Reklama 2

Merui patarinės – penkiese

Antrajame Tarybos posėdyje tęsėsi valdžios postų dalinimasis

   Penktadienį įvyko antrasis naujosios Tarybos posėdis, kuriame prisiekė dar du nauji Tarybos nariai. Išrinkti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai, sudarytos komisijos, nustatytas mero politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičius. Meras nusprendė, kad jam patarinės ir padės dirbti penkių asmenų komanda. Tiesa, viena pareigybė kol kas bus laisva, kol esą tam nebus būtinybės.

   Iš viso svarstyti 35 klausimai, iš jų – trys pristatymai, dalyvavo 23 Tarybos nariai.

Tęs darbą

   Pirmajame Tarybos posėdyje paaiškėjus, kas užims vicemerų ir administracijos direktoriaus pareigas, liko neišspręstas administracijos direktoriaus pavaduotojų klausimas. Posėdyje nuspręsta, kad kaip ir praėjusioje kadencijoje Savivaldybės administracijos direktoriui talkins du pavaduotojai. Pasiūlytos Sauliaus Šiurio ir Eimanto Salatkos kandidatūros.

   Administracijos direktorius Bronius Kryžius pristatydamas S. Šiurio kandidatūrą kalbėjo, kad pastarasis administracijos direktoriaus pavaduotoju jau dirbo nuo 2011 metų balandžio 29 d. „Su juo praėjusią kadenciją dirbome ketverius metus, didelio pasiskirstymo pakeitimo pagal struktūrą nebūtų, pareigybės aprašyme, kaip ir praėjusioje kadencijoje, būtų įvardytas kaip pirmasis pavaduotojas. S. Šiurys kuruotų Švietimo, Kultūros ir sporto, Vietinio ūkio, Civilinės metrikacijos, Vaiko teisių apsaugos, Socialinės paramos, Bendrąjį, Archyvų, Viešosios tvarkos, Informacinių technologijų skyrius ir Mažeikių seniūniją“, – kalbėjo B. Kryžius.

   Administracijos direktoriaus teigimu, S. Šiurys ypatingai stiprus statybų srityje, kai susiduriama su sąmatomis, statybinėmis organizacijomis. Yra griežtas, reiklus vadovas. „Manau, kad kartu su juo Tarybos valdančiosios koalicijos patvirtintą programą tikrai įvykdysime“, – sakė B. Kryžius.

   Pasak S. Šiurio, jam ketveri metai, dirbant administracijos direktoriaus pavaduotoju, prabėgo akimirksniu: „Teko susidurti su daug klausimų, kurie laukdavo vienokio ar kitokio sprendimo. Per tą laikotarpį sužinojau, kad administracija vykdo visus Tarybos priimtus sprendimus vadovaudamasi Vietos savivaldos įstatymu. Jau yra pasirašytas valdančiosios daugumos susitarimas, suderintos programos, kurias mes privalėsime vykdyti. Iš praėjusios kadencijos daugumos priimtos programos, įgyvendinta didžioji dalis visų pažadų, išskyrus vieną, kuris man labiausiai įstrigo – nepastatėme kolumbariumo, tačiau jis vėl įtrauktas į programą ir tikimės, kad šioje kadencijoje jį pastatyti pavyks. Esu pasirengęs dirbti Mažeikių labui, įsigilinti į miesto ir kaimo problemas. Žmones labiausiai erzina nepadaryti arba blogai atlikti darbai, tad aš savo buvimu administracijoje sieksiu, kad tų darbų būtų atlikta kuo daugiau ir kuo geriau. Stengsiuosi pateisinti rinkėjų ir komandos lūkesčius.“

Ne naujokas

   Pristatydamas E. Salatkos kandidatūrą B. Kryžius pabrėžė, kad kandidatas nėra naujokas valstybės tarnyboje. Pradžia buvo 2005 metais, balandžio 5 d., kai sudalyvavo ir laimėjo konkursą Laižuvos seniūno pavaduotojo pareigoms užimti. „2006 metais sausio 3 d. esant būtinybei buvo perkeltas į Žemės ūkio skyrių vyresnio specialisto pareigoms užimti, vėliau vyriausiojo. Dirbdamas Žemės ūkio skyriuje, nuolat pavaduodavo seniūnų pavaduotojus bei skyriaus vedėją jiems negalint eiti pareigų. Jo stažas valstybės tarnyboje – 10 metų. Per tą laiką nesu gavęs jokių pastabų ar nusiskundimų dėl E. Salatkos darbo. Pagal esamą struktūrą jis kuruotų kaimiškas seniūnijas: Šerkšnėnų, Mažeikių apylinkės, Tirkšlių, Viekšnių, Reivyčių, Sedos, Židikų ir Laižuvos. Taip pat Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos, Statybos ir remonto, Architektūros ir urbanistikos, Žemės ūkio, Viešųjų pirkimų ir Turto valdymo skyrius“, – kalbėjo B. Kryžius.

