Jubiliejinė „Dainų pynė“

2008 metų pavasarį Kalnėnų pagrindinė mokykla pirmąkart sukvietė Mažeikių rajono švietimo įstaigų darbuotojus į dainuojančių mokytojų festivalį „Dainų pynė“. Šiųmetis festivalis jau penktasis, o įspūdingas dalyvių skaičius (15 kolektyvų) rodo, kad graži tradicija tęsis ir toliau.

Šventę pradėjusi mokyklos direktorė Regina Arbatauskienė teigė, kad šiuolaikiniai žmonės yra įsitempę, susvetimėję, jaučiasi nelaimingi, nes kompiuteris tampa ne tik darbo priemone, bet ir laisvalaikio draugu, o štai čia susirinkusieji žino, kad vaistas nuo visų ligų – daina. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė dėkojo idealistams renginio organizatoriams, kurie sukvietė tuos rajono mokyklų ir darželių pedagogus, kurie „nori bendrauti dainuodami“.

Šiemet dainomis su kolegomis bendravo vokaliniai ansambliai iš lopšelių-darželių „Eglutė“, „Berželis“, „Gintarėlis“, „Žilvitis“, „Bitutė“, „Buratinas“, duetas iš Tirkšlių „Giliuko“ ir dainuojamosios poezijos atlikėja iš Sedos, taip pat kolektyvai iš Gabijos ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijų, „Žiburėlio“ pradinės, Senamiesčio pagrindinės, Sodų vidurinės mokyklų, Politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus ir, žinoma, patys kalnėniškiai.

    Jubiliejinis festivalis buvo skirtas Etnografinių regionų metams, tad iš kokių regionų kilę šventės dalyviai, išsiaiškinti padėjo visų žinoma daina „Dainuokim, aukštaičiai, dainuokim, žemaičiai, dainuokim visa Lietuva...“ Buvo akivaizdu, kad atstovaujama visiems penkiems Lietuvos regionams. Renginio vedėjai Vilma Pecholdienė ir Rolandas Daunys pertraukėlėms tarp dainų buvo paruošę įvairiausių užduočių ir klausimų: ką žemaičiui, o ką aukštaičiui reiškia žodžiai „kavoti“, „grobai“, kas būdinga tradiciniam žemaičių kostiumui, koks istorinis Žemaitijos pavadinimas, kiek yra žemaitiškai kalbančių žmonių. Senovišką spyną atpažinę mokytojai nežinojo, kad jos paskirtis prirakinti arklį, o vedegą – įrankį luotams skobti – vadino kauptuku ar kūju. Visgi į visus klausimus buvo atsakyta, ir puikias žinias parodę mokytojai džiaugėsi originaliais prizais – smuiko rakto formos riestainiais.

     Burtai lėmė, kad šventę gražia lyrine daina „Mano kelias“ pradėjo rajone gerai žinomas Senamiesčio mokytojų ansamblis „Juodieji perlai“. Vėliau širdingos dainos pynėsi su smagiomis, o puiki publika čia audringai plojo, šėlo, kartu dainavo, čia sulaikiusi kvapą tyliai klausėsi. Juk skambėjo ir šiek tiek pamirštos, ir visų žinomos bei mėgstamos dainos, kurias kolektyvai stengėsi kuo nuoširdžiau ar originaliau padainuoti. Šlagerį apie raudonus batukus atlikusios darželio „Žilvitis“ auklėtojos avėjo įspūdingus, kaspinais puoštus raudonus batelius, Senamiesčio mokytojos – sidabru blizgančius, o pasigirdus Afrikos ritmams į sceną išbėgo basos „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokytojos.

     Dvi valandas trukęs įspūdingas koncertas baigėsi. Kolektyvai buvo apdovanoti Švietimo skyriaus padėkos raštais, komisijos paskirtomis nominacijomis (už jaunatviškumą, meniškumą, tautiškumą, spalvingumą, lyriškumą ir pan.) bei originaliomis molinėmis lėkštėmis, pagamintomis mokytojos Nidos Gudavičienės. Dainingieji mokytojai atsisveikindami neliūdėjo: „2017 metų pavasarį vėl susitiksime!“

Daiva MISEVIČIENĖ

Lietuvių kalbos mokytoja

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode