Reklama 2

Tarptautiniame kelių policijos pareigūnų ralyje nugalėjo kelių policijos pareigūnai iš Panevėžio

 

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai ketvirtadienį, spalio 19 d. paminėjo Lietuvos kelių policijos įkūrimo 85-ąsias metines, organizuodami tarptautinį kelių policijos pareigūnų ralį, į kurį atvyko kelių policijos padalinių atstovai iš visų Lietuvos apskričių. Į ralį taip pat atvyko Lenkijos, Latvijos ir Estijos kelių policijos padalinių pareigūnai. Ralio atidaryme dalyvavo žymus lenktynininkas Benediktas Vanagas, Lietuvos kelių policijos veteranų asociacijai atstovavo ilgametis kelių policijos pareigūnas Algimantas Maulius. Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys už nuopelnus eismo saugumo gerinimo srityje apdovanojimą įteikė buvusiam ilgamečiam kelių policijos pareigūnui Antanui Čereškai.

Pareigūnų ralis vyko bendrojo naudojimo keliais, laikantis Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Kelių policininkai turėjo įrodyti savo profesionalumą ekstremalaus vairavimo rungtyje, greičio ruože, vidutinio greičio rungtyje, slalomo varžybose. Universalus meistriškumas pravertė viktorinoje, o pakeliui pareigūnų laukė netikėtas užduotis, apie kurias policininkai nebuvo įspėti instruktažo metu. Staigmena tapo ir senovės laikus primenanti raitoji užduotis.

Atkaklios kovos rezultatai buvo paskelbti po 6 valandas trukusių varžybų. Paaiškėjo, kad meistriškiausi kelių policijos pareigūnai atvyko iš Panevėžio. Pirmosios vietos tarptautinio kelių policijos pareigūnų ralio nugalėtojais tapo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos komanda, kuriai atstovavo Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Darius Stankevičius ir Kelių patrulių kuopos 1-ojo būrio vyriausiasis patrulis Paulius Masiliūnas. Komandai vadovavo net 36 metų darbo kelių policijoje patirtį turintis Kelių policijos tarnybos viršininkas Virginijus Mačėnas.

Antrąją vietą ralyje iškovojo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos komanda – Kelių patrulių kuopos vyriausieji patruliai Viktoras Kulešovas ir Laurynas Vėlyvis, atvykę su valdybos viršininku Vigintu Lukošiumi ir gausia palaikymo komanda.

Trečioji vieta ralyje atiteko pajūriui – Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybai atstovavo Kelių patrulių kuopos vadas Artūras Freitikas ir Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimų skyriaus specialistas Edgaras Rūtelis, atvykę kartu su tarnybos viršininku Mindaugu Džermeika. Klaipėdos apskrities pareigūnų komanda taip pat nugalėjo „raitojoje“ užduotyje – patruliuojant žirgu, reikėjo palikti baudos kvitą už netaisyklingai pastatyto automobilio valytuvų

Tik 40 sekundžių iki prizinės vietos pritrūko Lietuvos kelių policijos tarnybos komandai – Specialios paskirties skyriaus specialistui Vaidui Žilioniui ir vyriausiajam patruliui Rimvydui Slizinui. Pareigūnai buvo nepralenkiami kartodrome vykusioje greičio ruožo rungtyje ir ekstremalaus vairavimo trasoje. Šalies mastu dirbantys profesionalūs kelių policininkai taip pat pasižymėjo itin ekonomišku ir taupiu važiavimu.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos komanda nustebimo slalomo varžybose ir greičio rungtyje – patrulinį automobilį profesionaliai vairavusi Kelių patrulių rinktinės vyriausioji patrulė Žana Malinauskienė pralenkė vyrus ir ne kartą iš nuostabos privertė aikčioti susirinkusius žiūrovus. Šiai komandai atiteko penktoji vieta bendroje įskaitoje.

Kelio profesionalų vardą laimėjo pareigūnai iš Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus – kartu su viršininku Rolandu Antanu Skrėbiškiu atvykę Kelių patrulių būrio specialistas Gediminas Kviklys ir vyriausiais patrulis Raimundas Misikonis, nepriekaištingai atlikę profesionalumo užduotis. Šioje rungtyje buvo pažymėtos ir užsienio kolegų komandos – pareigūnai puikiai susitvarkė su netikėtomis užduotimis pakeliui, susikalbėjo su vairuotojais, kuriems suteikė profesionalią pagalbą ir nepaklydo važiuojant pagal ralio kelio knygą. Estijos komanda tarptautiniame kelių policijos pareigūnų ralyje užėmė šeštąją vietą, kolegos iš Lenkijos – septintąją, o kolegos iš Latvijos – 12 vietą.

Lietuvos kelių policijos tarnyba šiais metais mini Lietuvos kelių policijos 85-ąsias įkūrimo metines. Kelių policijos ištakos mūsų šalyje – tarpukario Kaune, kuris tuo metu buvo mūsų šalies laikinoji sostinė, ten 1932 m. spalį buvo įkurta pirmoji Lietuvoje judėjimo nuovada eismo reikalams tvarkyti.

Policijos departamento informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode