Reklama 2

Jaunimas dalinosi savo idėjomis

Antradienį Mažeikiuose vyko Europos jaunimo savaitės renginys „Idėja +“. Mažeikių jaunimas pristatė savo idėjas, kurios prisidėtų ar prisidėjo prie sėkmingos vietos bendruomenės plėtros ir aktualių problemų sprendimo būdų.Labiausiai įkvepiančios idėjos autorius pakviestas į nacionalinį Europos jaunimo savaitės renginį Vilniuje, kur galėjo susipažinti su pačiomis įdomiausiomis idėjomis iš visų Lietuvos savivaldybių.

Vyko visoje Lietuvoje

 

Renginį pradėjo Gabijos gimnazijos debatų klubo narės Lina Kukulskytė ir Monika Gabalytė tema „Jaunimas pats kaltas dėl savo nedarbo“. Renginio koordinatorė Indrė Gyrienė informavo, kad Lietuvoje jaunimo savaitė švenčiama gegužės 7–10 dienomis: „Idėja +“ vyksta ne tik Mažeikiuose, bet ir 60 Lietuvos savivaldybių. Šio renginio tikslas – paskatinti jaunus žmones aktyviai, originaliai ir atvirai pateikti idėjas bei pasistengti, kad įvyktų kontaktas tarp jauno žmogaus ir Savivaldybės politikų.“

Jaunimo idėjas vertino Savivaldybės mero pavaduotojos Irena Macijauskienė ir Sigutė Bernotienė, Plungės teritorinės darbo biržos Mažeikių skyriaus Jaunimo darbo centro konsultantė, vyriausioji specialistė Ligita Diržininkienė, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė ir jaunimo reikalų koordinatorė Alvyda Purauskytė, Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jokubauskienė. Simpatijas dalyviams pareikšti ir „Liaudies balso“ teisę turėjo visi renginio dalyviai.

I. Macijauskienė susirinkusiems perdavė mero Antano Tenio sveikinimą ir ragino jaunimą eiti savo užsibrėžtu keliu bei įgyvendinti keliamus tikslus.„Įrodykite, kuris esate stipriausias, kad atstovautumėte mums tiek Vilniuje, tiek Briuselyje“, – dalyviams linkėjo S. Bernotienė.

 

Pristatytos idėjos

 

Komisija idėjų pristatymus vertino atsižvelgdama į du pagrindinius kriterijus: idėją ir įkvėpimą. Siūloma idėja turėjo atitikti vieną iš renginio temų: jaunų žmonių dalyvavimas bendruomenės veikloje; jaunų žmonių įsidarbinimas arba verslo kūrimas; dialogas tarp jaunų žmonių ir politikų. Klausytojai turėjo suprasti šios idėjos tikslus ir jos poveikį. Taip pat kalbėtojas savo kalba turėjo įkvėpti, sudominti, patraukti net ir tuos, kuriems tema visiškai svetima. Iš viso buvo pristatytos devynios idėjos. Roberta Mažutė ir Vaidas Andrijaitis pristatė idėją tema „Mokykla + tavo idėja = tavo piniginė pilnėja“, Vaida Jonušonytė – „Vanilinės virtuvės kąsniukai“, Tatjana Frenkel – „Įkvėpk ir būk įkvėptas“, Mantvydas Rancas, Augustas Želvys, Mantas Strykas, Vytas Kreišis Edmondas Vaškys, Jonas Baltmiškis – „Vazerf“ pristatymas, Vytenis Fuks, Jūratė Vertelytė – „Gimnazistų diena“, Tomas Balsys – „Jaunimo nuosavo verslo kūrimas Mažeikiuose“, Simona Limiko – „Kino teatro idėjos Mažeikiuose įgyvendinimas ir ateities planai“, labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis“ – „Savanorystė“, Monika Kaminskaitė, Rosita Reivytytė, Jonas Šopa, Tadas Vasiliauskis – „Nuo piano iki forte“.

Nuomonės išsiskyrė

Publikapalaikė R. Mažutės ir Vaido Andrijačio idėją – renginių organizavimą nuo A iki Z bet kuriuo paros metu Mažeikių apskrityje. Jų siūlomos paslaugos buvo stalo serviravimas, patalpų dekoravimas, šventinė atributika, floristika, vedėjai, įvairūs personažai, barmenai-padavėjai, fotografai, vaizdo montuotojai, užsakymų atributikos ir dekoracijų pristatymas į namus ir t. t., tačiau komisija vienbalsiai išrinko „Įkvėpk ir būk įkvėptas“ idėjos autorę T. Frenkel. „Iš pirmo žvilgsnio mano idėja nėra susijusi su verslu ar politika, mokslu ar dabar aktualiomis problemomis, tačiau viskas pasaulyje remiasi į jausmus, santykius tarp žmonių. Kiekvieną dieną mes susiduriame su mūsų pačių mintimis, kad viskas yra ne taip, nemato galimybių, draugai išduoda, oras vis blogėja – visa tai atsispindi visoje mūsų veikloje. Labai dažnai apskritai pamirštame, jog esame žmonės. Visada labai mėgau piešti atvirukus. Po truputį šis mažytis pomėgis pradėjo augti į kažką didesnį. Esu gimnazistė. Nors esu naujokė, žinau visas savo draugų ar pažįstamų gimtadienių datas. Dovanoju atvirukus. Siunčiu, prašau perduoti. Kitaip tariant, bandau kažką pakeisti kasdienybėje. Sulaukiu tarsi „veidrodžio“ efekto – mane įkvepia aplinkinių džiaugsmas, jų reakcijos. Nuolat kartoju: „įkvėpk ir būk įkvėpta“, tad turiu svajonę – įkurti paštą. Tai būtų ne pelno, bet įkvėpimo siekiantis paštas, kuris atliktų kelias funkcijas“, – apie savo idėją pasakojo T. Frenkel.

Komisijos sprendimu, T. Frenkel pakviesta dalyvauti Nacionaliniame Europos jaunimo savaitės renginyje Vilniuje. Geriausios idėjos autorius turės galimybę dalyvauti pažintinėje kelionėje į Europos Sąjungos (toliau – ES) institucijas Briuselyje liepos 12–14 d. Vizito metu vyks vaidmenų žaidimas apie ES sprendimų priėmimo procesą, diskusijos su Europos Komisijos ir Europos Parlamento darbuotojais.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode