Senamiesčio mokykloje – ekomiestelis

Antradienį Mažeikių Senamiesčio pagrindinėje mokykloje duris atvėrė unikalus ekomiestelis. Tai Aplinkos ministerijos inicijuojamas projektas „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“

Vaikai domėjosi rūšiavimu

Renginye dalyvavo Savivaldybės administracijos specialistai ir gausus būrys mokinių bei mokytojų iš įvairių Mažeikių švietimo įstaigų.Ekomiestelio lankytojus pasveikino Savivaldybės meras Antanas Tenys: „Visi siekia gyventi švarioje, jaukioje ir saugioje aplinkoje. Kasdien susiduriame su pakuočių, buitinėmis ir stambiagabaritėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, tinkamai tvarkyti, nes aplinkosauginis švietimas būtinas.“

Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorėJanina Norvilienė „Būdui žemaičių“ prasitarė, kad ekomiestelis jų mokykloje organizuotas dėl to, kad Aplinkos ministerijos viceministras Linas Jonauskas, buvęs šios mokyklos mokinys, vis dar jaučia mokyklai sentimentų: „Be to, mūsų mokykloje nuolat vyksta tokio pobūdžio renginiai, vaikai mokosi gyventi švaresnėje aplinkoje, rūšiuoja atliekas.“

Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokytojaVilija Gineitienė į renginį atsivedė penktokus ir šeštokus, nes tokio amžiaus mokiniai ypatingai domisi gamta, jiems viskas nauja ir įdomu. „Vaikai jau daug žino apie rūšiavimą, nuolat apie tai kalbame, mokomės, o šiandien atėjome pasižiūrėti, ką naujo galime sužinoti, ir linksmai praleisti laiką“, – sakė V. Gineitienė.

Mokė panaudoti atliekas

Pasak Projekto koordinatorės Jūratės Morkvėnaitės-Paulauskienės,šis Lietuvos miestuose ir miesteliuose vykdomas projektas – lyg atgaiva sielai. „Renginys skirtas įvairaus amžiaus vaikams. Mes skatiname visus išmokti rūšiuoti. Ne tik vaikus, bet ir suaugusius, kurie vis dar nelabai ką žino apie atliekų rūšiavimą, neskiria konteinerių spalvų ir galbūt galvoja, kad atliekų rūšiavimas nenaudingas ir per brangus“, – „Būdui žemaičių“ sakė kita projekto koordinatorė Karolina Smulkytė.

Renginyje ištroškę judesio galėjo dalyvauti energingose rūšiavimo varžybose, kuriose buvo galima pelnyti prizų. Į specialius konteinerius buvo galima išmesti senas baterijas, metalo, popieriaus ir plastiko pakuotes. Telšių regiono atliekų tvarkymo centro Visuomenės informavimo specialistė Daiva Eirošienė aptarė atliekų tvarkymo aktualijas ir atsakė į gyventojų klausimus.

Kiekvienas vaikas galėjo išsirinkti sau jaukią vietą: mėgstantys sekti paskutines mados tendencijas dalyvavo ekodirbtuvėse, iš senų marškinėlių gamino maišus, aplink vielutes sukdami siūlus ir visaip juos narpliodami gyvybę suteikė žmogeliukams-segėms. „Šiais laikais vaikus mokome ką nors nusipirkti, visi pamiršta, kad pirmiausia juos reikia išmokyti pasidaryti ką nors iš to, ką turi. Tai tarsi gamtos tausojimas, atliekas prikeliame naujam gyvenimui. Taip ne tik taupome gamtos išteklius, bet ir mažiname išlaidas pakuotėms gaminti, sąvartynams tvarkyti“, – teigė VšĮ RV Agentūra direktorė Vaida Griškevičienė.

Savo kampelį turėjo ir mėgstantys piešti vaikai, kurie ekomiestelyje rado ne tik spalvinimo knygelių, bet ir didelį namą, kuriame galėjo jaukiai pasislėpti su savo bičiuliu. Tiems, kuriems pabodo savi daiktai, galėjo mainyti ar parduoti drabužius, o tikrieji gamtos mylėtojai – rūšiuoti atsineštas pakuočių atliekas, dalyvauti konsultacijose ar tiesiog mėgautis reklaminiais filmais ekrane.

Renginio metu vyko viktorina, muzikinė programa „Išgirsti gamtą“, kurią atliko dainuojančių mimų grupė „Neteisėtai padaryti“. Taip pat buvo rodomas režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Stebuklų laukas“.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode