Pranciškus: Dievas myli kaip tėvas ir motina

 

Viešpats yra ištikimas. Jis mūsų neužmiršta. Todėl mūsų džiaugsmas kupinas vilties, priminė popiežius ketvirtadienio ryto Mišių dalyviams Šv. Mortos namų koplyčioje. Priartėjus Didžiajai savaitei Bažnyčia kviečia apmąstyti Viešpaties ištikimą meilę. Viešpaties meilė yra vidinė, todėl neužmirštanti. Argentinoje, prisiminė popiežius Pranciškus, Motinos dienos proga motinoms dovanojamos neužmirštuolės, kurios žydi dviem spalvoms – mėlynosios dovanojamos gyvoms motinoms, violetinės – mirusioms motinoms, dalijosi prisiminimais popiežius. Jis kalbėjo homilijoje apie Dievą, kuris yra ištikimas kaip tėvas ir kaip motina:

Dievo meilė mums yra kaip motinos meilė. Dievas mūsų neužmiršta. Niekuomet neužmiršta. Jis to negali, nes yra ištikimas savo sandorai. Tai suteikia saugumo jausmą. Galim apie save sakyti: „Kaip sunku gyventi, klimpstu visokių bėdų purve, esu nusidėjėlis, nusidėjėlė“. Tačiau Jis tavęs neužmiršta, nes jo meilė – vidinė; Jis yra ir tėvas, ir motina.

Dievas ištikimas; jis negali išsižadėti savęs, mūsų, negali išsižadėti savo meilės, savo tautos, negali išsižadėti, nes myli. Tokia Dievo ištikimybė. Todėl, eidami prašyti atgailos Sakramento nemanykime, kad tai tas pats, kaip eiti į skalbyklą, kad dėmes išskalbtų. Ne. Einam, kad ištikimas, visuomet mūsų laukiantis Viešpats mus apkabintų savo meile mums.

Popiežius Pranciškus paminėjo ir epizodą iš ketvirtadienio Mišių Evangelijos skaitinio, kuriame pasakojama, kad Rašto aiškintojai rinko akmenis, kad užmėtytų Jėzų. Ketino jį užmušti norėdami sumenkinti Prisikėlimo tiesą.

Dievas - ištikimas, mane pažįsta. Niekuomet nepalieka vieno. Veda paėmęs už rankos. Ko dar galiu trokšti? Ką dar turiu daryti? Džiūgauki kupinas vilties; džiūgauki su viltimi, nes Viešpats tave myli kaip tėvas ir kaip motina. (Vatikano radijas)

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode