Mažoje scenoje – dideli dalykai

Savaitgalį Mažeikiuose surengta dvi dienas trukusi miesto šventė „Miestas upės vingyje“, kurios metu įteikta Mažeikių krašto kultūros premija, Renavo dvare atidaryta nuolatinė ekspozicija, o Mažeikiuose, minint Mažeikių futbolo 90-metį, – futbolo stadionas. Dalyvių gausa ir renginiai sukūrė „jaukų pasaulėlį“, kurį kultūrai, menui, saviveiklai ir sportui atsidavę žmonės padovanojo Mažeikių krašto žmonėms ir garbingiems miesto svečiams.

 

„Teatro skrajonės“

„Teatro skrajonės“ šioje šventėje atliko ypatingą misiją, skirtą lietuviško teatro pradininko J.Vaičkaus 130-osioms gimimo ir 110-osioms pirmojo lietuviško vakaro Mažeikiuose metinėms paminėti, o jungtinis mėgėjų teatrų spektaklis Keturakio „Amerika pirtyje“ (su folkloro intarpais) paliudijo, kad senojo teatro bei lietuviškos kultūros tradicijos turi tęstinumą ir gražią ateitį. Naujosios Akmenės kultūros centro liaudies teatro (rež. A. Gričiutė), Telšių r. Nevarėnų kultūros centro mėgėjų teatro „Žibintas“ (rež. A. Kniūrienė), Klaipėdos rajono Agluonėnų klojimo teatro (rež. D. Malajevas), Mažeikių kultūros centro J.Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro (rež. A. Lementauskienė) artistai bei folkloro ansambliai „Alksna“ (vad. D. Petrikienė) ir „Alksniokaa“ (vad. A. Vilkas) neleido gausiai susirinkusiems žiūrovams nė minutei suabejoti jų talentingumu bei nuoširdumu. Stebint unikalų trijų kolektyvų pasirodymą, buvo jauku, smagu, šilta ir gera. Pasibaigus spektakliui, sumanymo autorė ir režisierė A. Lementauskienė į sceną padėkoms, apdovanojimams ir bendrai nuotraukai kvietė dalyvius. Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys tradiciškai įteikė padėkos raštus, taip pat buvo padėkota visiems prisidėjusiems prie šio projekto.

„Mažųjų talentų šou“

Tuo metu, kai vyko „Teatro skrajonės“, priešingoje stadiono pusėje šurmuliavo ne mažiau įspūdingas šventinis koncertas „Dovana mano miestui“. Tai buvo „Mažųjų talentų šou – 2015“ laimėtojų koncertas. Čia, be skambių dainų, dar vyko įvairios atrakcijos: popierinių gėlių darymas, lėktuvėlių lankstymas, balionų ir muilo burbulų pūtimas su pamiltu vaikišku personažu Daiva Pamaiva. Jauniesiems talentams: V. Groshevai, Ž. Bartašiui, Ž. Gromaitei, L. Usoriui bei kitiems atlikėjams skambėjo žiūrovų plojimai, nekart palydimi šūksnių: „Pakartoti!“ Po koncerto vaikučiai leido į dangų savo darytus popierinius lėktuvėlius.

Viskas vienoje „gatvėje“

Šventėje stadiono take įrengtoje „gatvėje“ veikė Amatų kiemelis, stovėjo medžio meistrų palapinė, įrengta improvizuota kalvė, bendruomenės stovyklavietė. Buvo galima atsigaivinti namine gira, paragauti naminės duonos ir pyrago gaminių, išbandyti nemokamą masažą ir net pabendrauti su vienos partijos aktyvistais. Čia gražiai sutarė amatininkai ir smulkūs verslininkai, o pavargę šventės dalyviai turėjo kur patogiai atsisėsti.

Apie 18 val., artėjant finaliniam koncertui, tribūnos jau buvo gerokai užpildytos, kai stadiono link plūstelėjo nauja žiūrovų banga. Jie galėjo mėgautis 3-jų dalių koncertu, kuriame dalyvavo dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ su Veronika Povilioniene, Lietuvos kariuomenės orkestras, Latvijos ir Mažeikių krašto kolektyvai bei populiarūs atlikėjai.

Tobulėjimui ribų nėra

Pasak šventės vyriausiojo režisieriaus Pauliaus Mylės, šio dviejų dienų renginio tikslai buvo skatinti žmonių laisvėjimą, saviraišką ir bendruomeniškumą. Anksčiau vykdavusiose šventėse dominuodavo „ateiti pažiūrėti“, o dabar norisi, kad apie save kalbėtų, save parodytų ir pristatytų kuo platesnis žmonių ratas, bendruomenės, miesto įmonės, verslininkai, tada ir bus tikra miesto šventė. Kaip gražius pavyzdžius, pašnekovas paminėjo Mažeikių rusų kultūros centrą, kuris šventėje pasirodė kartu su bičiuliais iš Latvijos, Laižuvos bendruomenę, Mažeikių politechnikos mokyklą bei Moksleivių techninės kūrybos centrą. P. Mylės teigimu, pasiteisino šventės perkėlimas iš Senamiesčio ir jos sukoncentravimas į vieną erdvią vietą: „Dalyvių ir svečių gausa rodo, kad apie mus žinoma ir kad tokia šventė bei susibūrimai reikalingi. Ateityje laukia nauji darbai ir kitos šventės, svarbu išsaugoti tai, kas pavyko ir ką turime geriausio, o tobulėjimui ribų nėra.“

Vytas ALEKNAVIČIUS

Nuotraukos autoriaus

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode