Sveikata http://www.budas.lt/sveikata Wed, 21 Nov 2018 06:12:11 +0200 Joomla! - Open Source Content Management lt-lt budas@budas.lt (VšĮ „Mažeikių laikraštis“) Maisto produktai, skystinantys ir tirštinantys kraują http://www.budas.lt/sveikata/28914-maisto-produktai-skystinantys-ir-tirstinantys-krauja http://www.budas.lt/sveikata/28914-maisto-produktai-skystinantys-ir-tirstinantys-krauja  

Kraujo kokybę lemia daugelis veiksnių: tai ir jūsų gyvenimo būdas, ir racionas. Vartojant tam tikrus produktus kraują galima ir suskystinti, ir pagerinti jo krešėjimą. Štai ką reikia žinoti.

Kas skystina kraują

Tirštas kraujas – labai pavojingas reiškinys: išauga trombų susidarymo rizika, krešuliai gali užkimšti smulkias kraujagysles, pabloginti organų aprūpinimą deguonimi ir sukelti insultą, todėl jeigu žinote, kad turite tokią problemų, iš pradžių reikėtų kreiptis į gydytoją, o po to – pakoreguoti savo racioną ir įtraukti į jį daugiau kraują skystinančių produktų.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Tue, 20 Nov 2018 15:43:27 +0200 Kuo naudingi pastarnokai? http://www.budas.lt/sveikata/28909-kuo-naudingi-pastarnokai http://www.budas.lt/sveikata/28909-kuo-naudingi-pastarnokai

Pastarnokai – tolimi morkų ir petražolių giminaičiai. Nors auga Europoje, Sibire ir Kaukaze, tikroji jų tėvynė lieka nežinoma. Kai kurie mokslininkai spėja, kad augalas kilo iš Šiaurės Europos, tačiau, kad ir kaip ten būtų, svarbiausia ne tai. Ar žinojote, kokiomis naudingomis savybėmis jis pasižymi?

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Tue, 20 Nov 2018 15:39:08 +0200 Nėščiųjų tyrimai: kodėl jie tokie svarbūs? http://www.budas.lt/sveikata/28907-nesciuju-tyrimai-kodel-jie-tokie-svarbus http://www.budas.lt/sveikata/28907-nesciuju-tyrimai-kodel-jie-tokie-svarbus  

Kraujo tyrimai yra vienas informatyviausių rodiklių, kuris parodo žmogaus organizmo būklę, todėl norint pastoti, arba jau laukiant šeimos pagausėjimo, tyrimų atlikimas yra neatsiejama nėštumo dalis. Apie nėščiųjų kraujo tyrimų svarbą kalbame su „Antėja laboratorija“ gydytoja genetike Jūrate Kasnauskiene.

– Kodėl kraujo tyrimai yra tokie svarbūs nėštumo metu, ką jie atskleidžia?

– Norint pastoti, arba jau pastojus, pirmosiomis nėštumo dienomis yra būtina atlikti visą eilę laboratorinių tyrimų, kad gydytojas akušeris – ginekologas bei šeimos gydytojas galėtų tinkamai įvertinti moters sveikatos būklę. Pirmiausia, reikėtų pradėti nuo bendro kraujo tyrimo, kuris leidžia nustatyti kraujodaros būklę, taip pat įvertinti mažakraujystės riziką. Kiti aktualūs rodikliai – vitaminai bei mikroelementai, nes atlikus tyrimus, matome, ar nėra tam tikrų medžiagų stokos, o tai ypač aktualu moterims, kurios turi tam tikrus mitybos ypatumus ar riboja tam tikrus maisto produktus. Geležies, folio rūgšties, vitamino B12 ir D stoka turi neigiamą poveikį vaisiaus vystymuisi, todėl esant šių medžiagų trūkumui, rekomenduojama vartoti maisto papildus.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Tue, 20 Nov 2018 15:37:14 +0200 Skrandis, kasa ir kepenys – neatsiejami organai http://www.budas.lt/sveikata/28904-skrandis-kasa-ir-kepenys-neatsiejami-organai http://www.budas.lt/sveikata/28904-skrandis-kasa-ir-kepenys-neatsiejami-organai Žmonės, kurie kreipiasi į gydytoją dėl skrandžio ar pilvo skausmų, neretai net neįsivaizduoja kiek daug sudėtingų funkcijų atlieka žmogaus virškinimo sistema. Norint suprasti, ar simptomai, kuriuos jaučia pacientas, gali būti susiję su virškinamojo trakto ligomis, reikia gerai žinoti už ką yra atsakingas kiekvienas organas, kaip kasa, kepenys bei skrandis. Būtent apie pagrindines virškinimo ligas bei jų tyrimus šiandien kalbame su „Antėja laboratorija“ šeimos gydytoja Rasa Isevičiene.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Tue, 20 Nov 2018 15:34:23 +0200 Kandidozė – ne tik moterų liga http://www.budas.lt/sveikata/28903-kandidoze-ne-tik-moteru-liga http://www.budas.lt/sveikata/28903-kandidoze-ne-tik-moteru-liga  

Kandidozė – grybelinė gleivinių ir odos infekcija, kurią sukelia intensyvus mielių grybelių Candida veisimasis. Paprastai Candida grybelių sveiko žmogaus organizme yra nedidelis kiekis, tačiau kai kurie aplinkos faktoriai suardo normalų organizmo balansą, o tai paskatina grybelio plitimą. Urogenitalinė kandidozė dažniau pasitaiko moterims, tačiau ji gali būti perduodama lytiniu keliu. Taigi jei serga vienas partneris, reikėtų gydytis abiems, nes kandidozės simptomai gali būti nejuntami.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Tue, 20 Nov 2018 15:33:32 +0200 Dietologė: netinkama mityba pirmaisiais vaiko gyvenimo metais veda prie ligų ateityje http://www.budas.lt/sveikata/28899-dietologe-netinkama-mityba-pirmaisiais-vaiko-gyvenimo-metais-veda-prie-ligu-ateityje http://www.budas.lt/sveikata/28899-dietologe-netinkama-mityba-pirmaisiais-vaiko-gyvenimo-metais-veda-prie-ligu-ateityje  

Nevalgumas, persivalgymas, nutukimas, anemija, virškinimo sutrikimai. Anot gydytojos dietologės Linos Barauskienės, tai gali būti vaiko sveikatos bėdos, kurias lemia netinkami mitybos įpročiai pirmaisiais vaiko gyvenimo metais. Deja, daugelis tėvų net neįsivaizduoja, ką ir kaip turėtų valgyti sveikai auginamas vaikas. Tėvų apklausa apie 1–3 metų amžiaus vaikų mitybos įpročius atskleidė nerimą keliančią tendenciją: beveik 46 proc. tėvų Lietuvoje visiškai nustojo gaminti vaikui pritaikytą maistą, kai vaikui sukako 1–1,5 metų.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Tue, 20 Nov 2018 15:30:00 +0200 Gydomosios alavijų savybės http://www.budas.lt/sveikata/28897-gydomosios-alaviju-savybes http://www.budas.lt/sveikata/28897-gydomosios-alaviju-savybes Alavijas (alijošius) – gerai pažįstamas augalas, kurį daugelis mielai augina savo namuose. Tai ne tik puiki kambario puošmena, bet taip pat ir vaistinė priemonė! Ar žinote, kam ji tinka?

Šis visžalis augalas kilęs iš Pietryčių Afrikos. Stiebas stačias, šakotas. Lapai stori, mėsingi, sultingi, su spygliukais pakraščiuose. Drėgmę lapų viduje kaupia gleivinga masė. Augalas žydi žiemą, kas 5–6 metus.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Tue, 20 Nov 2018 15:28:34 +0200 Kineziterapeutas: masažas – tinginių mankšta http://www.budas.lt/sveikata/28867-kineziterapeutas-masazas-tinginiu-manksta http://www.budas.lt/sveikata/28867-kineziterapeutas-masazas-tinginiu-manksta  

Masažo metu nesportuojantys žmonės gauna savotišką treniruotę, tad masažas yra tinginių mankšta, portalui LRT.lt sako kineziterapeutas Marius Matulionis. Anot specialisto, dėl šių priežasčių po procedūros dažnai jaučiamas skausmas raumenyse. „Jei žmogus sportuoja, nesvarbu – mėgėjiškai ar profesionaliai, jam masažas kaip atgaiva, atpalaidavimas“, – kalba M. Matulionis.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Mon, 19 Nov 2018 07:57:15 +0200 Seimas svarsto atsisakyti neįsigaliojusių baudų gydymo įstaigoms už eiles http://www.budas.lt/sveikata/28858-seimas-svarsto-atsisakyti-neisigaliojusiu-baudu-gydymo-istaigoms-uz-eiles http://www.budas.lt/sveikata/28858-seimas-svarsto-atsisakyti-neisigaliojusiu-baudu-gydymo-istaigoms-uz-eiles  

Seimas svarsto atsisakyti taip ir neįsigaliojusių baudų gydymo įstaigoms už eiles.

Parlamentas šią savaitę po pateikimo pritarė pataisoms, braukiančioms iš įstatymo nuostatą, kad gydymo paslaugas suteikti vėluojančioms įstaigoms už jas būtų apmokama mažesniu tarifu.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Mon, 19 Nov 2018 07:48:51 +0200 Savižudybių prevencija: svarbu atpažinti ir padėti http://www.budas.lt/sveikata/28843-savizudybiu-prevencija-svarbu-atpazinti-ir-padeti http://www.budas.lt/sveikata/28843-savizudybiu-prevencija-svarbu-atpazinti-ir-padeti Higienos instituto duomenimis, 2017 m. nusižudė beveik 750 gyventojų. Nors Lietuvoje savižudybių mastas kasmet mažėja, tačiau pagal jų skaičių, tenkantį šimtui tūkstančių gyventojų, kitas Europos Sąjungos šalis lenkiame du tris kartus.

Specialistai teigia: 8 iš 10 apie savižudybę galvojantys asmenys duoda aplinkiniams vienokius ar kitokius ženklus. Juos atpažinę, galime išgelbėti gyvybę.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Fri, 16 Nov 2018 05:50:46 +0200 Žalingi įpročiai – kelias prisikviesti onkologines ligas http://www.budas.lt/sveikata/28842-zalingi-iprociai-kelias-prisikviesti-onkologines-ligas http://www.budas.lt/sveikata/28842-zalingi-iprociai-kelias-prisikviesti-onkologines-ligas  

Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, mūsų šalyje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis, beveik 20 proc. Lietuvos gyventojų mirčių sudaro mirtys nuo vėžio.

Anot mokslininkų, apie 80 proc. vėžį lemia gyvenimo būdas ir aplinka. Ypač vėžio riziką didina rūkymas (netgi pasyvus), piktnaudžiavimas alkoholiu, ilgai trunkantis stresas, neigiamos emocijos (pyktis, pavydas, pesimizmas ir kt.), nes jos silpnina imuninę sistemą. 

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Fri, 16 Nov 2018 05:49:37 +0200 Kuo naudingos bulvių sultys? http://www.budas.lt/sveikata/28839-kuo-naudingos-bulviu-sultys http://www.budas.lt/sveikata/28839-kuo-naudingos-bulviu-sultys  

Patys sveikiausi produktai dažnai būna tie, kurių visada turime ranka. Pavyzdžiui, bulvės. Pačios jos, tiesa, ne visada yra pats dietiškiausias pasirinkimas (viskas priklauso nuo to, kaip jos paruoštos), bet bulvių sultys – jau visai kas kita.

Liaudies medicinoje šviežių bulvių sunka užima garbingą vietą vertingiausių vaistų sąraše. Senovėje jos buvo itin plačiai naudojamos – profilaktikai ir įvairioms ligoms gydyti, – tačiau nepamirštos ir dabar.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Fri, 16 Nov 2018 05:23:20 +0200 Ką reikia žinoti apie nuskausminamųjų vartojimą, jeigu jums skauda nugarą http://www.budas.lt/sveikata/28835-ka-reikia-zinoti-apie-nuskausminamuju-vartojima-jeigu-jums-skauda-nugara http://www.budas.lt/sveikata/28835-ka-reikia-zinoti-apie-nuskausminamuju-vartojima-jeigu-jums-skauda-nugara  

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik 80 proc. žmonių visame pasaulyje yra bent kartą yra jutę nugaros skausmą. Sveikatos specialistai primena, kad kamuojamiems lėtinių, potrauminių ar epizodinių skausmų svarbiausia surasti skausmo priežastį, o negalavimus malšinantiems nuskausminamaisiais svarbu žinoti jų suderinamumą su kitais, dažniausiai vartojamais vaistais. Tarpusavyje sąveikaujantys skausmą malšinantys preparatai grasina inkstų nepakankamumu, kraujospūdžio padidėjimu ir net vidiniu kraujavimu.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Fri, 16 Nov 2018 05:19:57 +0200 Laurų lapų nauda http://www.budas.lt/sveikata/28830-lauru-lapu-nauda http://www.budas.lt/sveikata/28830-lauru-lapu-nauda  

Ar žinojote, kad laurų lapai mažina cukraus lygį kraujyje, slopina apetitą ir padeda nuo sąnarių skausmų? Siūlome išbandyti 3 nesudėtingus receptukus.

Apetito ir svorio mažinimui. Įdėkite į arbatinuką kelis laurų lapus ir cinamono, užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite pritraukti 5 minutes. Gerkite tuščiu skrandžiu, po 1 puodelį per dieną (tinka tik tuo atveju, jei nesergate virškinamojo trakto ligomis). Po 20 dienų vartojimo padarykite 10 dienų pertrauką.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Fri, 16 Nov 2018 05:16:03 +0200 Medus ir 7 pamąstymai apie jį http://www.budas.lt/sveikata/28801-medus-ir-7-pamastymai-apie-ji http://www.budas.lt/sveikata/28801-medus-ir-7-pamastymai-apie-ji Medus – vienas tų maisto produktų, apie kuriuos pagalvojus kaupiasi seilės. O jei kaip tik šiuo metu norite ko nors saldaus, efektas dar stipresnis.

Jūsų dėmesiui – septyni pamąstymai apie medų.

1. Nors medus yra saldus (ir daugeliui skanus), atsižvelgiama ne tik į skonio savybes. Saldusis produktas dėmesį atkreipia auksine spalva. Žinoma, konkretus tamsumas ar šviesumas priklauso nuo rūšies, bet gaji sąsaja tokia: medus yra auksinis. Tai skatina užsiminti ir apie simbolinę reikšmę: medus suvokiamas kaip gerovės simbolis (na, auksas juk kelia asociacijas su turtu, gerove).

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Thu, 15 Nov 2018 11:30:10 +0200 Sergate ar turite problemų dėl skrandžio? Štai 9 maisto produktai, kurių jums reikėtų vengti http://www.budas.lt/sveikata/28796-sergate-ar-turite-problemu-del-skrandzio-stai-9-maisto-produktai-kuriu-jums-reiketu-vengti http://www.budas.lt/sveikata/28796-sergate-ar-turite-problemu-del-skrandzio-stai-9-maisto-produktai-kuriu-jums-reiketu-vengti  

Būna taip, kad sergant apie maistą mintys sukasi mažiausiai, tačiau vis tiek turime suteikti organizmui energijos. Tačiau ne visus maisto produktus patariama valgyti, kai negaluojate, ypač, jei negalavimas liečia ir skrandį. Taigi ko reikėtų atsisakyti, kad greičiau pasveiktumėte?

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Thu, 15 Nov 2018 07:22:46 +0200 Naudingosios raudonėlių savybės http://www.budas.lt/sveikata/28794-naudingosios-raudoneliu-savybes-2 http://www.budas.lt/sveikata/28794-naudingosios-raudoneliu-savybes-2  

Raudonėliai nuo seno naudojami kaip prieskoniai padažams ir sriuboms, mėsos, žuvies ir daržovių patiekalams pagardinti. Jie puikiai dera su daugeliu prieskonių – ypač su bazilikais, juodaisiais pipirais, rozmarinais ir mairūnais. Ar žinote, kokiomis naudingomis savybėmis pasižymi šis augalas?

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Thu, 15 Nov 2018 07:21:13 +0200 Kuo naudingas bičių pikis? http://www.budas.lt/sveikata/28792-kuo-naudingas-biciu-pikis http://www.budas.lt/sveikata/28792-kuo-naudingas-biciu-pikis Bičių pikis (propolis) – biologiškai aktyvi medžiaga, kurią iš medžių pumpurų ir jaunų šakelių lapų surenka bitės darbininkės. Tai stipraus, bet malonaus aromato tamsiai pilka masė (cheminiu požiūriu – labai sudėtingas junginys). Ją sudaro įvairios kvapiosios medžiagos, vaškas, eteriniai aliejai, žiedadulkės. Pikyje taip pat yra mangano, cinko, vario, nikelio, kobalto, kalcio, kalio, fosforo, sieros, natrio, geležies bei magnio. Jau žiloje senovėje žmonės žinojo, kad propolis gydo žaizdas, mažina skausmą ir tinimą, šalina blogą kvapą.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Thu, 15 Nov 2018 07:20:02 +0200 Gydomosios graikinių riešutų savybės http://www.budas.lt/sveikata/28784-gydomosios-graikiniu-riesutu-savybes http://www.budas.lt/sveikata/28784-gydomosios-graikiniu-riesutu-savybes  

Tai, kad graikiniai riešutai ne tik skanūs, bet ir naudingi sveikatai, tikriausiai žinoma jei ne visiems, tai bent daugeliui. Šioje gamtos dovanoje yra gana daug baltymų, be to, jie puikiai stiprina imuninę sistemą.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Thu, 15 Nov 2018 07:14:00 +0200 Alergologės konsultacija. Kaip nustatyti alergijos priežastis? http://www.budas.lt/sveikata/28781-alergologes-konsultacija-kaip-nustatyti-alergijos-priezastis http://www.budas.lt/sveikata/28781-alergologes-konsultacija-kaip-nustatyti-alergijos-priezastis  

Vaikui darė tyrimą, nustatė alergiją namų dulkių erkėms ir kelioms pievų žolėms (tiksliai nežinoma kokioma). Sloga beveik niekad nepraeina, niežti alkūnes, kojų linkius, pakosti. Šiuo metu prie akies atsirado rausva išsausėjusi ir niežtinti dėmė.

Ar užtenka tyrimo daryto poliklinikoje (darė įbrėžimus), ar nuolat naudoti paskirtus vaistus? Ar reiktų pasidaryti kažkokį rimtesnį tyrimą, galbūt kraujo? Tikrai norisi kuo tikslesnės diagnozės ir vaistų.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Thu, 15 Nov 2018 07:11:59 +0200 Ką daryti, jei vargina padidėjęs skrandžio rūgštingumas? http://www.budas.lt/sveikata/28780-ka-daryti-jei-vargina-padidejes-skrandzio-rugstingumas http://www.budas.lt/sveikata/28780-ka-daryti-jei-vargina-padidejes-skrandzio-rugstingumas  

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas, lydimas skausmo, sunkumo pojūčio ir nemalonaus rūgštumo burnoje, dažniausiai pasireiškia suvalgius daug riebaus, aštraus maisto, greitų užkandžių ar perdozavus raudonojo vyno. Visgi, kartais rūgštumas burnoje tampa varginančiu nuolatiniu palydovu. Pradėti ligos priežasčių paieškas rekomenduojama nuo kasdienių įpročių.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Wed, 14 Nov 2018 19:48:50 +0200 3 plaukų kaukės su ricinų aliejumi http://www.budas.lt/sveikata/28764-3-plauku-kaukes-su-ricinu-aliejumi http://www.budas.lt/sveikata/28764-3-plauku-kaukes-su-ricinu-aliejumi Ar norite, kad jūsų plaukai taptų sveikesni ir gražesni? Taisyklingai naudojamas ricinų aliejus gali daryti tikrus stebuklus!

Ši priemonė labai pigi, jos nesunkiai galima įsigyti bet kurioje vaitinėje, o efektyvumu ji niekuo nenusileidžia profesionaliai produkcijai. Dalinamės keliais receptais!

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Wed, 14 Nov 2018 19:34:50 +0200 Profesorius R. Stukas: bulves valgyti turime kasdien, tačiau reikia žinoti kelis dalykus http://www.budas.lt/sveikata/28762-profesorius-r-stukas-bulves-valgyti-turime-kasdien-taciau-reikia-zinoti-kelis-dalykus http://www.budas.lt/sveikata/28762-profesorius-r-stukas-bulves-valgyti-turime-kasdien-taciau-reikia-zinoti-kelis-dalykus  

Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Stukas sako, kad dar XIX amžiuje Lietuvoje pagrindinė daržovė buvo ropė, tačiau netrukus iš pirmos pozicijos ją išstūmė bulvė. Tarpukariu bulvių buvo suvalgoma 3–4 kartus daugiau nei dabar, o anuomet nebuvo skundžiamasi vitamino C trūkumu.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Wed, 14 Nov 2018 19:33:12 +0200 Gydomosios valerijonų savybės http://www.budas.lt/sveikata/28718-gydomosios-valerijonu-savybes http://www.budas.lt/sveikata/28718-gydomosios-valerijonu-savybes  

Valerijonai plačiai naudojami liaudies medicinoje pačių įvairiausių ligų gydymui. Siūlome susipažinti su gydomosiomis šių vaistažolių savybėmis.

Vaistinis valerijonas – vienas iš labiausiai paplitusių vaistinių augalų, naudojamas tiek tradicinėje, tiek liaudies medicinoje.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Mon, 12 Nov 2018 15:38:16 +0200 Ką atskleidžia mūsų kraujas? http://www.budas.lt/sveikata/28706-ka-atskleidzia-musu-kraujas http://www.budas.lt/sveikata/28706-ka-atskleidzia-musu-kraujas Žmonės, gyvenantys šiuolaikinėje visuomenėje, yra pripratę nuolatos skubėti: ryte keliasi, skuba į darbą, grįžta vėlai, pavargę, ir vėl eina ilsėtis, tačiau miegas ar poilsis nepadeda jaustis geriau... Jie jaučia stresą, kuris kelia įtampą bei veikia organizmą, tačiau dažniausiai į paties kūno siunčiamus signalus ar simptomus žmonės nebereaguoja, tarsi sveikata lieka antrame plane. Į gydytojus kreipiasi tik tada, kai ūmiai pablogėja savijauta, nors to galima išvengti anksčiau, atliekant kraujo tyrimus. Apie jų svarbą ir profilaktiką kalbame su Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidente, „Antėja laboratorija“ laboratorinės diagnostikos gydytoja Dangira Babenskiene.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Mon, 12 Nov 2018 15:27:29 +0200 Įrodytas apatiją panaikinančių, panašių į narkotikus, preparatų efektyvumas http://www.budas.lt/sveikata/28701-irodytas-apatija-panaikinanciu-panasiu-i-narkotikus-preparatu-efektyvumas http://www.budas.lt/sveikata/28701-irodytas-apatija-panaikinanciu-panasiu-i-narkotikus-preparatu-efektyvumas  

Apatija ir motyvacijos nebuvimas — dažnas depresijos simptomas ir kai kurių vaistų pašalinis poveikis. Šios būsenos atsikratyti nelengva. Kol kas mokslininkams pavyko pažadinti žiurkių entuziazmą ir išsiaiškinti porą perspektyvių junginių.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Mon, 12 Nov 2018 15:22:36 +0200 Vitaminas C, D ir žuvų taukai: gydytoja papasakojo, kas tai iš tikrųjų ir ar reikia juos vartoti papildomai http://www.budas.lt/sveikata/28698-vitaminas-c-d-ir-zuvu-taukai-gydytoja-papasakojo-kas-tai-is-tikruju-ir-ar-reikia-juos-vartoti-papildomai http://www.budas.lt/sveikata/28698-vitaminas-c-d-ir-zuvu-taukai-gydytoja-papasakojo-kas-tai-is-tikruju-ir-ar-reikia-juos-vartoti-papildomai  

Atėjus šaltajam metų periodui, žmonės pratę stiprintis papildais. Tradiciniai preparatai vaistinėlėse – vitaminas C , vitaminas D, žuvų taukai, ežiuolės ekstraktas. Antakalnio poliklinikos šeimos gydytojos Ievos Sterlingės pasiteiravome, ar iš tiesų reikėtų papildomai šiuos preparatus, o gal reikalingų medžiagų pakankamai gauname su maistu?

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Mon, 12 Nov 2018 08:50:15 +0200 Įveikti stresą gali padėti ir sveikas gyvenimo būdas http://www.budas.lt/sveikata/28678-iveikti-stresa-gali-padeti-ir-sveikas-gyvenimo-budas http://www.budas.lt/sveikata/28678-iveikti-stresa-gali-padeti-ir-sveikas-gyvenimo-budas  

Alkoholio, narkotikų, rūkalų sukeliama žala – tai žala žmogaus sveikatai, gerovei bei į priklausomybes įklimpusiuosius supantiems žmonėms. Rodos, tokie dalykai suprantami ne tik specialistams. Ir vis tik, kaip byloja statistika, šios blogybės nesitraukia iš mūsų gyvenimo.

Sveiką gyvenimą pasirinkusieji teigia, kad yra daug geresnių būdų atsipalaiduoti, kurie naudingi ne tik pačiam, bet ir šalia esantiems žmonėms.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Fri, 09 Nov 2018 11:38:20 +0200 Specialistai ragina puoselėti tinkamus įpročius ir saugoti širdį http://www.budas.lt/sveikata/28677-specialistai-ragina-puoseleti-tinkamus-iprocius-ir-saugoti-sirdi http://www.budas.lt/sveikata/28677-specialistai-ragina-puoseleti-tinkamus-iprocius-ir-saugoti-sirdi  

Medicinos srityje nuolat tobulėja diagnostikos ir gydymo technologijos, tačiau Lietuvoje sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis yra vienas didžiausių Europoje. Higienos instituto duomenys negailestingi: vien praėjusiais metais šios ligos sudarė 56 proc. mirčių.

Medikų teigimu, riziką susirgti šiomis ligomis padidina ir netinkamas gyvenimo būdas.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Fri, 09 Nov 2018 11:36:14 +0200 Kaip paruošti savo organizmą šaltajam metų laikui? http://www.budas.lt/sveikata/28596-kaip-paruosti-savo-organizma-saltajam-metu-laikui http://www.budas.lt/sveikata/28596-kaip-paruosti-savo-organizma-saltajam-metu-laikui  

Organizmui perėjimas nuo šiltos vasaros prie šalto rudens – didelis stresas. Kas pasikeičia? Kokių problemų gali kilti? Kaip savimi pasirūpinti, kad išsaugotumėte sveikatą?

„Nusiskundimų padaugėja po atostogų, kai žmonės grįžta į darbą. Tuomet užpuola stresas ir žmonės plūsteli į vaistines. Daugumą vargina darbas ir mokslai — stresas kamuoja tiek jaunus, tiek vyresnius. Taip pat, rudenį sumažėja saulės, dėl to pasikeičia hormonų balansas ir žmonės tampa liūdnesni, irzlesni“, - sako vieno „Gintarinės vaistinės“ filialo sostinėje vedėja Joana Griškevičienė.

]]> birute@budas.lt (Ernesta) Sveikata Wed, 07 Nov 2018 07:16:05 +0200