Reklama 2

Klaipėdos savivaldybė padės išsaugoti universiteto savarankiškumą

 

Savarankiškai veikiantis ir Baltijos jūros regione lyderiaujantis Klaipėdos universitetas – tokios šios aukštojo mokslo įstaigos ateities siekianti Klaipėdos miesto savivaldybė su universitetu pasirašys ketinimų protokolą. Šiuo dokumentu bus išreikštas ketinimas glaudžiai bendradarbiauti, savivaldybės suinteresuotumas ieškoti formų tapti partneriais ar investuotojais vystant universitetą bei universiteto siekis įtraukti savivaldybę į universiteto valdymą.

„Girdime keletą universiteto ateities scenarijų ir tik vieninteliame jų kalbama apie universiteto savarankiškumą, kurį įmanoma išsaugoti, jeigu savivalda – ne tik Klaipėdos miesto, bet ir Vakarų Lietuvos regiono savivaldybės – dalyvautų universiteto valdyme. Kokia forma ir apimtimi, tam reikalinga atskira diskusija ir atskiri sprendimai. Tačiau jau šiandien universitetui, Vyriausybei ir valstybei reikalingas ženklas, kad miestas pasiryžęs padėti siekiant išsaugoti įstaigos savarankiškumą”, – sako meras Vytautas Grubliauskas.

Įvairūs Klaipėdos universiteto ateities scenarijai svarstomi šalyje planuojant aukštojo mokslo pertvarką. Tarp kitų galimybių minimas universiteto tapimas kurios nors kitos šalies aukštosios mokyklos padaliniu, taip pat universitetinių studijų centro steigimas, tačiau toks žingsnis universitetą greičiausiai sulygintų su Klaipėdoje esančiomis kolegijomis. Tuo metu Klaipėdos miestas siekia išsaugoti savarankišką aukštojo mokslo įstaigą užtikrinant aukštojo mokslo ir studijų kokybę. Aukštojo mokslo reikšmė svarbi ir darniam viso regiono vystymuisi. 

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode