Mažeikiuose nuvilnijo „Laisvės banga“

Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodę 1991 metų sausio 13-osios įvykiai prisimenami kasmet visoje Lietuvoje. Ši svarbi data paminėta ir Mažeikių rajone: čia vyko įvairūs renginiai, filmų peržiūros, rengtos pilietinės akcijos.

Surengė pilietines akcijas

Šiemet jau aštuntą kartą vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Šalies mokyklos, valstybinės ir privačios įstaigos bei gyventojai 8 val. ryte 10-čiai minučių užgesino šviesas ir biurų bei namų languose uždegė atminties žvakeles žuvusiems už Tėvynės laisvę.Nuo 2008 m. rengiamą pilietinę akciją inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. 2014 m. iniciatyvą palaikė daugiau kaip 1200 mokyklų ir kitų institucijų. Organizatoriai tikisi, kad ši akcija paskatins puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą, prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.

Apie pietus Merkelio Račkausko gimnazijos ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenių iniciatyva vykdyta dar viena pilietinė akcija ,,Laisvės banga“. Akcijos metu nuo rajono Savivaldybės iki miesto seniūnijos Laisvės gatvės dešiniuoju šaligatviu nutįsusi eilė Merkelio Račkausko gimnazijos ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų bei kitų mažeikiškių susikibo rankomis ir sukėlė „bangą“. Organizatorių teigimu, akcija siekta prisiminti Lietuvos laisvės kelią ir simboliškai savo sielose pažadinti Laisvės vėją.

Vakare Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, o Mažeikių kultūros centre surengtas koncertas „Mes tavo vaikai...“, kuriame dalyvavo Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai bei Kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“ ir „Alksnioka“.

Minėjo ir mokyklos

Sausio 13-oji paminėta ir rajono mokyklose.Merkelio Račkausko gimnazijojevykointegruota istorijos ir literatūros pamoka „Vėliavą ne taip sunku iškelti, kaip sunku per kasdienybę nešti“. Gabijos gimnazijoje rengtos pilietinės akcijos ,,Atminties liepsna“ ir ,,Neužmirštuolė“, Sodų vidurinėje mokykloje – projektinių darbų „Istorija gyva tėvų atmintyse“ pristatymas, paroda bibliotekoje. Kalnėnų pagrindinėje mokykloje – filmo apie Sausio 13-osios įvykius peržiūra koridoriuose, dainų apie Lietuvą perklausa, pradinių klasių mokinių piešinių paroda, balandžių ir 14 angelų (žuvusiųjų atminimui) ekspozicija, ,,Ventos“ progimnazijoje – nuotraukų iš mokytojo Juozo Taunio albumo parodos pristatymas. Pavasario pagrindinėje mokykloje pirmos pamokos metu visose klasėse mokiniai skaitė tos nakties liudininkų atsiminimus, Viekšnių gimnazijoje vyresniųjų klasių mokiniai supažindino žemesniųjų klasių mokinius su 1991 m. sausio 13-osios įvykiais Vilniuje, surengtadokumentinės medžiagos ekspozicija. Židikų M. Pečkauskaitės vidurinėje mokykoje organizuotas virtualių fotografijų ciklas ,,Prisiminkime 1991 m. sausį“, pradinių klasių mokinių piešinių paroda ,,Laisvės kaina“, teminių stendų ,,Mūs laisvės stebuklas krauju pažymėtas“ išleidimas ir kt.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode