Mažeikių neįgaliųjų centre – tradicinis renginys

Spalio 22 - ąją Mažeikių rajono neįgaliųjų centre vyko tradicinis renginys, sukvietęs centro lankytojus pabendravimui, vaišėms, muzikai, dainai ir šokiui.

„Žmonės ir kolektyvai, dalyvaujantys įvairiose veiklose centro lankytojams pristatė savo kūrybą: dainas, šokius, muzikinius kūrinius ir maisto patiekalus, – Budas.lt sakė  Viešosios įstaigos Mažeikių rajono neįgaliųjų centro direktorėAudronė Šimkuvienė. Pasak jos, centras apjungia visas negalias: „Seniai jau buvo mano toks tikslas, kad žmogus su bet kokia negalia galėtų ateiti ir čia gauti pagalbą“.

Gyventojams ir įmonėms – daugiau laiko sumokėti žemės mokestį

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2020 metus mokėtiną žemės mokestį ir šiandien išsamias deklaracijas įkėlė į VMI Elektroninio deklaravimo sistemąhttp://deklaravimas.vmi.lt. Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie Mano VMI sistemos www.vmi.lt/manovmi ar paskambinę telefonu 1882. Lietuvoje apie 408 tūkst. registruotų Mano VMI ir EDS naudotojų, kurie yra nurodę savo e. pašto adresą sistemose, gaus pranešimus apie jiems suformuotą deklaraciją. Tie žemės savininkai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, žemės mokesčio deklaracijų artimiausiu metu sulauks klasikiniu paštu. Žemės mokestį reikia sumokėti iki š. m. lapkričio 16 d.

Covid-19 koreguoja rajono ugdymo įstaigų veiklą

Mažeikių rajono ugdymo įstaigose šiuo metu registruoti du koronaviruso infekcijos atvejai. Merkelio Račkausko gimnazijoje susirgimas Covid-19 liga nustatytas vienam iš mokytojų, lopšelyje-darželyje „Eglutė“ – vienam iš įstaigą lankančių vaikų.

Kurtiesiems jau prieinama skubi pagalba 112 numeriu

Spalio 20 d. Mažeikių rajono neįgaliųjų centre vyko nuotoliniai mokymai kurtiesiems, kaip naudotis 112 programėle, kuri Lietuvoje startavo šiemet, leisiančia be tarpininkų išsikviesti pagalbą.

Apmokyti aktyvistai

Mokymai Lietuvos kurčiųjų draugijos nariams, pirmiausia prasidėję didžiuosiuose miestuose, persikėlė į mažuosius miestus – pirmieji mokymai vyko ir Mažeikiuose. Mokymus vedė lektorius Linas Miskelis iš Vilniaus ir Aurelija Bartkevičiutėiš Šiaulių. Šiandien buvo sukviesti patys aktyviausi jaunieji kurtieji, nes dėl karantino reikia laikytis atstumo, o mūsų netoli 100. Šie jauni žmonės vėliau palaipsniui išmokys visus mūsų draugijos narius“, sakė Mažeikių rajono kurčiųjų draugijos pirmininkė Audronė Šimkuvienė.

Bendruomenė turės galimybę susiburti

Antradienį, spalio 20 d., Urvikių kultūros centro Leckavos salėje bendruomenės atstovai inicijavo susitikimą aktualiu bendruomenei klausimu – dėl patalpų bendruomenės reikmėms.

Bus suteikta išimtinė laikina parama

Nuo spalio 19 d. iki lapkričio 20 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Išimtinė laikina parama ūkininkams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms, kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė“.

Antrajame ture mažeikiškiai aktyvesni

Antrasis Seimo rinkimų turas tęsiasi. Pirmąją išankstinio balsavimo dieną mažeikiškiai balsavo kur kas aktyviau – savo balsą atidavė kone šimtu rinkėjų daugiau nei pirmąją pirmojo turo dieną.

Siūlykite kandidatus Savivaldybės apdovanojimams

Iki spalio 30 d. kviečiame siūlyti kandidatus Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) garbės piliečio vardui suteikti, apdovanoti garbės ženklu „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“ ir Savivaldybės nominacija.

Mažeikių bazinė mokykla – Gabijos gimnazija

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius informuoja, kad šiais metais Mažeikių Gabijos gimnazija paskirta bazine mokykla, kuri priims eksternų prašymus laikyti brandos egzaminus, organizuos ir vykdys mokyklinių brandos egzaminų pakartotinę sesiją, pakartotinės sesijos mokyklinių brandos egzaminų darbų vertinimą ir mokyklinius brandos egzaminus laikiusių kandidatų apeliacijų nagrinėjimą.

Senamiesčio parke – žemės ir aplinkos meno paroda

Jau penktą kartą NVO „Mano namai“ Senamiesčio parke surengė žemės ir aplinkos meno parodą „Gamtoje iš gamtos“. Septyniolikos visuomeninių organizacijų, įstaigų ir pavienių kūrėjų sukurti darbai mėnesiui pakeitė parko įvaizdį. Į klubo organizuotą veiklą įsijungė įvairaus amžiaus žmonės, sukurta per 30 įvairių kompozicijų, darbų.

Lietuvos jaunių TOP 12 varžybose – antroji vieta

Spalio 17 dieną Šalčininkuose vyko pajėgiausių Lietuvos jaunių TOP 12 varžybos. Pirmenybėse dalyvavo ir du Mažeikių sporto mokyklos stalo tenisininkai: Irmantas Daukontas ir Simona Rimkevičiūtė (treneris Raimondas Jackevičius). Sėkmė varžybose lydėjo Irmantą, kuris tik finale nusileido kauniečiui Rokui Kisieliui ir iškovojo antrą vietą.

Sudėtingas ir stambus objektas, viadukas – per rekordinį laiką

Jau beveik dvi savaitės, kaip naujasis viadukas sujungė senamiestį su mikrorajonu ir palengvino eismą. Dar kantrybe apsišarvuoti turi pėstieji, dviratininkai ir neįgalieji, na, ir vairuotojai turi būti atidūs, nes tebevyksta projekto „Viaduko virš geležinkelio Mažeikių m. Algirdo g. įrengimas“ paskutiniai darbai.

Gėlių sodinimui sukviesta talka

Daugiau kaip 10 000 snieguolių ir narcizų svogūnėlių per kelias valandas pasodinta Sakurų parke (prie penkių kalnų, Juodpelkio parko).

Mažeikių jaunimo iniciatyva į talką subūrė apie 200 gyventojų – svogūnėlius žolyne sodino ir jauni, ir vyresni žmonės.

Eismas sankryžoje laikinai uždarytas

Šeštadienį, spalio 17 d., žiede Algirdo ir Gamyklos g. sankryžoje klojamas viršutinis asfalto sluoksnis, dėl to eismas žiedinėje sankryžoje tą dieną nuo 7 val. iki 19 val. laikinai uždarytas.

Paminėjo Pasaulinę baltosios lazdelės dieną

Spalio 15-oji – Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Mažeikių rajono filialo nariai šią dieną paminėjo šventiniu renginiu. Susirinkusiuosius sveikino ir pasirūpinti geresniu jų poreikių tenkinimu pažadėjo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. 

Seminare – apie daugiabučių namų atnaujinimo naudą

Ketvirtadienį, spalio 15 d., Mažeikių rajono viešojoje bibliotekoje vyko Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) rajono gyventojams, jiems atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms organizuotas seminaras apie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimą.

Apie istorinio senojo banko pastato atgaivinimo galimybes – dar kartą

Pasitarimas dėl senojo Mažeikių banko (buvusio Luminor banko) pastato išsaugojimo, jo erdvių panaudojimo mažeikiškių ir svečių reikmėms šį kartą vyko pačiame Mažeikių banke –  viename geriausių garsaus tarpukario architekto Mykolo Songailos suprojektuotų statinių. Pastatas saugomas valstybės, turi istorinę vertę.

Susitikime su maltiečiais – problemos ir jų sprendimai

Spalio 14 d., trečiadienį, Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) ir Savivaldybės administracijos vadovai lankėsi Viekšnių maltiečių vaikų dienos centre (toliau – centras). Jis ir keletas įstaigų bei organizacijų įsikūrę viename pastate, kurį Savivaldybė neseniai perėmė iš Turto banko. Pastato eksploatacija ir jo patalpų panaudojimas, komunalinių mokesčių skaičiavimas ir mokėjimas, patalpų nuoma – klausimai, kuriais kalbėta.

Aptarti bendruomenei svarbūs klausimai

Kapėnų bendruomenės iniciatyva trečiadienį, spalio 13 d., Kapėnų bibliotekoje buvo kalbamasi su Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) ir Savivaldybės administracijos vadovais kapėniškiams aktualiu klausimu – kokios galimybės įsigyti patalpas bendruomenės reikmėms. 

Policijos komisariate – apie bendradarbiavimo galimybes

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė) Rasa Dargvainienė, Šeimos ir vaiko gerovės centro atstovai susitiko su naujuoju Mažeikių rajono policijos komisariato viršininku Alfonsu Meškiu. 

Pikelių bendruomenė susivienija internetinėje aplinkoje

Bendruomenėms bendradarbiavimas ir veikimas iš vien yra itin svarbus, netgi tada, kai bendruomenės nariai yra palikę gimtąjį kraštą. Pikelių bendruomenė rado išeitį įveikti didžius atstumus ir sukūrė platformą, kurioje laukiami visi susidomėję bendruomenės veikla.

Pikelių bendruomenė yra aktyvi, švietėjiška visuomeninė organizacija. Šiais metais ji dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – sukūrė Pikelių kaimo bendruomenės interneto svetainę.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode