Reklama 2

Visos pastangos – verslo plėtrai

Aptartos bendradarbiavimo galimybės su Verslo darbdavių konfederacija

Pirmadienį Savivaldybės vadovai su Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotoju aptarė bendradarbiavimo galimybes siekiant pritraukti investicijų į rajoną bei skatinant vietos verslininkus eksportuoti daugiau paslaugų bei prekių į užsienio šalis.

Veikia neefektyviai

Pasak Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojo Vaidoto Levickio, viena iš priežasčių, dėl ko jis atvyko į Mažeikius, tai, kad didelę valstybės biudžeto fondo dalį sudaro struktūrinių fondų lėšos, t. y. nuo 25 iki 27 proc., o nuo 2020 metų lėšos gerokai sumažės.

„Šiandien nemaža dalis verslininkų šiais pinigais naudojasi ir iš jų gyvena. Iš kitos pusės turime tokią statistiką, kuri rodo, kad labai maža dalis Lietuvos įmonių yra subrendusios eksportuoti. Tuo mes labai atsiliekame nuo savo kaimynų latvių, estų. Didžioji dalis Lietuvos verslininkų dirba vidaus rinkoje, tad 2022–2024 metai gali būti labai liūdni. Viena didžiausių problemų Lietuvoje, kad viešasis sektorius veikia neefektyviai. Vienas iš mūsų siūlymų, kaip palengvinti viešojo sektoriaus darbą, būtų perkelti už regioninę plėtrą atsakingą padalinį iš Vidaus reikalų ministerijos į Ūkio ministeriją. Šiandien valdžia funkcijas stengiasi labiau centralizuoti, savivaldybės mano minėtuose procesuose neturi jokių svertų. Jos nei finansiškai motyvuotos, nei savarankiškos, kad galėtų pačios prisitraukti vieną ar kitą investuotoją, pasiūlyti kokį nors paketą. Manome, kad ateityje centralizavimas jokios naudos neatneš, o laiko lieka nedaug. Vienas iš mūsų uždavinių – pakeisti situaciją, kad savivalda taptų finansiškai savarankiškesnė. Ėmėmės tam tikrų žingsnių nacionaliniu lygiu, turime bendradarbiavimo sutartį su „Investuok Lietuvoje“, „Verli Lietuva“. Matome, kad jiems trūksta tam tikro suvokimo apie realią padėtį regionuose, tad tikrai galėtume padėti. Nereikia ieškoti stebuklingų investuotojų, kurie ateis į Lietuvą ir viską išspręs. Lietuva turėtų orientuotis į gamybinius investuotojus, į tuos, kurie sukuria daugiau ir geriau apmokamas darbo vietas ir prie kurių smulkusis verslas galėtų susiformuoti aplinkui kaip klasteris ir taip kelti bendrą rajono lygį. Galėtume turėti ilgalaikį bendradarbiavimą, kuris duotų naudos tiek Mažeikių rajonui, tiek Lietuvai“, – kalbėjo V. Levickis

Nutarė bendradarbiauti

Savivaldybės meras Antanas Tenys pripažino, kaip plėtoti verslą svarbu visiems, juolab, kad šiandien bedarbytė Mažeikiuose gana didelė. „Darbo birža nėra suinteresuota bedarbystės mažinimu, be to, nėra žmonių, kuriuos darbdavys galėtų įdarbinti, nes didžioji dalis žmoniųgyventojų, registruotų Darbo biržoje, neturi kvalifikacijos ar atitinkamo išsilavinimo, o naujų darbo vietų greitai sukurti negalime“, – teigė meras. Jis taip pat užsiminė apie praėjusiais metais pradėtus darbus, kuriais siekiama, kad Vakarų medienos grupės ketinimai investuoti mūsų rajone apie 250 mln. eurų taptų realybe – būtų įsteigtas Mažeikių medienos ir baldų pramonės inovatyvių, ekologiškų technologijų įrangos gamybos klasteris, kuris apjungtų apie 14 įmonių, įstaigų. „Tai būtų tas atspirties taškas, nuo kurio mes galėtume pradėti bendradarbiavimą“, – sakė A. Tenys.

V. Levickis žadėjo, kad Lietuvos verslo darbdavių konfederacija talkins Mažeikių rajono savivaldybės vadovams ir šioje srityje. „Džiugu, kad Lietuvos verslo darbdavių konfederacija nori mums padėti. Mums būtina aptarti galimybes dėl tolesnio bendradarbiavimo. Žinoma, neužteks vieno susitikimo – detaliai viską išanalizavę pasirašysime bendradarbiavimo sutartį“, – teigė meras.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode