Reklama 2

Antroji byla prieš „Sauridą“ jau teisme

Antradienį įvyko parengiamasis posėdis antroje byloje „Vartotojai prieš restruktūrizuojamą UAB „Saurida“.

Nesutiko su reikalavimais

38 ieškovus byloje atstovauja teisininkai Lina Rimkienė ir Mindaugas Žilinskas bei Mažeikių vartotojų asociacijos pirmininkė Ramunė Skipskienė.

Posėdyje restruktūrizuojamosUAB „Saurida“ atstovė reikalavo, kad byla būtų perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui, motyvuodama tuo, kad teismui pateiktas grupės ieškinys ir tokią galimybę suteikiaCivilinio proceso kodekso pataisos.

Ieškovų atstovė byloje L. Rimkienė teismui paaiškino, kad atstovai byloje gina vartotojų interesus visuomeniniais pagrindais, už tai negaudami atlygio. „Ieškovų grupė yra 38 asmenys, tad, norint juos nuvežti ir atstovams nuvykti į teismo posėdžius Šiauliuose, reikėtų samdyti atskirą autobusą, kas didintų ieškovų išlaidas. Teismo posėdžių gali būti per dešimt, taigi išlaidų susidarytų iki kelių tūkstančių eurų“, – teigė L. Rimkienė.

Nevykdo teismo sprendimų?

L. Rimkienė informavo, kad, remiantis teisine patirtimi pirmoje byloje „Vartotojai prieš UAB „Saurida“, žinoma, kad išleistas ir priteistas lėšas bylos dalyviams nėra paprasta susigrąžinti, nes atsakovė nevykdo teismo sprendimų: „Pirmos bylos teismo sprendimas yra įsigaliojęs 2015 sausio 26 d., tačiau UAB „Saurida“ darbuotojai tvirtina, jog nėra gavę iš savo vadovo jokių nurodymų dėl neatlygintino atjungimo. Ieškovai I byloje kreipiasi į antstolių kontorą dėl sprendimo įvykdymo.“

Ieškovų atstovas II byloje Mindaugas Žilinskas pastebėjo, kad, remdamiesi motyvuota patirtimi, ieškovai gali kreiptis dėl laikinųjų apsaugos priemonių, nes atsakovo atstovės pareiškimai ir reikalavimai keliami galimai siekiant vilkinti bylos eigą.

Teisėja Nadežda Kiubienė atmetė atsakovės reikalavimą ir paskelbė bylos nagrinėjimą iš esmės Mažeikių apylinkės teisme. Kitas posėdis – gegužės 12 d.

Pagal L. Rimkienės informaciją parengė Vaida GALDIKĖ

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode