Popiežius kunigams ir vienuoliams: Ne skųstis, kad viskas blogai, bet skelbti gerąją naujieną

Antradienio pavakare popiežius Pranciškus Santjago katedroje susitiko su kunigais ir vienuoliais, atstovaujančiais visai Čilės kunigijai ir pašvęstiesiems; susitikime dalyvavo ir  kelios dešimtys seminaristų. Apie kunigo ir vienuolio pašaukimą popiežius kalbėjo pasiremdamas apaštalo Petro pavyzdžiu – jo jausmais po Kristaus mirties ir prisikėlimo. Apie tai kalbama susitikimo pradžioje perskaitytame Evangelijos pagal Joną paskutiniame skyriuje – po Jėzaus nukryžiavimo apaštalų bendruomenė išsisklaido, tačiau sutikę su Prisikėlusiuoju prie Genezareto ežero jie atsigauna. Šiame pasakojime matome Petrą, kuris iš pradžių yra prislėgtas, o su juo palūžusi ir visa bendruomenė, paskui matome Petrą, kuriam buvo atleista ir galiausiai matome Petrą, kuris yra atsimainęs, pasiryžęs tęsti Jėzaus jam skirtą misiją.

Į Šimtmečio ekspediciją – su virtualiu „gidu“


Šventinius metus Turizmo departamentas kviečia pradėti parsisiunčiant Šimtmečio maršruto mobilią programėlę. Ieškoti J.Basanavičiaus augintinės – pelėdos – iškamšos, iš kluono lentų signataro suręstos bažnyčios, iš išlydytų centų nulieto paminklo, kurorto nuogalių istorijas menančios vilos, A.Smetonos obelų sodo ar kitų atkurtos Lietuvos nuo šiol galima su virtualiu „gidu“. 

Nacionalinis fotoprojektas LIETUVA ir MES: koks yra 100-mečio Lietuvos veidas?

 

Koks yra 100-mečio Lietuvos veidas? Atsakymas į šį klausimą slypi Nacionaliniame fotoprojekte LIETUVA ir MES, kurio metu nuotraukose įamžinami Lietuvoje dirbantys, kuriantys bei Lietuvą garsinantys žmonės. Į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo programą įtraukto projekto iniciatoriaus ir prodiuserio Gyčio Daugėlos kuriamo fotoalbumo LIETUVA ir MES pagrindinis tikslas – užfiksuoti istorinį momentą, džiaugtis bei didžiuotis juo ir išsaugoti jį ateities kartoms.

Informacija eksternams

Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas apibrėžta: „Eksternas – asmuo, įgijęs vidurinį išsilavinimą Lietuvoje ar užsienyje, arba užsienio šalies mokyklos vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinys, pageidaujantis laikyti brandos egzaminą“.

2017–ieji Lietuvos oro uostams – rekordiniai pagal keleivių ir skrydžių gausą


35 vasaros dienas vykusi Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija Lietuvos oro uostams 2017 m. nesukliudė pasiekti naują rekordą. Praėjusiais metais trys šalies oro uostai iš viso aptarnavo daugiau nei 5,2 mln. keleivių, o skrydžių skaičius viršijo 55 tūkst. Puikiais augimo rodikliais ypač išsiskyrė Kauno oro uostas, laikinai atlikęs pagrindinių šalies oro vartų funkciją.

Powered by BaltiCode