Reklama 2

„Vuolongelė“ giedojo ir per didelį karštį

Liepos 21 d. Sedoje vyko tradicinis, 16-asis, folkloro festivalis „Gėid vuolongelė“, kuriame dalyvavo nuo pat pirmojo festivalio šios šventės nepraleidžiantys šeimininkai sediškiai „Rėmolee“, taip pat daugybę metų „Vuolongelėje“ pasirodantys kiti folkloro ansambliai iš arčiau ir iš toliau.

Sveikino svečiai

Festivalį bendra daina pradėjo į aikštę atžygiavę kolektyvai bei smagiu šokiu Sedos kultūros centro šokių kolektyvo „Mitrulis“ moterų grupė.

Sedos seniūnė Audronė Dipševičienė visiems linkėjo geros nuotaikos: „Vasara, gražu ir šilta kaip niekada, tad jeigu jau susirinkom čia, tai ir pabūkim kartu. Noriu palinkėti, kad „Vuolongelė“ dar giedotų daug daug metų. “ Seniūnės mintis pratęsė rajono Savivaldybės tarybos narė Genoveita Gricienė: „Buvimas kartu mums visiems brangus, todėl dėkoju visiems dalyvaujantiems šioje šventėje.“ Klaipėdos universiteto profesorius Rimantas Balsys šį kartą buvo nusiteikęs humoristiškai: „Statistika negailestinga vyrams: moterys gyvena ilgiau, nes jos daugiau dainuoja, todėl linkiu ir vyrams daugiau dainuoti, linguoti ir bujoti.“

Koncertavo kaimynai

Pirmieji pasirodė Sedos kultūros centro folkloro ansambliai „Rėmolee“ ir „Rėmoliokaa“. Vėliau į sceną patraukė Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansamblis „Platelee“ su savo jaunimu („Plateliukais“).

     Kitas svečių kolektyvas iš arčiau – Mažeikių kultūros centro folkloro ansamblis „Alksna“ – taip pat atsivežė savo pamainą – „Alksniokus“. Šį pasirodymą vedė „Alksnos“ dalyvė Raimonda Česnauskienė. Ji pristatė jaunuosius bandolininkus, o kai scenoje pasirodė mergina su instrumentu, panašiu į kankles, patikslino, kad tai cimbolai. Mažeikiškiai originaliomis dovanomis apdovanojo Sedos kultūros centro direktorių Gintautą Griškėną, prieš 30 metų sukūrusį „Rėmolee“.

                                          

Svečiai iš toliau

                     

Folkloro ansamblis „Taduja“ iš Kelmės Sedoje lankosi nebe pirmą kartą. Yra laimėjęs „Aukso paukštę“, o 2014 m. yra tapęs geriausiu krašto folkloro ansambliu. Pasak ansamblio atstovės, jie moka šokti ne tik savo krašto, bet ir mūsų krašto šokius.

     Savitą meninę programą parodė Šiaulių kultūros centro Verbūnų filialo kolektyvas „Rugelis“ , kuris Sedoje lankosi irgi ne pirmą kartą. Ansamblio atstovės teigimu, iš pradžių čia buvo tik moterys, o vėliau jau atsirado ir vyrų. „Rugelis“ nebūtų „Rugelis“: iš šviežių grūdų iškepė ir atvežė duonelės.

Iš Dzūkijos – Alytaus kultūros centro Butrimonių skyriaus – atvyko „Dėdės ir dėdienės“. Pasak jų atstovės, iš pat pradžių ansamblyje buvo tik dėdienės, bet vienoms nusibodo, todėl į bendrą būrį prisikalbino ir dėdes. Dainuoja partizanų, Dzūkijos regiono ir savo krašto autentiškas dainas bei šoka autentiškus šokius.

     Vienos „dėdienės“ teigimu, Lietuvoje net 720 metų gyvena totoriai. Lietuviai per tokį ilgą laiką perėmė kai kuriuos totorių papročius, tarp kurių buvo ir maisto gaminimas. „Vienas iš tokių patiekalų yra totoriškas „Šimtalapis“, kurį iškepę atvežėme čia ir norime įteikti Sedos kultūros centro direktoriui“ , – sakė svečiai.

                      Vakarop visi rinkosi į Varduvos upės salelę, kur vyko „Truopniuojė šokiejė“ konkursas. Jo nugalėtojais tapo pora iš Dzūkijos.

Valerija KVEDARAITĖ

Ernestos Šneideraitytės nuotrauka

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode