Nuaidėjo paskutinis skambutis

Šiemet rajono ugdymo įstaigų vadovai nusprendė neorganizuoti tradicine tapusios bendros viso rajono abiturientų Paskutinio skambučio šventės – kiekviena mokykla tai darė savo nuožiūra.
Mažeikių Merkelio Račkausko ir Gabijos gimnazijų abiturientai Paskutinio skambučio šventę minėjo Lietuvos tūkstantmečio akmens skvere. Šiemet brandos atestatą siekia gauti 760 mūsų rajono moksleivių.

Pradėjo eisena

 

Šventę gimnazistai pradėjo eisena nuo Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos kiemo V. Burbos ir Laisvės gatvėmis. Lietuvos tūkstantmečio akmens skvere juos pasitiko Savivaldybės meras Antanas Tenys, jo pavaduotojos ir kiti Savivaldybės administracijos vadovai.

„Kaip ir kiekvieną pavasarį parskrenda paukščiai, sužaliuoja žolė, taip ir jums ateina Paskutinio skambučio šventė, kada kartu persipina ir džiaugsmas, ir liūdesys. Džiugu tai, kad per dvylika metų įgijote žinių, supratimo, savarankiškumo ir visko, ko reikia tolimesniam jūsų gyvenimui, ir šiek tiek liūdna, kad reikia atsisveikinti su mokyklos direktoriais, mokytojais, draugais. Noriu palinkėti pačių teisingiausių apsisprendimų jūsų gyvenimo kryžkelėje. Nesvarbu kuo pasirinksite būti, svarbiausia, kad žinotumėte, jog esate mūsų Lietuvos ateitis. Ačiū, kad esate“, – dėkojo A. Tenys.

Gražių žodžių abiturientams negailėjo ir Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Jelena Sutkienė: „Reikia siekti dangaus, kad pasiektumėte medžių viršūnes. Tad būkite atkaklūs ir ryžtingi, sėkmingi ir laimingi, džiaukitės tuo, ką būsite sukūrę. Ko geriausios jums kloties ir sėkmės. Viso Švietimo skyriaus vardu linkiu jums laimingo gyvenimo kelio ir svajonių išsipildymo.“

 

Dėkojo miestui

 

Savo linkėjimus ir padėkas miestui bei miestiečiams išsakė ir patys abiturientai. „Mes esame savo miesto didžiausi kritikai ir fanai. Mes skundžiamės žmonėmis, jų veikla, kartais numesta šiukšle, bet mes uoliai giname savo miestą, kai nevietinis jį sukritikuoja. Mes planuojame išvykas į didelius miestus plačiomis gatvėmis ar į užmiesčio erdves su švariu oru ir mažiau triukšmo, bet tada lėtai, nepastebimai mus aplanko ilgesys, kuris priverčia prisiminti kaimyną akmeniniu veidu, bet taip pat aplanko šypsena, nes tik grįžę pasijaučiame savi ir nors momentą esame dėkingi, net jei tas momentas greitai praeina, mes pajaučiame santykį su savo miestu. Ir jei kada turėsime palikti šį miestą, švelnus Mažeikių šešėlis liks su mumis“, – kalbėjo Gabijos gimnazijos abiturientai.

Merkelio Račkausko gimnazistai dėkojo gimtajam miestui už mylimus žmones, gražias akimirkas, jaukias erdves, vis gražėjančią panoramą, galimybę tobulėti ir neįkainojamą patirtį, kurios jiems reikės siekiant savo svajonių: „Mes čia giliai įleidome šaknis ir džiaugiamės, kad galime būti tavo istorijos dalimi, tačiau mums jau atėjo laikas kurti savo istoriją ir skleisti sparnus didžiojo skrydžio link. Mylimas mieste, mes nenukirsime tų šaknų, iš kurių esame išėję, nes tu mus visus jungianti lytis. Į tave sugrįšime su kilnia misija – turtinti ir gražinti.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode