Mero postas – užsitarnavusiam

Antrasis rinkimų turas parodė stiprų gyventojų pasitikėjimą dabartiniu Tarybos vadovu

Sekmadienį vakare baigėsi tiesioginių merų rinkimų antrasis turas. Teisę balsuoti turėjo 40-ies savivaldybių, kuriose kovo 1 d. merai nebuvo išrinkti iš pirmo karto, rinkėjai. Nė neatėjus vidurnakčiui jau buvo aišku, kad Mažeikių rajono savivaldybėje naujai ketverių metų kadencijai vadovaus Antanas Tenys, kuris didžiule persvara nurungė Liną Rimkienę.

A. Tenys jau pirmajame ture surinko daugiau kaip pusę balsų – 53,32 proc.  nuo galiojančių biuletenių, tačiau dėl mažeikiškių pasyvumo prie balsadėžių teko rinktis ir antrą kartą.

Balsavo pasyviai

Pirmadienį 9 val., Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, iš viso Lietuvoje rinkėjų sąrašuose įrašyta rinkėjųbuvo1958052,  merų rinkimuose dalyvavo – 38,73proc. rinkėjų, negaliojančių biuletenių –1,35 proc, galiojančių – 98,65 proc. Pirmajame ture iš 2541948 rinkėjų merų rinkimuose dalyvavo 47,17 proc. rinkėjų.

Mažiausias rinkėjų aktyvumas užregistruotas Klaipėdos miesto – 25,97 proc., Klaipėdos – 26,59 proc., Šiaulių – 26,93 proc. ir Mažeikių rajono savivaldybėse – 27,96 proc. Didžiausias – Varėnos – 55,38 proc., Širvintų – 52,82 proc. ir Švenčionių rajono savivaldybėse – 52,35 proc.

Pagal apylinkes mažiausias rinkėjų aktyvumas užregistruotas Kapėnų – 19,40 proc., Bugenių –19,53 proc. ir Plinkšių – 21,56 proc. apylinkėse. Didžiausias – Auksūdžio – 48,06 proc., Leckavos – 35,04 proc. ir Senamiesčio – 34,01 proc. apylinkėse.

Ne ką aktyvesni buvo ir balsuojantys iš anksto. Mažeikių rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkėAlvyda Purauskytė teigė, kad per keturias dienas rinkėjų, kurie balsavo iš anksto Savivaldybėje, specialiuose paštuose (Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namai, Mažeikių ir Sedos ligoninės, areštinė) ir namuose, pakartotiniuose mero rinkimuose balsavo 1531, arba tik 3,20 proc., rinkėjų, šalies vidurkis – 5,13 proc. Pirmajame rinkimų ture iš anksto balsavo 1786 (3,74 proc.) rajono rinkėjų.

„Rinkimai praėjo labai ramiai, sklandžiai. Balsavimą prižiūrėjo ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, ir Lietuvos socialdemokratų partijų stebėtojai, bet jokių nusiskundimų nesulaukėme“, – sakė A. Purauskytė.

Sulaukė didelio palaikymo

Antrajame ture už A. Tenį balsavo 10254 rinkėjai (76,52 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų), už L. Rimkienę – 3020 rinkėjų (22,54 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų). A. Tenį labiausiai palaikė Auksūdžio – 96,24 proc, Račalių – 89,86 proc. ir Purvėnų – 89,57 proc. kaimų gyventojai. L. Rimkienę – Renavo kaimo – 35,57 proc., Viekšnių miestelio – 31,59 proc. ir Sodų apylinkės – 29,79 proc. gyventojai.

Lietuvos socialdemokratų partijos narė Judyta Čejauskienė „Būdui žemaičių“ sakė, kad mažeikiškiai išsirinko labai nuostabų žmogų. „A. Tenys žmonių labai mylimas, iš jo tikimasi labai daug, tai rodo, kad pas jį priėmimuose visada pilna žmonių. L. Rimkienė, kaip kandidatė, buvo stiproka, bet manau, kad ji dar neturi politinės patirties. Pirmiausia jai reikėjo pabūti Taryboje, pavadovauti kokiam nors komitetui, pamatyti, iš ko susideda reglamentas, Tarybos darbas, ir tik tada siekti mero posto. A. Tenys yra žmogus iš didžiosios raidės, gyventojai išrinkopatį nuostabiausią žmogų“, – partiečio laimėjimu džiaugėsi J. Čejauskienė.

Džiaugiasi rezultatais

A. Tenys sužinojęs, kad rinkėjai jį palaikė ir antrajame ture bei, kad meru teks būti ir antrąją kadenciją, apsidžiaugė, tačiau teigė, kad džiaugsmas persipynęs su atsakomybe. „Tokio palaikymo nesitikėjau, šiek tiek pareklamavome, kokius žadame padaryti darbus, o daugiau jokių stebuklų nežadėjome, čia žmonių apsisprendimas. Dėkoju palaikiusiems, tikiuosi, nenuvyliau ir neuvilsiu ateityje. Jei nebūčiau išrinktas meru, būčiau dirbęs Taryboje ir toliau tęsęs darbus, tik galbūt jau kitoje komandoje. Išduosiu paslaptį – nesitikėjau, kad apskritai kovosiu dėl mero posto, galvojau, kad reikėtų vietą užleisti jaunesniems, bet dėl visų palaikymo sutikau“, – kalbėjo A. Tenys.

A. Tenys prisipažino, kad jam buvo staigmena tai, jog antrajame ture rungis su L. Rimkiene: „Galvojau, kad būsiu su Seimo nariu Kęstučiu Bartkevičiumi, taip manė ir kiti, bet rinkėjai parodė, ką galvoja jie. Visi kandidatai buvo stiprūs, todėl rezultatus vertinau labai atsakingai. Galėjo būti visaip.“

Tai, kad rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis nei pirmajame ture, mero nenustebino, pasak jo, taip ir turėjo būti, jis sumažėjo ne tik Mažeikių rajone, bet ir visoje respublikoje.

Artimiausi darbai, pasak A. Tenio, suformuoti stiprią valdančiąją daugumą, Taryboje patvirtinti administracijos direktorių, pavaduotojus, vicemerus, suformuoti Tarybos sekretoriatą, sutvarkyti dokumentus, visa tai turėtų būti padaryta iki balandžio 14 d. „Nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių ir pasakoti apie būsimus pasikeitimus, viskas bus šiek tiek aiškiau, kai suformuosime valdančiąją daugumą, tada tiksliai žinosime, kokia bus komanda. Galiu pasakyti, kad ji keisis, bet tikrai ne 70 proc.“, – savo ketinimų neatskleidė meras.

Tęs darbus su vartotojų asociacija

L. Rimkienė labai nenusiminė dėl pralaimėjimo. „Rezultatas toks, koks yra, jis jau buvo nuspėjamas iš anksto, nes tą parodė rinkėjų balsai pirmajame ture. Jeigu visgi būčiau išrinkta mere, tai būtų reikėję įrašyti į politologijos istoriją, – juokavo kandidatė į merus. – Iš tikrųjų pirmajame ture įsivaizdavau, kad būsiu trejetuke, o antroji vieta išvis buvo didelis pasiekimas. Be to, pamatę rezultatus, net nepagalvojome, kad bus antrasis turas, tai labai nustebino. Esu labai optimistiškas žmogus, mėgstantis iššūkius, bet tuo pačiu ir skaičiuojanti, tad šį kartą būti mere nesitikėjau, bet rezultatais esame labai patenkinti. Iki šiol nesupratau, kodėl sakoma, kad politika yra purvas. Viso rinkimų laikotarpio metu pajutau daug meilės, pasitikėjimo ir gero, šilto santykio su žmonėmis. Manau, kad, einant tikslingai, Tarybos narės darbas suteiks man daugiau galimybių akis į akį bendrauti su žmonėmis, kolektyvais ir pasiekti tikrai neblogų rezultatų.“

L. Rimkienė teigė nesitikėjusi, kad socialdemokratai gaus tokį didelį skaičių mandatų, ir manė, kad mandatai pasiskirstys proporcingai: „Valdančioji dauguma jau kaip ir turėtų būti suformuota, bet, koks bebūtų rezultatas, nepriklausomai nuo politinių žaidimų, žmonių esu išrinkta vicemere. Manau, kad darbas Taryboje nebus sudėtingas, aš ne tas žmogus, kuris viską kritikuoja, šalia kritikos esu linkusi išsakyti savo pasiūlymą arba nurodyti konkrečius darbus. Jei matysiu, kad kažkokie darbai daromi logiškai, tvarkingai, išmintingai, nematysiu pagrindo jiems prieštarauti vien dėl to, jog esu opozicijos atstovas. Opozicijos atstovas nėra šuo, kuris tik loja. Ateityje laukia labai daug darbų, kurių prisirašiau bendraudama su rinkėjais. Didžioji dalis jų bus nukreipta į vartotojų asociaciją – šilumos kainų diferencijavimas Reivyčiuose ir Viekšniuose, taip pat nesąmoningas skolų skaičiavimas už kaimynų sunaudotą vandenį bei toliau vyks darbas su UAB „Saurida“.

Komentarai  

0 #57 Micheline 2019-06-16 17:14
Wonderful blog! Do you have any tips for aspiring writers?

I'm hoping to start my own site soon but I'm a little lost
on everything. Would you suggest starting with a free
platform like Wordpress or go for a paid option? There
are so many options out there that I'm completely overwhelmed ..
Any recommendations? Thanks a lot!

Look at my blog :: write articles: http://archerefrg34318.jaiblogs.com/9573936/latest-hobbies-and-interests-for-you-to-try-out
Cituoti
0 #56 Tawanna 2019-06-14 22:24
Hi there, I log on to your new stuff like every week. Your story-telling style is witty, keep doing what you're doing!


Look into my website: dating women: http://archerefrg34318.jaiblogs.com/9573936/latest-hobbies-and-interests-for-you-to-try-out
Cituoti
0 #55 Pete 2019-06-11 17:55
Valuable information. Lucky me I found your web site by chance, and I'm shocked
why this twist of fate didn't took place in advance! I bookmarked
it.recombinant epo: http://www.peposts.com/-Discount-buy-epo_c26.html

my blog :: epo for sale: http://Www.Peposts.com/-Discount-buy-epo_c26.html
Cituoti
0 #54 Elyse 2019-06-07 00:08
I know this website presents quality dependent posts and extra stuff, is there any
other site which provides these kinds of
data in quality? Dofus Touch

Feel free to visit my blog post :: FIFA
20 Coins Store: http://laserusersgroup.co.uk/smf/index.php?topic=75817.0
Cituoti
0 #53 Sexencok 2019-05-14 22:30
Секс шоп Ledesire.shop - Интернет магазин интимных товаров в Иркутске

«Ledesire.shop» позволяет подобрать нужные секс игрушки, получить детальную информацию и сделать заказ, при соблюдении условий полной анонимности.

Секс шоп Иркутск
Cituoti
0 #52 igodimofuso 2018-11-03 12:37
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
Cituoti
0 #51 ijetoiwk 2018-11-03 11:32
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor
Cituoti
0 #50 Celsa 2018-08-08 11:14
biomac vale a pena (Gena: http://www.zui010.com/home.php?mod=space&uid=71005&do=profile&from=space) artrose é qualquer
mazela das articulações.
Cituoti
0 #49 MaxwellLep 2018-07-16 19:36
Всем привет хочу вам порекомендовать сайт с кслассными приколами, смотрите 3д принтер сделал невозможное http://allsearch.com.ua/3d-printer-dozvoliv-zrobiti-nemozhlive-4-foto/, тут много приколов.
Cituoti
0 #48 Michaelitace 2018-07-06 21:35
Продаем матрасы собственного производства
Матрас РВ цв 460-1300 руб
Матрас детский РВ 400 руб
Подушка РВ 160 руб
Подушка синтепон 155 руб
Внимание Новинка! Предлагаем спальные комплекты для рабочих: матрас 70х190 п/э + одеяло 1сп. + КПБ п/э 1сп. + подушка 60х60.
Цена 1500 руб!!!


skype seojerry
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode