Amerikoje pamatyta naujovė prigijo ir Lietuvoje: poilsiautojai pamėgo perregimas valtis


 

Ištikimi Platelių ežero poilsiautojai nustemba jo pakrantėje išvydę skaidrias valtis, kurios naktį dar ir nušvinta ryškiomis šviesomis. „Perregima valtis – lyg povandeninis laivas, kuris leidžia išvysti ir nuskendusį 15 a. Platelių pilies tiltą“, – LRT.lt portalui sako neįprastų valčių savininkė Aurelija Mikužytė ir patikino, kad į jas smalsuoliai lipa drąsiai.

Minint Baltijos kelio 30-metį V. Landsbergis ragina nepražudyti to, kas padaryta


 

Vyriausybės rūmuose ketvirtadienį iškilmingoje ceremonijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis.

Į susirinkusius šalies ministrus, dvasininkus, Baltijos kelio organizatorius, užsienio šalių ambasadorius, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narius kreipęsis pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis siūlė „nepražudyti to, kas padaryta“.

Nuo rudens gydymo įstaigoms – tik elektroninės licencijos

 

Ministrų kabinetas šiandien posėdyje pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, kad licencijos gydymo įstaigoms būtų išduodamos, keičiamos, stabdomos ar panaikinamos tik elektroniniu būdu. Popierinių licencijų atsisakymas, tikimasi, padės sutaupyti laiko ir žmogiškųjų išteklių, iki šiol skirtų popieriniams dokumentams tvarkyti, kaupti ir informacijai teikti.

Prancūzija: „Brexit“ be sutarties tampa „labiausiai tikėtinu“ scenarijumi


 

Didžiosios Britanijos išstojimas iš Europos Sąjungos nepasiekus jokio susitarimo tampa labiausiai tikėtinu scenarijumi, trečiadienį pareiškė vienas Prancūzijos prezidento patarėjas, likus dienai iki britų premjero Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) atvykimo į Paryžių, kur jis derėsis su prezidentu Emmanueliu Macronu (Emanueliu Makronu).

Lietuva į ES biudžetą turės papildomai sumokėti 114 mln. eurų


 

Lietuva šiemet į Europos Sąjungos (ES) biudžetą turės papildomai sumokėti 114 mln. eurų. Vyriausybė trečiadienį ketina tokią sumą skirti iš valstybės pasiskolintų lėšų.

Anot Finansų ministerijos, šiemet Lietuvos įmokoms į ES biudžetą buvo numatyta 385 mln. eurų, tačiau Europos Komisijai pateikus pakoreguotą 2019 metų ES biudžetą, ši suma padidėjo iki 481,5 mln. eurų. Lietuvos įmoka išaugo perskaičiavus pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir bendrojo nacionalinio produkto (BNP) balansus. 

Jei darbai ministerijose nevyks, prezidentas keis ministrus ir iki rinkimų – patarėjas

 

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirengęs keisti ministrus nelaukdamas Seimo rinkimų, jeigu šie blogai dirbs, teigia valstybės vadovo patarėjas.

„Prezidentas, susitikęs su ministrais, diskutavo. Visi be išimčių pateikė konkrečius planus, kaip per artimiausius metus ketina prisidėti prie gerovės valstybės kūrimo. Taigi jie gavo pasitikėjimo kreditą, taip pat įsipareigojo atlikti konkrečius darbus. Jeigu darbai nevyks, prezidentas pasirengęs keisti ministrus dar iki 2020 metų Seimo rinkimų“, – interviu „Kauno dienai“ sakė Prezidentūros Vidaus politikos grupės vadovas Povilas Mačiulis.

Vyriausybei siūloma drausti naudoti gyvūnus cirke


 

Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymą drausti laukinių žinduolių, paukščių, roplių ir varliagyvių pasirodymus cirke.

Aplinkos ministerijos teigimu, gyvūnų naudojimas cirke nesuderinamas su jų gerovės standartais, nes prieš juos naudojamas smurtas, gyvūnai vežami iš vienos vietos į kitą tūkstančius kilometrų, jie laikomi uždaryti vilkikų priekabose, kur neįmanoma užtikrinti jų poreikių.

Gelbėtojai baiminasi dėl dviejų Lenkijos Tatruose įstrigusių speleologų gyvybės


 

Pietų Lenkijoje dešimtys gelbėtojų, per naktį ieškojusių viename urve kylančio vandens  įkalintų dviejų speleologų, sako, kad baiminasi dėl jų gyvybės. 

Į Tatrų kalnuose esantį Lenkijos giliausią ir ilgiausią beveik 24 km ilgio Didįjį Snieguotąjį urvą (Jaskinia Wielka Sniezna) šešių žmonių grupė įėjo ketvirtadienį.

Klimato kaita – grėsmė ne tik Olandijai, bet ir Basanavičiaus gatvei

 

Prieš kelias dienas per Lietuvą nušniokštusi vasaros liūtis patvirtino, kad klimatas keičiasi ne į gerąją pusę. Kritulių kiekis pastebimai didėja, bet vandens atviruose telkiniuose mažėja, nes jo daugiau išgaruoja. Lietuva liūdniausių padarinių išvengs – dėl kylančio vandens lygio blogiausiu atveju netektume pusės J. Basanavičiaus gatvės Palangoje.

Powered by BaltiCode