   Pats E. Salatka informavo, kad yra baigęs Lietuvos veterinarijos akademiją. „Dirbdamas žemės ūkio skyriuje esu išvažinėjęs visą rajoną, visas seniūnijas, matęs visą kaitą, ko trūksta paprastiems žmonėms, visa tai bandysiu pritaikyti naujajame darbe. Pagal kompetenciją kuruosiu seniūnijų darbą, viešąsias paslaugas teikiančių įstaigų veiklą ir užtikrinsiu Savivaldybės funkcijų, priimtų sprendimų įgyvendinimą rajone“, - teigė pavaduotojas.

Balsavo dauguma

   Po balsavimo paskelbta, kad „už“ S. Šiurį balsavo 18, „susilaikė“ – 1, „prieš“ – 4 Tarybos nariai.  „Už“ E. Salatką balsavo 22 Tarybos nariai, „susilaikė“ – 1. Balsų dauguma abu kandidatai paskirti administracijos direktoriaus pavaduotojais.

   A. Tenys žiniasklaidai sakė, kad administracijos direktoriaus pavaduotojus pasirinko administracijos direktorius atsižvelgdamas į kandidatų galimybes, sugebėjimus ir darbą. Meras neabejojo B. Kryžiaus pasirinkimu ir dėl E. Salatkos. „B. Kryžius pristatydamas kandidatūras sakė, kad E. Salatka – žmogus, besidomintis savo sritimi, manau, kad turėtų sugebėti eiti jam pavestas pareigas“, – sakė A. Tenys.

   E. Salatka užėmė praėjusioje kadencijoje šias pareigas ėjusio Romaldo Paradniko vietą. Mero teigimu, R. Paradnikas jau pensijinio amžiaus, be to, kandidatūrą į pavaduotojo postą buvo prašyta pateikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos: „Buvo keletas kandidatų ir direktorius pasirinko būtent šitą.“

Prisiekė du nariai

   S. Šiuriui gavus administracijos direktoriaus pavaduotoją postą, jo vietą Taryboje užėmė Partijos Tvarka ir teisingumas narys Vytautas Visminas, priesaiką davė ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionysdemokratai narys Sigitas Kaktys, kuris dėl asmeninių priežasčių pirmajame Tarybos posėdyje nedalyvavo. „Būdo žemaičių“ žiniomis, kitame Tarybos posėdyje turėtų prisiekti dar du Tarybos nariai. Mat patvirtinus mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus, kai kurie Tarybos nariai rašys prašymus Vyriausiajai rinkimų komisijai atsistatydinti iš Tarybos nario pareigų, nes šios pareigos bus nesuderinamos.

Patvirtintas pareigybių skaičius

   Taryboje A. Tenys prašė nustatyti mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus pareigybių skaičių – 5. „Būdui žemaičių“ A. Tenys sakė, kad dabar vis tiek būtų užimtos tik keturios pareigybės – trys mero patarėjai ir Tarybos sekretorė – viena pareigybė būtų lyg atsarginis variantas: „Skaičius priklausys nuo to, kiek mero tarnybai reikės įvykdyti funkcijų. Pagal Savivaldos įstatymą merui priskirta dar daugiau pareigybių viešųjų, biudžetinių įstaigų vadovų priėmimas, atleidimas, nuobaudų skyrimas, priedų prie atlyginimų, atostogų skyrimas ir kitos funkcijos.“

   Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje meras užsiminė, kad kaip ir praėjusioje kadencijoje jo patarėjais turėtų būti Algimantas Čepys, Vygantas Povilas Ostrauskis ir GiedriusPetrulevičius,Tarybos sekretorė Reda Guerrero.

Daugiau postų

   Posėdyje taip pat sudaryta Administracinė komisija. Komisijos pirmininku paskirtas Juozas Kelmelis, pavaduotoju – Linas Memys. Savivaldybės tarybos veiklos reglamento redakcinės komisijos pirmininke paskirta vicemerė Sigutė Bernotienė. Į Šiaulių teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybą deleguota I. Macijauskienė, į Telšių regiono plėtros tarybą – S. Bernotienė ir Sigitas Kaktys, į Lietuvos savivaldybių asociacijos narių atstovų suvažiavimą – A. Tenys, L. Rimkienė ir S. Bernotienė. Atsižvelgdama į Savivaldybės tarybos mažumos siūlymą, Taryba  nusprendė Kontrolės komiteto pirmininke paskirti Liną Rimkienę. Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoja išrinkta Judyta Čejauskienė.

   A. Tenys užsiminė, kad, lyginant su praėjusia kadencija, šioje kadencijoje opozicija turės daugiau postų, mat tiek Antikorupcijos, tiek Etikos komisijoms taip pat vadovaus opozicijos atstovai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode