Šventė pateisino organizatorių lūkesčius

Gegužės 16 d., tradiciškai trečią mėnesio šeštadienį , Gatvės muzikos dienai Likimas aukštai į dangų pakėlė debesis ir šviečiant saulei, leido laisvos kūrybos muzikantams, mažeikiškiams ir miesto svečiams pasidžiaugti bendravimu.

Aštuntą kartą

Pakalbinti vieni iš Gatvės muzikos dienos organizatorių Vytautas Motuzas ir Simona Savickaitė džiaugėsi, kad nepavedė oras, o savo organizuojamą šventę palygino su geru gimtadieniu, kai iš kitų Lietuvos miestų ar užsienio, metę savus reikalus ir darbus, susirenka seni draugai ir jau aštuntą kartą organizuoja smagią jaunatvišką šventę. Pastebėta, jog keičiasi kartos, muzikantai ir grupės, bet visuomet vyrauja žymiai išlaisvėjusi atmosfera, pagerėjusi šventės estetika ir kokybė, todėl šaunu, kad prieš kelis metus šventė persikėlė į miesto širdį – Laisvės gatvę, kuri dabar yra dar jaukesnė.

Džiaugiasi saviraiškos galimybe

Žemaitijos skautų organizacijai atstovavo merginos iš Žemaičių Kalvarijos ir Sedos. Rosita Urnikytė sakė, kad jos šventėje dalyvavo ir pernai, pačios susirado transportą ir džiaugėsi būdamos kartu su Mažeikių jaunimu. „Gatvės muzika – tai muzika nuo roko iki folkloro. Nebūtinai tai turi būti akustinė ar džiazo muzika, svarbiausia, kad tau būtų gera groti, dainuoti ir ši muzika sklistų iš širdies. Kiekvieno stiliaus muzika paliečia tam tikro žmogaus sielą, padeda kartu liūdėti ar džiaugtis, švęsti ar tiesiog gyventi. Kiekviena mūsų diena yra kupina dainų, o ši gatvės muzikos diena suteikia galimybę visiems kartu pasigėrėti muzika, atsipalaiduoti ir nurimti ar tiesiog smagiai pašokti, palinguoti. Skautų stovyklos, žygiai ir vakarai prie laužo tiesiog neįsivaizduojami be dainų ir gitaros skambesio bei saldžios kakavos puodelio, kuria vaišinome ir šiandien šventėje apsilankiusius žmones“, – sakė Eglė Katkutė.

Yra ir savų veteranų

Muzikos grupė „Citizens“ (vadovė Dalia Valantinavičienė) dalyvavo visais metais. Jos repertuare vyrauja lietuviška krikščioniška tematika. Daug klausytojų buvo pakerėti profesionalaus grojimo ir įtaigaus dainų atlikimo.

Smuikininkai - ekstremalai

Vyresnė sesuo Vladislava ir brolis Daugantas Budriai smuikais groja klasiką, džiazą ir pop muziką. Vieta, kurioje grojo duetas buvo tarytum anomalijos zonoje, kur kirtosi vėjo sūkuriai ir vis vartė natų stovą ar kaip kitaip trukdė groti. Jaunieji muzikantai linksmai gaudė natas ir džiaugėsi, kad bent nelyja. „Matot, kokie mes ekstremalai“, – nerūpestingai juokėsi dueto atlikėjai.

Įdomūs pavadinimai ir netikėtumai

Pirmą kartą šventėje dalyvavo grupė „Dekanero“. Pasirodo, kad pavadinimą sudaro vardų Deimantė, Karolina, Neda, Rokas trumpinys. Tai šaunūs „Ventos“ progimnazijos moksleiviai. O štai grupė „The Bakery“ – labai savita. Solistė Diana akustiškai dainuodama roką atrodė kaip žuvis vandenyje. Tiesiog lieka žavėtis merginos vokaliniais sugebėjimais, artistiškumu ir sugebėjimu artimame kontakte su žiūrovu (gatvės praeiviu) išlikti „nesukaustytai“. Diana taip pat džiaugėsi sakydama, kad tai puiki šventė, nes visi kas tik nori, gali išeiti į gatvę ir parodyti ką sugeba. Tačiau apgailestavo, kad pasirodyti kitur ir gal būt dažniau yra sunku, nes Mažeikiai per mažas miestas ir panašių renginių daugiau nėra. Kai mokėsi mokykloje, patys galėjo organizuoti renginius ir pasirodyti dažniau.

Dar viena grupė, radusi savo nišą tarp Laisvės gatvės atlikėjų – „Galvos skausmas“. Tai trys vyrukai iš Gabijos gimnazijos. Į klausimą, ar dažnai tenka groti savo mokykloje atsakė, kad apie juos dar niekas nežino. Tai yra tiesiog vaikinų hobi, o po šios šventės gal kas nors ir pasikeis.

Šventę papuošė ir šokėjai

Grupės „Red Lightning“ siela Andrius Micheriovas pasakojo, kad pirmiausia pats išmoko šokti breiką, o vėliau to išmokė savo draugus Titą ir Eugenijų. Šventėje dalyvauja antrą. Šiemet vaikinai pirmą kartą dalyvavo ir tarptautiniame konkurse Vilniuje. Apdovanojimų nepelnė, bet džiaugėsi galėję pasirodyti Lietuvos sostinėje.

Kiek kitokio pobūdžio šokių programą parodė jaunimo grupė „Flashgroup“. Nuostabu buvo matyti gatvėje neįprastą reginį – lengvai sklandančius jaunus gražius kūnus, laisvą judesį, vidinį šokėjų pasitenkinimą ir džiaugsmą.

Gėrėtis buvo kuo

Dar liko nepaminėta daug atlikėjų ir dalykų. Veikė foto paroda „Senieji Mažeikiai“, profesionaliai grojo „Yamaha“ muzikos mokyklos auklėtinė Ema Dapšauskaitė ir jos bičiuliaiai bei mokyklos vadovas Virginijus Kulbickas, pasirodė Mažeikių Trečiojo amžiaus universitetas, Jazz trio, Mažeikių bendruomenės centro kolektyvai, Daivos Gedvilienės vaikiškas personažas Daiva Pamaiva ir t.t. ir t.t. Tiesiog kiekvienas turėjo puikią progą ateiti ir pamatyti, išgirsti bei pabendrauti.

Vytas ALEKNAVIČIUS

Komentarai  

0 #1 dalyvis 2015-05-22 15:54
fainas straipsniukas, aiškiai, įdomiai,suprantamai.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode