Reklama 2

Kanados vakarų pakrantę supurtė du stiprūs požeminiai smūgiai

 

Du stiprūs požeminiai smūgiai sekmadienį vakare vienas po kito supurtė Kanados vakarų pakrantę, pranešė JAV Geologijos tarnyba.

Pirmojo 6,6 balo žemės drebėjimo, įvykusio 22 val. 39 min. vietos (pirmadienį 8 val. 39 min. Lietuvos) laiku, epicentras buvo maždaug už 218 km į pietvakarius nuo Port Hardžio – mažos savivaldybės Britų Kolumbijai priklausančios Vankuverio salos šiaurės rytiniame gale.

Antradienį Lietuvoje prognozuojamas stiprus vėjas, vietomis – smarkus lietus

 

 

Antradienį Lietuvoje prognozuojamas stiprus vėjas, vietomis galimas smarkus lietus, įspėja Hidrometeorologijos tarnyba.

Antradienio naktis bus debesuota su pragiedruliais, daug kur trumpai palis, formuosis rūkas. Pūs vakarų, pietvakarių 5–10 metrų per sekundę vėjas, antroje nakties pusėje pajūryje jo gūsiai sustiprės iki 15–17 metrų per sekundę.

Indianapolio zoologijos sode liūtė nužudė savo patiną


 

JAV Indianos valstijos zoologijos sode liūto patelė nugalabijo savo ilgametę porą, sodo darbuotojai aiškinasi šio įvykio priežastis.  

Indianapolio zoologijos sodo administracija penktadienį informavo, kad liūtė Zuri užpuolė 10 metų liūtą Njaką kiemo aptvare praėjusio pirmadienio rytą, kol zoologijos sodas dar nebuvo atidarytas.

Kosta Rikoje per nelaimingą atsitikimą leidžiantis plaustais žuvo penki žmonės

 

 

Keturi amerikiečiai turistai ir jų kelionės vadovas kostarikietis žuvo per savaitgalį įvykusį nelaimingą atsitikimą plaukiant pripučiamais plaustais Kosta Rikoje, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Sekmadienį apie 15 val. vietos (sekmadienio vidurnaktį Lietuvos) laiku trys plaustai apvirto leidžiantis Narancho upe, o penkis žuvusiuosius srovė nunešė žemyn, pranešė Jungtinis tyrimų organas. Kiti pramogautojai sugebėjo išsilaikyti įsikibę į plaustus; dalį jį išgelbėjo kitas vedlys, plaukęs baidare.

Keičiasi Lietuvos ambasadorius Lenkijoje


 

Lietuvos ambasadoriumi Lenkijoje siūloma skirti karjeros diplomatą Eduartą Borisovą.

Pagal projektą, jis pareigas turėtų pradėti eiti gruodžio 3 dieną.

E. Borisovas pakeis ambasadorių Šarūną Adomavičių. Jis iš pareigų atšaukiamas nuo lapkričio 8-osios ir po to išeis į pensiją. 

Kavos žodynėlis, arba kaip neapsikvailinti Italijoje


 

Jei kavos puodelio kaina staiga išaugtų, Italijai grėstų perversmas, juokdamasis portalui LRT.lt sako italas Federico Baglini. Anot jo, net pusė italų per dieną išgeria du puodelius kavos, todėl šio malonumo iš jų atimti nevalia. F. Baglini priduria, kad egzistuoja daugybė su kavos gėrimų susijusių taisyklių, kurias turistams perprasti kartais būna sunku.

Naujas planas sostinės medinukui: ketinama įkurti medinės architektūros muziejų


 

Vilniaus savivaldybė ketina tvarkyti unikalų Užupyje esantį medinį namą ir jame įsteigti medinės architektūros paveldo muziejų.

Sostinės taryba tam trečiadienį pritarė bendru sutarimu.

„Tikslas – išsaugoti vertingą kultūros paveldo objektą Polocko 52 bei medinės architektūros paveldo atmintį, įkurti medinės architektūros paveldo muziejų ir teikti kokybiškas, patrauklias, interaktyvias kultūros paslaugas“, – posėdyje teigė Investicinių projektų valdymo skyriaus vedėja Lina Melianienė.

Rukloje prisieks 600 privalomosios pradinės karo tarnybos karių


 

Ruklos įguloje prisieks 600 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Priesaiką duos apie 450 Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir apie 150 Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių.

Prisiekusius karius pasveikins kariuomenės vadovybė, po priesaikos ceremonijos kariai ir jų artimieji turės galimybę apžiūrėti technikos ir ginkluotės parodas, karių gyvenamąsias patalpas ir pasivaišinti karšta arbata.

Ant Seimo stalo – įstatymo pataisos, įnešiančios lemtingų pokyčių „klevams“


 

Siūlymas laikinąjį vairuotojo pažymėjimą paversti galiojančiu ne dvejus, o trejus metus, pasiekė finišo tiesiąją. „Klevai“ po poros metų vairavimo su laikinu pažymėjimu turės dar metus tam, kad šį išsikeistų į įprastą, galiojantį dešimtmetį. Tačiau su viena sąlyga – jei per tą laiką pradedantysis vairuotojas neprasižengs. Prasižengusiems teks pasirūpinti papildomais vairuotojų mokymais, o svarbiausia – šiuos baigti per metus, priešingu atveju pasekmės bus skaudžios. 

Mokslininkų tyrimas: priemonės, kurios padėtų išvengti skurdo rizikos bent kelioms visuomenės grupėms


 

Dėl visuomenių raidos susiformavo naujos grupės, kurios nėra apsaugotos tradiciškai susiformavusių socialinės apsaugos sistemų nuo patekimo į skurdą rizikos. Paprastai tai yra žemo išsilavinimo asmenys, dirbantys netipinius darbus ar nepilną darbo laiką, vieniši tėvai, auginantys vaikus – „naujos“ rizikos grupės, teigia mokslininkai atlikę tyrimą, pavadinimu „Pajamų išlyginimas gyvenimo kelio etapuose socialinių investicijų požiūriu Baltijos šalyse“.

Mokslininkė: visuomenė turi suvokti, kokia svarbi demokratijai yra žurnalistika

 

Visuomenė turi suvokti, kokia svarbi demokratijai yra profesionali žurnalistika, sako Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkė Auksė Balčytienė.

„Žurnalistiką reikėtų tausoti, o mes matome pastangas ją slopinti. Ir tik pati žurnalistų bendruomenė kol kas išreiškia susirūpinimą“, – BNS sakė ji.

A. Balčytienė su VDU profesore Kristina Juraite neseniai atliko tyrimą apie visuomenės santykį su medijomis ir žiniasklaida.

Malda už taiką Korėjos pusiasalyje šv. Petro bazilikoje


 

Kaip pranešė Šventojo Sosto spaudos salė, spalio 17 dienos vakare šv. Petro bazilikoje kardinolas Pietro Parolin, Popiežiaus valstybės sekretorius, aukos šventąsias Mišias už taiką Korėjos pusiasalyje. Jose dalyvaus ir Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-in, katalikas. Jis devynioms dienoms atvyko į Europą, dvi iš jų skirtos Romai: kitą dieną po šv. Mišių šv. Petro bazilikoje, spalio 18 dieną, prezidentas Moon susitinka su popiežiumi Pranciškumi.

Klaipėdoje nuo kitų metų veiks Kadetų mokykla


 

Klaipėdoje nuo kitų mokslo metų veiks Kadetų mokykla.

Tam pritarė trečiadienį posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija, pranešė savivaldybė.

„Pasirengimas Kadetų mokyklos steigimui buvo ilgas ir labai vingiuotas kelias – dėl šios idėjos įgyvendinimo ne kartą teko diskutuoti tiek su ministerijos atstovais, tiek su kaimyninėmis savivaldybėmis. Galų gale, manau, rastas gal ir ne idealus, bet tikrai optimalus sprendimas“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Lucasas: Latvijos rinkimų galvosūkis


 

Vakarų žiniasklaidos pranešimai apie šį mėnesį įvykusius Latvijos parlamento rinkimus man buvo panašios į mėgstamą vaikystės galvosūkį „sujunk taškus“. Mano netvirta rankutė vedžiodavo linijas tarp iš pažiūros atsitiktinai išbarstytų taškų, kol pasirodydavo figūros, fonas ir kitos detalės. Jeigu viskas būdavo padaryta teisingai, joks taškas nelikdavo nesujungtas, o kiekviena linija būdavo paveikslėlio dalis.

Aukštąjį mokslą pasiekia tik kas ketvirtas vaikas iš nepasiturinčios šeimos


 

Moksleiviai iš mažomis pajamomis disponuojančių šeimų aukštąjį mokslą pasiekia du kartus rečiau nei vaikai iš likusių šeimų. Į Lietuvos aukštąsias mokyklas įstoja vos 25 proc. 8 klasę lankiusių moksleivių, kilusių iš nepasiturinčių šeimų. Tarp aukštesnio socioekonominio statuso šeimų vaikų pasiekusių aukštąjį mokslą – dvigubai daugiau. Tokius skaičius atskleidžia Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atliktas tyrimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti ar aukštasis mokslas Lietuvoje yra prieinamas.

Užfiksavo paslaptingus signalus, atklydusius iš kitos visatos pusės


 

Teleskopai užfiksavo itin daug paslaptingų signalų, sklindančių iš kosmoso gilumos, pranešė Australijos mokslininkai. 

Radijo teleskopai užfiksavo beveik dvigubai daugiau vadinamųjų greitųjų radijo pliūpsnių – ryškių radijo bangų pliūpsnių, pasiekiančių Žemę iš kosmoso gilumų. Ir šie signalai yra arčiausi ir ryškiausi iš kada nors užfiksuotų.

2018-aisiais smarkiai traukėsi Šveicarijos ledynai, rodo tyrimas


 

Nepaisant itin sniegingos žiemos, Šveicarijos ledynai šiemet neteko 2,5 proc. savo tūrio, rodo antradienį paskelbta ataskaita, kurioje 2018-ieji vadinami „kraštutinumų metais“.

Rekordinės šių metų temperatūros labai prisidėjo prie „penktadalio“ ledynų tūrio praradimo per pastarąjį dešimtmetį, nurodoma metinėje ledynų būklės studijoje, kurią paskelbė Šveicarijos mokslų akademija.

Powered by BaltiCode