Reklama 2

Švedai demaskavo, kaip šiukšlėmis virtę automobiliai buvo prikelti antram gyvenimui

 

Skandinavijos šalyse į automobilius, importuotus iš Lietuvos, žiūrima ypač įtariai, ir ne be pagrindo. Švedijos pareigūnai ėmėsi didelio tyrimo ir išaiškino schemą, kaip iš JAV ar Didžiosios Britanijos atgabentos šiukšlės netikėtai mūsų šalyje pavirsta važiuojančiomis transporto priemonėmis ir yra išgabenamos į Skandinavijos šalis, o jas įsigiję pirkėjai nė neįtaria, kad važinėja metaliniuose karstuose.

Technologijos automobiliuose: ir saugumui, ir pramogoms

 

Seniai praėjo tie laikai, kai Lietuvos žurnalistų autoklubo nariai turėjo įvertinti tik tai, kaip automobilis važiuoja, kaip jis valdomas, kaip dirba jo pakaba. Šiemet, jau 22 kartą rengiamuose „Lietuvos metų automobilio 2019“ rinkimuose, visi 33 pretendentai turi liečiamuosius ekranus. Kai kurie – netgi ne po vieną, o norint susipažinti su kai kuriomis jų programinės įrangos galimybėmis reikėjo ilgiau stovėti tapšnojant monitorius nei važiuojant, rašom pranešime žiniasklaidai.

Naujajam „Porsche 911“ – griežta ir sudėtinga testų programa

2019 m. pradžioje Europoje pasirodys naujasis, sportinių automobilių gerbėjų visame pasaulyje labai laukiamas jau aštuntos kartos „Porsche 911“. Sportinis automobilis prieš oficialią premjerą atliko daugybę testų, tikrinančių ištvermę, patikimumą, atsparumą įvairioms gamtinėms sąlygoms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Naujasis 911 išbandytas keliose klimato zonose, kur temperatūros amplitudė siekia 85 laipsnius.

Daiktų rinkinys, kurį žiemą privalu vežiotis automobilyje

Ką pravartu automobilyje turėti žiemos metu, kad ji neužkluptų netikėtai? Galbūt nieko, nes jūsų automobilis puikus ir jame viskas veikia be priekaištų? O gal į visas dėtuves prisidėti visko, ką tik galime įsivaizduoti ir bagažinėje nepamaišys antras atsarginis ratas?

Keliautojas automobiliais Vitoldas Milius sako, kad leistis į kraštutinumus nereikia, ir pataria, ką ir kokiomis aplinkybėmis žiemą automobilyje turėti verta. 

3 geros žinios ketinantiems nuomotis automobilį Kaune

 

Ketinantiems išsinuomoti automobilį – ne viena gera žinia. Štai automobilių nuoma Kaune – tai galimybė rinktis iš įvairių modelių, priimtinos sąlygos ir netgi patrauklios kainos.

1. Galimybė rinktis iš įvairių modelių – tai vienas iš kertinių automobilių nuomos pliusų.

2. Priimtinos sąlygos, ko gero, nusveria net prieš tai minėtą teiginį apie modelių įvairovę.

3. Patraukli kaina visuomet palankiai vertinama, nesvarbu, ar tai būtų automobilių nuoma, ar pietūs kavinėje.

Kokias baimes anksčiau kėlė 90 km/val. greitis

 

Žmonės visą laiką nori judėti greičiau. Dėl to kinkėme arklius, statėme burlaivius, išradome garvežius, sukūrėme automobilius, į dangų pakėlėme lėktuvus, o dabar astronautus į orbitą keliame raketomis. Greičiausi traukiniai pasaulyje važinėja didesniu nei 400 km/h greičiu, tačiau anksčiau žmonės greičio siekė, bet kartu jo ir bijojo.

Kaip elgtis susidūrus su neapdraustu automobiliu?

Šalies keliuose vis dar pasitaiko atvejų, kai vairuotojai nepaiso įstatymų ir važinėja be privalomojo draudimo tikėdamiesi sutaupyti. Įprastai tokie eismo dalyviai, patekę į avarijas, bando išvengti gresiančios atsakomybės neteisėtais būdais. Negana to, kartais minėtose situacijose apgauti norima ne tik draudikus, bet ir nukentėjusiuosius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Toyota GT86“ nėra toks paprastas kaip atrodo – jo dizaine slypi nemažai keistų detalių

„Toyota GT86“ - tai sportinis automobilis, gaminamas nuo 2012 metų. Nelabai greitas ar galingas, bet labai smagus automobilis jau yra užsitarnavęs vietą gerbėjų širdyse, tačiau ne visi žino, kiek įdomių detalių šiame modelyje paslėpė „Toyota“ dizaineriai.

„Toyota GT86“ taip pavadintas legendinio AE86 garbei. Šis iki 1987 metų gamintas automobilis tapo entuziastų numylėtinius, drifto monstru ir kolekcionierių svajonių objektu. Aišku, dabar tai yra labai senas automobilis, o nostalgija yra puikus marketingo įrankis. „Toyota GT86“, kaip ir AE86, turi variklį priekyje ir galinius varomus ratus. Tarp jų - mechaninė pavarų dėžė. Tačiau „Toyota“ pasistengė, kad apie senąjį modelį primintų būtent tas skaičius - 86.

Automobilių ekonomiškumas: kaip skiriasi degalų sąnaudos popieriuje ir realybėje?

Dažnai su naujais automobiliais susiduriantys vairuotojai į gamintojų skelbiamas degalų sąnaudas ilgainiui pradėjo nekreipti dėmesio, mat šios, atrodo, buvo išburtos iš kavos tirščių ir iš to skaičiaus buvo ištraukta šaknis. Tačiau „Lietuvos metų automobilio 2019“ rinkimų komisijos nariai patikino, kad naujausiais, nuo 2018-ųjų rugsėjo pateikiamais duomenimis pagal naująjį WLTP (angl. Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure) standartą tikėti galima. 

Automobilių vagysčių mažėja, bet ilgapirščiai pridaro daugiau žalos

 

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ duomenimis, vagys renkasi naujesnių automobilių brangiau kainuojančias detales ir elektroninę įrangą. Taip pat daugėja atvejų, kai ilgapirščiai neapsiriboja keliomis detalėmis, o pasirinktą transporto priemonę apšvarina labiau. Draudikai pastebi, kad šį rudenį ypač išaugo bagažinės užuolaidėlių vagysčių skaičius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Amžinas ginčas, kas geriau: priekiniai, galiniai ar visi varantys ratai?

 

Dėl to, kokia varančiųjų ratų komponuotė automobiliui geriausia, ginčijamasi nuolat. Vieni sako, kad galu varomas automobilis pats geriausias, nes galiniai ratai stumia automobilį, o priekiniai vairuoja, todėl yra balansas. Kiti kategoriškai pasisako tik už priekinius – paprasčiau valdyti ir praktiškiau. Treti be kompromisų tik už visų varančiųjų ratų pavarą, nes ji užtikrina geresnį sukibimą. Ar galima šiame ginče rasti teisybę?

Naudotų automobilių prekeiviai trina rankomis: į turgavietes suplūdo azijiečiai

 

Gera žinia naudotų automobilių prekeiviams – Kirgizijos valdžia laikinai atšaukė padidintus muitus įvežamoms transporto priemonėms. Šia veikla užsiimančių kirgizų akys iškart nukrypo į jiems pažįstamą Kauną. Kad pagausėjo rusiškai kalbančių automobilių pirkėjų, pajuto ne tik turgavietėse juos pardavinėjantys verslininkai. 

Vis dažniau kirgizai kreipiasi į pavienius asmenis, interneto skelbimų svetainėse paskelbusius apie siūlomą mašiną. 

Kodėl nerūdijantis plienas automobilių pramonėje yra tabu?

 

„Mazda MX-5“, „Alfa Romeo Spyder“, klasikiniai „Fiat 500“ bei „MINI“ ir daugybė kitų automobilių turi vieną didžiulį trūkumą – jie greitai rūdija. Žinoma, pramonė jau kurį laiką turi sprendimą – plieninės automobilių kėbulo detalės yra galvanizuojamos, dengiamos specialiais gruntais, dažais ir laku. Tačiau juk žmonija turi ir metalo, kuris iš esmės yra atsparus korozijai – kodėl nerūdijantis plienas naudojamas gaminti kriauklėms, bet ne automobilių kėbulams?

Nauji KET reikalavimai vairuotojus varo iš proto: pažeidėju gali tapti kiekvienas

 

Nuo šių metų lapkričio 1-osios, įsigaliojus naujiems Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimams, vairuotojai, priartėję prie pėsčiųjų perėjos ir pamatę šalia jos stovintį žmogų, privalo sustoti ir įsitikinti, ar jis ruošiasi kirsti važiuojamąją dalį. Taip siekiama užtikrinti pėsčiųjų saugumą. Tačiau ką daryti vairuotojams tose vietose, kur pėsčiųjų srautas yra intensyvus ir praktiškai nenutrūkstamas? Šį klausimą paliekama spręsti pačioms miestų savivaldybėms.

Lietuvos kiemuose tūkstančiai šiukšlėmis pavirtusių automobilių

 

Bendro naudojimosi vietose paliktos neprižiūrimos, naudojimui netinkamos transporto priemonės kelia didelių nepatogumų ne tik Vilniaus, bet ir kitų didesnių Lietuvos miestų gyventojams bei eismo dalyviams, teršia aplinką. Pastebima, kad tokių automobilių daugėja atvėsus orams ar užklupus žiemai, rašoma pranešime žiniasklaidai. Kaip elgtis gyventojams? 

Ukrainiečiai protestui naudoja automobilius su lietuviškais numeriais

 

Kijevo, Ukrainos, centrą užkimšo tūkstančiai automobilių su užsienietiškais valstybiniais numeriais. Kaip pastebėjo DELFI žurnalistai, dirbantys įvykio vietoje, dauguma automobilių su lietuviškais numeriais, o jų savininkai susirinko į protestą dėl mažesnių muito mokesčių. 

Be lietuviškų valstybinių numerių, netrūksta ir automobilių, registruotų Lenkijoje, taip pat kai kur matyti Čekijoje, Vokietijoje registruotos transporto priemonės.

Iš taupymo kilusi geniali idėja: kaip veikė „Volkswagen Käfer“ langų apiplovimo sistema

 

„Volkswagen Käfer“, geriau žinomas „Vabalo“ vardu, yra visuotinai labai mėgstamas automobilis. Tačiau tiesa yra ta, kad jis visada buvo kuriamas taip, kad būtų kiek įmanoma pigesnis. Tai reiškia, kad net paprasta vandens pompa langų plovimo skysčiui tuomet buvo per brangi. Bet kuo ją pakeisti? „Volkswagen“ turėjo unikalų sprendimą – langus plauna atsarginis ratas.

Kada „Tesla Model 3“ kainuos pažadėtus 35 tūkst. JAV dolerių?

 

„Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas pripažino, kad automobilių gamintojas vis dar negali užtikrinti pažadėtosios „Model 3“ kainos – 35000 JAV dolerių. Tačiau yra ir gerų žinių: tai vis dar jų prioritetas ir jau žinoma kada automobilis pasieks tokią kainą bei paskelbė apie savo įspūdingus tarptautinės plėtros planus.

Ar surasite tris atsarginius ratus Dakaro ralio automobilyje?

 

Automobiliai dažniausiai turi tik vieną atsarginį ratą, laikomą bagažinėje arba montuojamą ant galinių durelių (pavyzdžiui, visureigiuose). Šiuolaikiniuose automobiliuose atsarginio rato galite apskritai nerasti – liaudiškai vadinamą „tabletę“ keičia flakonėlio dydžio padangų sandarinimo sistemos. Tačiau automobilių sporte tokie daug vietos užimantys komponentai yra nepakeičiami, o sumanūs sprendimai gali prisidėti prie aukštesnės pozicijos varžybose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ar didesnio pravažumo automobiliai turi visureigiams būdingų savybių?

 

Paradoksalu, tačiau įsibėgėjus XXI amžiui ir nenumaldomai artėjant dienai, kai žvyrkeliai bus įtraukti į „Raudonąją knygą“ kaip nykstantis reiškinys, padidinto pravažumo automobilių bei visureigių populiarumas auga tarsi ant mielių. Neatsitiktinai konkurse „Metų automobilis 2019“ tarp 33 pretendentų į geriausiojo sostą šįkart net 17 būtent šiam segmentui priskiriamų mašinų.

Prognozuojama, kad netolimoje ateityje juodos padangos pranyks

 

Padangos dabar yra viena iš pagrindinių pokalbių temų. Žmonės po truputį jau baigia ruošti savo automobilius šaltajam sezonui, o viena pagrindinių šio darbo dalių yra padangų keitimas. Bet ar kada susimąstėte, kodėl padangos yra juodos? Jei manote, kad pati guma yra juoda, tai klystate. Guma yra labai šviesios spalvos ar net permatoma.

Lietuvoje spalį įregistruotas išskirtinis „Ferrari 812 Superfast“

 

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2018 m. spalį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas išaugo 21 proc. iki 3,133

vnt. 2017 m. spalį šalyje buvo įregistruota 2,580 automobilių, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Seni automobiliai pabrango – už naudotą tenka pakloti 500 eurų daugiau

 

Senstelėjusių transporto priemonių kainos per trečią šių metų ketvirtį ūgtelėjo. Vidutiniškai už naudotą automobilį tenka pakloti apie 3,8 tūkst. eurų ir tai – 200 eurų daugiau nei buvo mokama dar šių metų viduryje. Tačiau dabartines kainas lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, naudoti automobiliai pabrango 15 proc., arba 500 eurų.

Powered by BaltiCode