Būsimi valdžios postai – po paslaptingumo šydu

Balandžio 14 d. šaukiamas pirmasis iškilmingas naujai išrinktos Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu prisieks Tarybos nariai. Pirminiais duomenimis, Taryboje darbą iš 27 tęs 16 šios kadencijos Tarybos narių.

Užleis kitiems

Nemažai politikų įprastas vietas posėdžių salėje užims rinkėjų valia, o kai kurie darbą tęs kolegų dėka – šiems mandato atsisakius dėl nesuderinamų pareigų. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, savivaldybės tarybos nario pareigos nesuderinamos su Respublikos Prezidento, Seimo nario, Europos Parlamento nario, Vyriausybės nario pareigomis, su Vyriausybės įstaigos ar įstaigos prie ministerijos vadovo, kurio veikla susijusi su savivaldybių veiklos priežiūra ir kontrole, pareigomis, su Vyriausybės atstovo apskrityje pareigomis, su valstybės kontrolieriaus ir jo pavaduotojo pareigomis.

 Be to, savivaldybės tarybos nario pareigos nesuderinamos su tos savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, tos savivaldybės kontrolieriaus ar tos savivaldybės kontrolieriaus tarnybos valstybės tarnautojo pareigomis, su tos savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo ar tos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo ir darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartis, pareigomis, su tos savivaldybės biudžetinės įstaigos vadovo pareigomis, tos savivaldybės viešosios įstaigos, tos savivaldybės įmonės vienasmenio vadovo ir kolegialaus valdymo organo nario pareigomis, tos savivaldybės kontroliuojamos akcinės bendrovės kolegialaus valdymo organo (valdybos) nario pareigomis arba tos savivaldybės kontroliuojamos akcinės bendrovės vadovo pareigomis. Tokių politikų, kurie dėl nesuderinamų pareigų laimėtą vietą Taryboje užleido kitam, sąraše esančiam kandidatui – trys. Tai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas, UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas ir socialdemokratas, UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ direktorius Jonas Jurkus. Dirbti Taryboje nesiruošia ir Partijos Tvarka ir teisingumas lyderis Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, kuris ir toliau tęs darbą Seime. Dar keli Tarybos nariai į Tarybą gali patekti išrinktiesiems atsistatydinus dėl valdžios postų.

Bus naujokų

Iš viso rinkėjų valia iš dabartinių Tarybos narių mandatus Taryboje užsitikrino trylika jos narių, vienuolika nebuvo išrinkti ir trys iš dabartinių Tarybos narių – Vilhelmas Džiugelis, Rimantas Norkus ir Jonas Siminkevičius – patys atsisakė rinkimų kovos.

Šiandienos duomenimis, Taryboje darbą tęs 16 šios kadencijos Tarybos narių: Antanas Tenys, Paulius Auryla, Alvydas Balčiūnas, Sigutė Bernotienė, Judyta Čejauskienė, Darius Jarmantavičius, Laimutė Kačerauskienė, Sigitas Kaktys, Irena Macijauskienė, Leonas Mitkus, Laima Nagienė, Darius Seilius, Romas Venclovas, Andriejus Virkutis, Deivydas Vyniautas, Jonas Žičkus. Į naująją Savivaldybės tarybą, kurios pirmasis posėdis įvyks balandžio 14 d., taip pat išrinkti: Viktoras Bugnevičius, Algimantas Čepys, Virgilijus Eidimtas, Genoveita Gricienė, Gintautas Jautakis, Bronius Kryžius, Linas Memys, Vygandas Povilas Ostrauskis, Lina Rimkienė, Saulius Šiurys, Audronė Vaitiekienė.

Formuoja daugumą

Savivaldybės meras Antanas Tenys informavo, kad jau vyko keletas posėdžių dėl daugumos koalicijos formavimo, tačiau kol kas dar nesudėti visi taškai, tad jos viešinti nepanoro. „Mums dar trūksta savaitės ar pusantros, tuomet galėsime paviešinti, o šiaip formuoti sekasi neblogai. Prie daugumos koalicijos siūlėme prisijungti visoms partijoms, išskyrus konservatoriams, nes iš jų jokių siūlymų ar prašymų nesulaukėme, kažkam reikia būti ir opozicijoje“, – samprotavo A. Tenys. Pasak jo, kol kas ir dėl kitų partijų neaišku, kiekviena turės apsispręsti, tačiau niekada ne vėlu prisijungti.

Linkėjo ne tik klausytis, bet ir išgirsti

A. Tenys buvo paslaptingas ir dėl vicemerų, mero patarėjų, administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojų postų: „Šiandien dar neįvardysiu. Yra aptarta, bet, kol nepasirašėme galutinio susitarimo, nenoriu nieko sakyti.“ Visgi meras prasitarė, kad vicemerų postus turėtų užimti Socialdemokratų partijos ir Partijos Tvarka ir teisingumas atstovai.

„Vienas laikraštis jau paskyrė ir administracijos direktorių, deja, mes dar ne, – sakė A. Tenys. – Dabartiniu metu mūsų pagrindinis tikslas – suderinti visų partijų programas, nes tik tokiu būdu galėsime vykdyti rinkėjams duotus pažadus. Kalbant apie mūsų 2011–2015 metų pažadus, tai, manau, nežadėjome to, ko negalėjome padaryti. Iš tikro darbų padaryta netgi daugiau, negu buvome numatę. Tačiau dar kartelį peržiūrėsime, kas nepadaryta ir, ką reikės, įtrauksime į naujos kadencijos programą, bet tokių darbų tikrai nedaug. Naujos kadencijos Tarybos nariams norėčiau palinkėti, kad jie mokėtų ne tik klausytis, bet ir išgirsti, būti pavyzdžiu kitiems gyventojams, kūrybingų minčių, gerų sprendimų ir bendro sutarimo. Sėkmės, sveikatos ir viso ko geriausio.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode