  Minėta stotelė veiks tol, kol bus pastatyta stacionari stotelė.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo LR Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, LR Seimo narė Virginija Vingrienė, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, ESO generalinė vadovė Dalia Andrulionienė.

LR Energetikos ministras pabrėžė, kad laikina suskystintų gamtinių dujų stotelė yra Druskininkų energetinės nepriklausomybės pergalė. „ Iki šiol nebuvo alternatyvaus dujų tiekimo Druskininkuose, kurortas buvo energetinė sala, o nuo šios dienos mes turime alternatyvą dujas Druskininkų vartotojams gauti iš bet kurio tiekėjo, kuris gali pasiūlyti pačią konkurencingiausią kainą. Tai reiškia, kad dujų vartotojai galės turėti  pirmiausia mažesnį abonentinį mokestį ir ženkliai mažesnes dujų kainas po to, kai bus priimtas įstatymas LR Seime“,  – sakė Ž.Vaičiūnas.

Visi susirinkusieji aplodismentais sutiko žinią, kad įsibėgėja ir stacionariosios suskystintų gamtinių dujų stotelės įrengimo darbai – vakar buvo pasirašyta priešprojektinio pirkimo sutartis. Tikimasi, kad iki kito šildymo sezono darbai bus baigti.

 „Laikinos suskystintų gamtinių dujų stotelės atidarymas – svarbus istorinis momentas, nes išspręsta  vienintelio miesto, kuris iki šiol dujų tiekimo klausimu buvo energetinė sala, problema. Ir aš, kaip LR Seimo narė, jaučiuosi prie to prisidėjusi ir labai tuo džiaugiuosi“, – sakė V. Vingrinė.

Kaip skelbiama ministerijos pranešime, į stotelę dujos bus atgabenamos autocisternomis, išdujinamos ir patiekiamos į gamtinių dujų skirstymo sistemą, per kurią pasieks galutinius klientus. Po išdujinimo proceso klientams paskirstomų gamtinių dujų kiekio druskininkiečiams pakaktų maždaug mėnesiui, priklausomai nuo poreikių.

Primename, kad alternatyvos brangioms, iš Baltarusijos vamzdžiu į Druskininkus tiekiamoms dujoms buvo ieškoma ne vienerius metus. Nors dujų sektorius nėra savivaldos funkcija, tačiau ginant  Druskininkų vartotojus savivaldybės vadovai ir specialistai važinėjo po atsakingas institucijas, inicijavo pasitarimus, rengė susitikimus su alternatyvius aprūpinimo dujomis būdus galinčiomis pasiūlyti įmonėmis. Buvo ieškoma galimybių probleminį klausimą išspręsti vartotojų naudai.

Parengta pagalDruskininkų savivaldybės informaciją

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode