Reklama 2

Pikeliškiai įgyvendino idėją

 

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Pasak pikeliškės Jadvygos Gedutienės, jau 2015 metų pradžioje buvo subrandinta idėja statyti skulptūrą Pikeliuose. Riboženklio statyba baigta prieš pat miestelio šventę – 450-ąjį jubiliejų.

Matomi pasikeitimai

„Pikelių mažame miestelyje, kurį galima vadinti kaimu, gyvenimas gali būti įdomus, jei žmonės kartu moka dirbti, siekti tikslo, kad miestelis gražėtų, atsirastų naujų poilsio zonų ar esamos gražėtų. Kiekvienas čia gyvenantis ir atvažiuojantis šiuos pasikeitimus gali pamatyti miestelio centre, nes skverelyje įkurdintos skulptūros, kuriama laisvalaikio zona, tvarkoma Šaulių aikštė. Pikeliškiams norėjosi, kad jau atvažiavus iki Pikelių matytų šiuos pasikeitimus, ir 2015 metų pradžioje subrandinta idėja pastatyti skulptūrą – riboženklį.   Šios skulptūros pasirinkimas buvo tinkamas ir todėl, kad 2018 m. buvo planuojama švęsti Pikelių 450 metų jubiliejų“, – „Būdui žemaičių“ teigė J. Gedutienė.

Idėjos įgyvendinimas

Anot J. Gedutienės, pirmieji žmonės, kurie palaikė šios idėjos įgyvendinimą – Roma ir Stanislovas Balsiai, kurie sutiko, kad jų žemės sklype būtų statoma skulptūra: „Kęstutis Mažonas ir Albertas Kesminas žadėjo padėti ir paremti pagal galimybes, ir tai buvo paskata toliau vystyti skulptūros statybos idėją. Danieliui Gedučiui nuvykus pas Mažeikių dailės mokyklos direktorių Zenoną Steponavičių, šis padarė eskizą, kokia galėtų būti skulptūra, ir tai netrukus buvo padaryta. Tada liko surasti medžio drožėją, kuris įgyvendintų sumanymą, atsižvelgiant į tai, kad labai riboja turimos lėšos, o, tiksliau pasakius, jų beveik nebuvo šiam tikslui, bet gyventojai turėjo norą pastatyti skulptūrą 2018 metais, o, jei pasisektų – anksčiau. Bendruomenės pirmininkė Daiva Gabalienė ir aš suradome menininką Baltiną, kuris atliktų darbą už pakankami gerą kainą.   Pakviesti ir nekviesti, bet suprasdami, kad mes patys esame savo krašto kūrėjai, praėjusių metų rudenį Pikelių vyrai, vadovaujami Vytauto Gabalio, paruošė pagrindą skulptūros statybai. Skulptūros viršūnėje buvo numatyta metalinė saulutė, kurią nukaldino kalvis tautodailininkas Virgilijus Mikuckis.“

Parėmė

Kaip pasakojo J. Gedutienė, darbams einant į pabaigą, pradėjo trūkti lėšų, tad, jos teigimu, bendruomenei siekiant tikslo, visada atsiranda gerų žmonių, įmonių ar organizacijų, kurie padeda. Pikeliams pagalbos ranką ištiesė UAB „Mažeikių šilumos tinklai“. Mažeikių rajono savivaldybė taip pat skyrė lėšų darbų užbaigimui. Likus iki tradicinės vasaros šventės visai nedaug laiko, skulptūra vis dar buvo nepastatyta.

Pašventinta

„Gyventojai susitelkė, visi norėjo, kad miestelio jubiliejui būtų pašventinta skulptūra, organizavo parvežimą ir pastatė likus vos kelioms dienoms iki šventės. Šių metų liepos 7 d. kunigas Klemensas Jaraminas pašventino skulptūrą – riboženklį, kuris yra miestelyje esančio kultūros paveldo objekto – koplytstulpio – atspindys. Viršūnėje – metaliniai vėjo sukiojami 2018 metai, kurie simbolizuos, kad Pikelių miestelis prieš 450 metų buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Ši skulptūra skirta praeities istorijai, dabarčiai ir ateičiai“, – pasakojo J. Gedutienė.

Darbai nesibaigė

Riboženklio pastatymu, kaip teigia pašnekovė, darbai nesibaigė, tvarkoma aplinka ir ją reikės ateityje prižiūrėti: „Visada atsiranda gyventojų, kurie prisideda darbu, skiria savo laiką ir lėšas, nes nori matyti miestelį, kuriame gera gyventi.“

Nuotraukos iš bendruomenės archyvo

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode