Būsimos mamos į ligoninę pateks saugiai

Nuo kovo 1-osios VšĮ Mažeikių ligoninės Akušerijos-ginekologijos ir neonatologijos skyriuje pradės veikti uždara rampa, leisianti nėščiosioms ir gimdyvėms saugiai patekti į skyrių.

Vykdo du projektus

Kaip jau visuomenė ne kartą buvo informuota per žiniasklaidos priemones, Mažeikių ligoninė pagal Lietuvos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą vykdo du projektus.

Pirmasis – „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Mažeikių ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“, kur numatyta atlikti Akušerijos-ginekologijos ir neonatologijos skyriaus išorinių atitvarų šiltinimą su cokoline dalimi bei ventiliacijos įrengimą. Tam, pasak ligoninės vadovo, gautos lėšos, skirtos pabaigti apšiltinti išorinius viso ligoninės korpuso atitvarus bei įrengti stiklinius balkonus.

Antroji programa, finansuojama iš Lietuvos Vyriausybės biudžeto ir Šveicarijos konfederacijos – „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Programos lėšos skirtos įsigyti Akušerijos-ginekologijos ir neonatologijos skyriui reikalingą medicininę įrangą bei įrengti priešgaisrinę signalizaciją.

Vietoj panduso – rampa

VšĮ Mažeikių ligoninės direktoriaus Albino Lidžiaus teigimu, projekte nedidelė pinigų suma buvo numatyta ir panduso neįgaliesiems iš Vilniaus gatvės pusės įrengti. „Kad tinkamai funkcionuotų Akušerijos skyrius ir atitiktų higienos normas, vykdydami minėtą projektą, priėmėme sprendimą pandusą keisti į uždarą rampą, kokia yra ligoninės Priėmimo-konsultaciniame skyriuje, – sakė ligoninės vadovas. – Nėščiosios yra sveiki žmonės ir, pagal higienos reikalavimus, turi patekti į ligoninę ne per pagrindinį įėjimą, kur rizikinga užsikrėsti infekcija, o izoliuotai, todėl projektuotojai, pakoregavę 2007 m. techninį ligoninės projektą, suprojektavo rampą. Panduso įrengimui ir priešgaisrinei signalizacijai buvo skirta 194 tūkst. 920 litų. Šios sumos rampai įrengti nepakako, trūko apie 400 tūkst. litų, todėl teko lėšų ieškoti patiems. Kreipėmės į Seimo narį Kęstutį Bartkevičių, prašydami tarpininkauti. Seimo narys kreipėsi į Vyriausybę ir iš Valstybės investicijų programos (VIP) 2014-iems metams, Valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų, skirtų investicinio projekto „Uždaros rampos pacienčių priėmimui į Akušerijos skyrių statybai“ VšĮ Mažeikių ligoninei buvo skirta 389 tūkst. litų“.

Pradės veikti

Rampa įrengta, kaip ir privalėta pagal projektą, iki praėjusiųjų metų pabaigos, tačiau, pasak A. Lidžiaus, kadangi Akušerijos-ginekologijos ir neonatologijos skyriuje vyko kiti remonto darbai pagal jau minėtą pirmąjį projektą, rampa pradės veikti nuo kovo 1 d. „Ši rampa šiek tiek mažesnė nei Priėmimo-konsultacinio skyriaus, nebus pravažiavimo, reikės Greitosios medicinos pagalbos automobiliui įvažiuoti atbuline eiga, o išvažiuoti priekine, bet pacientes apsaugos nuo blogų oro sąlygų“, – džiaugėsi ligoninės direktorius, pridurdamas, jog gimdyvių patogumui įrengtas ir liftas.

Ateities planai

„Seimo nario K. Bartkevičiaus pagalba šiais metais gavome iš VIP 400 tūkst. litų Chirurgijos ir otorinolaringologijos bei Nervų ligų skyrių remontui. Tai nėra didelė suma, teks prisidėti prie projekto ir pačiai ligoninei, – ateities planais dalijosi ligoninės direktorius. – Minėti skyriai pasirinkti dėl jų blogiausios būklės, o vasarą ligonių sumažėja, todėl tinkamesnis metas remontui. Už VšĮ Mažeikių ligoninės lėšas jau įrengti sanitariniai mazgai, pakabinamos lubos. Šiemet planuojame atlikti kosmetinį remontą, pakeisti grindis ir šildymo sistemą, pasenusią elektros instaliaciją ir sudėti ventiliacinius ortakius. Pati ventiliacija įrengta nebus, nes tam reikia kelių milijonų litų. Tik nutiesime ortakius, tačiau į sistemą jie dar nebus pajungti, kadangi trūks brangios ventiliacinės įrangos, o kai gausime papildomų lėšų ligoninės mikroklimatui pagerinti, tuomet ortakius beliks pajungti į bendrą sistemą.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode