Reklama 2

Vadovams – didesni atlyginimai

 Daugiau uždirbs meras, administracijos direktorius ir jų pavaduotojai

Pirmadienį Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje siūlyta skirti priemokas Savivaldybės administracijos direktoriui ir jo pavaduotojams. Tam šiandien turėtų pritarti Taryba.

Nuo gegužės Seimas padidino merų ir vicemerų algas.

Didelė atsakomybė

Nuo birželio 1 dienos 50 procentų pareiginės algos dydžio priemoką už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, neviršijant nustatytos darbo laiko trukmės, jei pritars Taryba, gaus Savivaldybės tarybos kadencijos laiku administracijos direktorius Bronius Kryžius. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojams Eimantui Salatkai bei Sauliui Šiuriui nutarta skirti 40 procentų pareiginės algos dydžio priemokas.

Komiteto pirmininkė Laima Nagienė teigė, jog atsakomybė direktoriui didelė, o alga neproporcinga: „Kontrolieriaus atlyginimas vos ne dvigubai didesnis nei administracijos direktoriaus, o atsakomybė – milžiniška, ypač kai vykdoma mieste renovacija, vien sutarčių kiek daug reikia pasirašinėti. O ir gyventojų skaičius nemažas.“

Nuomonės išsiskyrė

Tarybos narys, opozicijos atstovas, Alvydas Balčiūnas sakė nesantis prieš priedo skyrimą, tačiau siūlė vertinti kievieną mėnesį atliktus darbus, o ne mokėti už menamus nepadarytus darbus. Jo siūlymui prieštaravo L. Nagienė: „Nerealu kiekvieną mėnesį pristatyti ir vertinti darbus. Koks būtų krūvis?!“

Komiteto narė Laimutė Kačerauskienė pasidomėjo, ar 50 proc. yra jau priemokos maksimumas. Jai buvo atsakyta, jog didžiausia priemoka gali būti skiriama 60 procentų pareiginės algos dydžio, tačiau tiek būdavo skiriama ankstesnėse kadensijose, todėl taip siūloma ir šiemet. Tuomet Komiteto narys Jonas Žičkus pasiūlė skirti didžiausią galimą procentą: „Tegul žino, kad pasitikim“.

Savivaldybės meras Antanas Tenys siūlė pritarti pradiniam projekto variantui – administracijos direktoriui skirti 50 proc., pavaduotojams – po 40 proc. pareiginės algos dydžio priedus. „Nemokėti priedų negalime, nes valstybės tarnautojams mokami priedai už kvalifikacinę klasę, o vadovai klasių neturi, – sakė A. Tenys. – Darbo krūviai išties yra dideli ir pareigos atsakingos.“

Penkiems komiteto nariams balsavus „už“, nutarta pradinį sprendimo projektą teikti Tarybai.

Neatitinkantis funkcijoms

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pataisas, nuo gegužės 1 d. didinti merų bei jų pavaduotojų atlyginimus, kurie nesikeitė jau dešimt metų. Pasak Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovų, dabartinis Lietuvos merų ir vicemerų darbo užmokestis buvo netolygus jų vykdomoms funkcijoms ir gerokai mažesnis, palyginus su kitų šalies politikų ir valstybės pareigūnų darbo užmokesčiu. Nepaisant didėjančių darbų apimties ir atsakomybės, savivaldybių vadovų pareiginės algos koeficientas nebuvo peržiūrėtas nuo 2004 metų. Tuo metu kitų šalies valstybės politikų atlyginimai didėjo. Pastebėta, jog ypač aktualu didinti merų atlyginimus nuo šios kadencijos, kai tiesiogiai išrinktiems merams padaugėjo funkcijų.

Atlyginimai padidėjo

Iki 100 tūkst. gyventojų turinčių savivaldybių (tarp jų ir Mažeikių) merams pareiginė alga kilo nuo 1,3 tūkst. eurų iki 2,3 tūkst. eurų. Tokios savivaldybės vicemerams vietoj 1,1 tūkst. eurų bus mokama 1,9 tūkst. eurų alga.

Praėjusią kadenciją Mažeikių rajono savivaldybės merui buvo taikomas 10,5 pareiginės algos koeficientas (1370 Eur), mero pavaduotojams – 8,8 (1 148 eurai). Tai pagrindinis merų bei jų pavaduotojų darbo užmokestis. Tačiau jiems, kaip ir valstybės tarnautojams, priklauso ir priedai už stažą valstybės tarnyboje: kas trejus metus prisideda po 3 procentus nuo gaunamo atlyginimo. Mažeikių rajono savivaldybės mero stažas valstybės tarnyboje tik 4 metai, todėl atlyginimas, lyginant su kitų merų, vienas mažiausių. Skaičiuojama, jog A. Tenio darbo užmokestis, jį padidinus, su priedais, neatskaičius mokesčių, siekia apie 2400 eurų. Į rankas meras nuo gegužės gauna maždaug 760 eurų daugiau. Vicemerėms algos į rankas padidėjo apie 700 eurų – jos turėtų gauti per 1800 eurų.

Gauna daugiau nei meras

Žiniasklaidos duomenimis, Mažeikių rajono savivaldybės mero alga iki šiol buvo mažiausia tarp aštuonių Vakarų Lietuvos rajonų vadovų, tačiau administracijos vadovo ir skyrių vadovų – didžiausia. Pastariesiems, manoma, algą kelia suteiktos aukštos kvalifikacinės klasės. Mažeikių savivaldybės internetinės svetainės praėjusių metų paskutinio ketvirčio duomenimis, skyrių vedėjų vidutinė alga buvo 935 litais didesnė už mero, tuo tarpu Savivaldybės administracijos direktorius priskaitytuoju mėnesiniu atlyginimu merą lenkė 2400 litų. Pernai priedai valstybės tarnautojams už kvalifikacines klases sudarė kone milijoną litų.

Komentarai  

+2 #2 valio,valio,valio 2015-05-31 12:59
susapnuoji,kad kruvis padidejo,bet ji gali islaikyt per ta pati darbo laika.Paprasciau tariant apsiskelbes,kad daug darbo turi nesedesi po darbo:) Tai reiskia pasididini savo darbo nasuma,bet net 40-50%,OHOO:) Kuris darbuotojas kokioje imoneje galetu dirbti 40-50% nasiau ar daugiau per ta pati laika? Nebent iki tol jis puse laiko nieko nedirbo:)) Zodziu cirkas ir tiek.
Cituoti
+3 #1 Marius 2015-05-30 03:55
Na niekaip nesuprasim kaip gali buti virsytas kruvis. Juk vadovu pareigybiu aprasymuose viskas surasyta ka jie provalo daryti ir uz koki nustatyta atlyginima. Ir pries dalyvaudami vadinamuose konkursuose jie zino tai. Tai uz ka dar jiems turi buti mokami tokie dideli priedai. O jei darbo padaugejo tai juk visoje savivaldybeje dirba daugybe darbuotoju kurie tuos darbus privalo dirbti. Tam vadovai ir yra kad paskirstytu darbus o ne sedetu ir gautu priedus .
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode