Reklama 2

Apie pokyčius Mažeikių kultūroje

Daugelis mažeikiškių skundžiasi, kad Mažeikiuose kultūros vystymui skiriamas per mažas dėmesys, nėra kur leisti laisvalaikio, maža renginių, įdomių vietų ar skulptūrų, tačiau tenka pastebėti, kad laukia nemažai permainų: rekonstruojamos ne tik gatvės, tvarkomi ne tik parkai, bet greitai duris atvers ir naujai renovuotas Savivaldybės kultūros centras, Viešoji biblioteka, muziejus, mieste atsiranda naujų statinių, pasikeitė ir keleto kultūros centrų vadovai.

 

 Sukasi, kaip išmano

Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė nesutiko su tokiu teiginiu: „Sprendžiant iš Mažeikių rajono laikraščio „Būdas žemaičių“ (2015 m. balandžio 17 d. Nr. 29) straipsnių ir kultūros renginių reklamų, nemanau, kad kultūra Mažeikiuose yra apmirusi. Šiuo metu diskomfortą mieste jaučia ne tik vairuotojai ir pėstieji dėl gausiai renovuojamų gatvių, bet ir kultūros darbuotojai bei jos vartotojai. Mažeikiškiai buvo įpratę lankyti muziejaus parodas, Viešosios bibliotekos organizuojamus kultūros renginius. Kultūros centre tikrai buvo gausu koncertų, salės pilnutėlės. Šiandien „kultūrininkai“ gyvena statybų nuotaikomis ir jų pabaigos laukimu. Jau prieš keletą metų žinojome apie tai, kad bibliotekos ir muziejaus darbuotojams teks ieškotis, kur prisiglausti, kur iškelti turimus eksponatus, knygų fondą. Šių metų sausio pradžioje prasidėjo ir Savivaldybės kultūros centro renovacija. Renovuojamos abi pagrindinės salės: didžioji ir pramogų, todėl nenuostabu, kad mažeikiškiai pajuto didžiųjų kultūrinių renginių stygių. Manau, reikia truputėlį visiems turėti pakantumo ir kantrybės.“

A. Ruputė patikino, kad Mažeikių muziejus ir toliau rengia virtualias parodas, veda edukacines programas, parengtas „Bibliotekos pažangai“ projektas dėl modernios konferencijų salės įrangos, Kultūros centrui neatsisako savo turimomis erdvėmis padėti Švč. Jėzaus Širdies, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios ir pan. Padedant Lietuvos dailės muziejui, Renavo dvare numatyta įrengti nuolatinę XIX a. dvarų kultūros ekspoziciją.

„Per pastaruosius keletą metų renovuotos Šerkšnėnų, Žemalės, Ukrinų, Užlieknės, Židikų, Buknaičių, Sedos, Tirkšlių kultūros įstaigos. Pagerėjus darbo sąlygoms, pakilo ir paslaugų kokybė. Tikimės, kad tas pats bus ir Mažeikiuose“, – sakė A. Rupkutė

Apie tai, ar Mažeikių, Tirkšlių kultūros centrų vadovai įneš kokių pokyčių, A. Rupkutė neskubėjo kalbėti: „Manyčiau, kad vadovams reikėtų suteikti laiko, bent darbo šimtadienio, kad būtų galima apie tai kalbėti. Šiuo metu direktoriaus neturi ir Laižuvos kultūros centras. Jam laikinai vadovauja kultūrinio darbo organizatorė Laima Virkutienė. Savivaldybės administracija skelbs konkursą direktoriaus pareigoms užimti.“

Atnaujins iki rudens

Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Nerijus Rapšys „Būdą žemaičių“ informavo, kad Savivaldybės kultūros centro renovacija turėtų baigtis iki šių metų rugsėjo 1 d. Projekto įgyvendinimo metu planuojama suremontuoti dalį pastato. Renovacijos metu atliekama dalies vidaus patalpų apdaila, didžiosios salės ir šokių salės remontas, pakeisti langai ir durys, didžiosios salės žiūrovų kėdės, bus apšiltintas stogas, atnaujinta dalis šildymo, vandentiekio ir nuotekų sistemų, įvesta vėdinimo sistema, pakeista elektros instaliacija, atnaujinti mažosios architektūros elementai, apšvietimas, dalis grindinio prie pastato.

Pasak A. Rupkutės, pirmąjį renginį Kultūros centro didžiojoje salėje mažeikiškiai galės pamatyti iškart po renovacijos pabaigos.

Sutvarkytas ir pastatas, ir aplinka 

Savivaldybės Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Roma Kenstavičienė informavo, kad jau baigiami ir Mažeikių muziejaus rekonstrukcijos darbai. Tikimasi, kad iki numatytos projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos – gegužės 31 d., bus pasirašytas statybos užbaigimo aktas ir pastatas pradėtas eksploatuoti“, – sakė R. Kenstavičienė.

Pasak jos, pastato rekonstrukcijos metu įrengtas šlaitinis stogas su palėpe, pakeistos pastato fasado konstrukcijos, visas pastatas apšiltintas, įrengtas naujas pagrindinis įėjimas į muziejų. Vidaus patalpos perplanuotos ir rekonstruotos, sudėti nauji langai, durys, įrengti sanitariniai mazgai, rekonstruota šildymo ir vėdinimo sistema, vandentiekio ir nuotekų sistema, naujai įvesta elektros instaliacija. Sutvarkyta aplinka: iki pagrindinio įėjimo į muziejų nutiestas užsisukantis takas, pasėta veja, pastatyti lauko šviestuvai. „Greitai muziejaus ekspozicijomis mažeikiškiai galės džiaugtis moderniame pastate“, – teigė R. Kenstavičienė.

 Įsigys naujų baldų 

Kaip teigė Savivaldybės Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Audronė Bertienė, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renovacija taip pat turėjo būti baigta iki gegužės 31 d., tačiau projektui įgyvendinti buvo skirtas papildomas finansavimas būtiniems darbams vykdyti, todėl šiuo metu projekto vykdymą planuojama pratęsti iki rugpjūčio 31 d. „Bibliotekos kolektyvas jau spalio pradžioje planuoja pristatymo renginį ir atidarymo šventę, – kalbėjo A. Bertienė. – Pagal projektą tvarkomas bibliotekos pastato fasadas ir vidaus patalpos, bus pakeisti langai, lauko durys, apšiltintos pastato sienos ir stogas, pakeista šildymo, įrengtos ryšių, vėdinimo, karšto vandens tiekimo sistemos, apsauginė ir gaisrinė signalizacijos, žaibosauga, atnaujintos vandentiekio, buities ir lietaus nuotekų šalinimo bei elektros instaliacijos ir apšvietimo sistemos. Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems. Įėjimui į pastatą ir patekimui į vidinį kiemelį bus įrengti pandusai, užtikrinta galimybė laisvai judėti ir naudotis patalpomis pastato viduje. Vidinio kiemelio teritorijoje bus tiesiami betoninių trinkelių takai, nauja veja, suoliukai, šiukšliadėžės, apšvietimas.“ Projekto vertė – 635.474,93 Eur.

A. Bertienės teigimu, atnaujintas pastatas ir sutvarkyta teritorija prie jo pagerins miesto estetinį vaizdą, padidins šios miesto zonos patrauklumą vietos gyventojams ir svečiams. Įstaigoje dirbantiems darbuotojams bus sukurtos patrauklesnės darbo sąlygos. Pagerėjus paslaugų teikimo aplinkai, darbas turėtų tapti produktyvesnis, našesnis, įdomesnis. Patraukli darbo aplinka didins darbuotojų motyvaciją. Pastatas bus pritaikytas neįgaliųjų poreikiams. Be to, rekonstravus pastatą sumažės suvartojamos energijos sąnaudos: „Įgyvendinus projektą, bus galima organizuoti įvairesnius renginius, vykdyti kultūrinę ir švietėjišką veiklą ne tik miesto ar regiono, bet Lietuvos ar net tarptautiniu mastu. Pirmame aukšte numatoma renginių salė, žaisloteka, Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius. Antrame aukšte – interneto skaitykla, muzikos ir meno literatūros skaityklos, knygų, kraštotyros fondai, Bibliografijos skyrius. Trečiame – knygų saugykla, Ūkio skyrius, buhalterija, darbuotojų darbo ir poilsio, techninės patalpos. Pastate bus įrengtas keltuvas neįgaliesiems. Bibliotekos kolektyvas turės galimybę organizuoti naujas veiklas ir teikti paslaugas ne tik pastato viduje, bet ir sutvarkytoje vidinio kiemelio teritorijoje.“

A. Bertienė patikino, kad biblioteka turės galimybę įsigyti ir naujų baldų. Taip pat ji dalyvauja projekto „Bibliotekos pažangai 2“ numatytose veiklose bei įvairiose iniciatyvose projektų daliniam finansavimui gauti. „Finansavimą gavusios bibliotekos bus paskelbtos jau šį mėnesį, tad artimiausiu metu turėtų paaiškėti, ar turėsime interaktyvių žaidimų kambarį, kino salę, interaktyvų įgarsinimą. Manome, kad atsinaujinęs pastatas tikrai pritrauks daugiau lankytojų. Biblioteka turėtų tapti patrauklesnė renginių organizavimui ir kultūrinės veiklos plėtotei bei vis malonesnė vieta tiek trumpai apsilankantiems, tiek atėjusiems paskaityti spaudos, pasirinkti knygų ar pažaisti. Pozityvūs pokyčiai vers ieškoti naujų bendravimo ir bendradarbiavimo formų“, – sakė A. Bertienė.

lauko durys

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode