Džiaugiasi atnaujinta mokslo įstaiga

Penktadienį darželyje-mokykloje „Kregždutė“ vyko šventinė popietė, skirtapastato renovacijos darbų užbaigimui pažymėti.

Padaryta viso pastato rekonstrukcija

Atidarymo šventėje dalyvavo LR aplinkos viceministras Algirdas Genevičius, Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, Savivaldybės vadovai, Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros, pastato atnaujinimo darbus projektavę bei juos vykdę atstovai ir kiti svečiai.

Darželio-mokyklos „Kregždutė“ direktorė Brigita Momgaudienė sakė, kad šventę surengė norėdama
pasidžiaugti tuo, ką dabar turi. „Mūsų mokyklos renovacija prasidėjo 2014 metų sausio mėnesį, baigėsi šių metų balandį. Buvo visko: ir džiaugsmo, ir ašarų, tačiau rezultatas puikus, – kalbėjo direktorė. – Dalis lėšų gauta iš Savivaldybės, Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo Klimato kaitos specialiosios ir Švietimo ir mokslo ministerijos švietimo ugdymo įstaigų modernizavimo programų bei – K. Bartkevičiaus dėka – valstybės investicinių fondų. Bendra projekto vertė – 1 mln. 796,7 tūkst. litų.“

Pasak B. Momgaudienės, įgyvendinant projektą „Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ pastato, Tylioji. 12, Mažeikiuose, atnaujinimas (modernizavimas)“ atlikta viso pastato rekonstrukcija. „Pastatas buvo apšiltintas, sutvarkytos šildymo, vėdinimo sistemos, pakeisti vamzdynai, grindys, darželio grupėse grindys ne tik apšiltintos, bet ir šildomos. Modernizuota virtuvės įranga, praplėstos bibliotekos klasės patalpos, papildomai atsirado logopedo, socialinio pedagogo kabinetas. Dabar patalpos šiltos, jaukios, tad vaikai jaučiasi saugiai ir patogiai lyg namuose“, – džiaugėsi įstaigos vadovė.

Darželinukai ir pradinių klasių mokiniai visus metus turėjo glaustis buvusios Elektrotechnikos gamyklos patalpose – prieš kelis dešimtmečius veikusio surinkimo cecho administraciniame pastate. Juos priglaudė UAB „Satirus“ direktorė Danutė Juzaitienė, jai renginio metu K. Bartkevičius įteikė padėkos raštą.

Apžiūrėjo patalpas

Aplinkos viceministras prisipažino atvykęs pasižiūrėti gero pavyzdžio. „Šaunu, kad visa sutaupyta šiluma, renovavus pastatą, perėjo į jūsų širdį. Ateis laikas, kai į Žemaitiją ir lokiai sugrįš, ir viskas susitvarkys, – šmaikštavo A. Genevičius. – Manau, kad visa ši sutaupyta energija išgelbės mūsų klimatą, tai pirmas lašas, kai jų bus pilnas kalnas, Lietuvoje gyvensime gražiau ir geriau nei iki šiol. Linkiu visiems sėkmės.“

Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė prisiminė, kai jaiteko dalyvauti „Kregždutės“ jubiliejaus šventėje, kuri vyko toje pačioje salėje. Pasak jos, joje buvo tiek vaišių, bet kartu atrodė labai „pavargusi“. „Tik jūsų šypsenos sugebėjo parodyti jūsų norą tobulėti ir gražėti. Ačiū garbiems vyrams, kurie pradėjo judinti šį projektą, padarė labai gudrų investicinį projektą – jei pradėjo tvarkyti koridorių, turėjo sutvarkyti ir virtuvę. Prieš Jus, mielos moterys, mes turime nulenkti galvą už Jūsų kantrybę ir darbštumą. Ačiū Jums ir direktorei už norą gyventi geriau. Jūs esate pavyzdys ir jėga“, – kalbėjo S. Bernotienė.

Po mokyklos-darželio auklėtinių ir pedagogių koncertinės programos bei svečių sveikinimų mokyklos-darželio „Kregždutė“ direktorė pakvietė svečius pasivaikščioti po atsinaujinusią įstaigą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode