Pasaulio viktorinos čempionate – mažeikiškiai

Praėjusį šeštadienį septyniuose Lietuvos miestuose, tarp jų ir Mažeikiuose, vyko vienuoliktasis Pasaulio viktorinos čempionatas, kuris pasižymėjo įdomiais klausimais, aršia kova bei rekordais. Jame dalyvavo 411 žmonių, turėjusių atsakyti į tuos pačius 240 į aštuonias temas suskirstytų klausimų kaip ir visas pasaulis.

Mažeikiuose – trečias

Pasaulio viktorinos čempionatas Lietuvoje vyko 11-ąjį kartą, Mažeikiuose – 3-iąjį. Jį čia inicijavo ir du pastaruosius kartus vedė Laurynas Jonauskas, kuris šiemet atsitraukė nuo organizacinių reikalų ir pats sėdo prie vieno stalo su viktorinos dalyviais. Organizacinius ir žaidimo vedimo reikalus perėmė moksleivė Rugilė Kornejevaitė, kuriai protmūšiai ir įvairūs renginiai – ne naujiena.

Šiemet į individualias intelektines kovas išdrįso stoti 10 mažeikiškių. Pergalę jau 3-iąjį kartą iš eilės surinkęs 50 taškų pelnė Žydrūnas Jonušas, kuris Mažeikiuose yra laimėjęs ir Nacionalinės viktorinos turą. Antrąją vietą, atsilikęs 3 taškais, užėmė Visvaldas Petrokas, o šiam įkandin, atsilikęs vos vienu tašku, žengė trečiosios vietos laimėtojas Vytautas Budreckis. Visi jie yra nuolatiniai panašių viktorinų Mažeikiuose dalyviai ir prizininkai. Šalia nugalėtojų pakylos liko pernykštis čempionato vedėjas ir organizatorius L. Jonauskas, surinkęs 44 balus. Pasak jo, koją pakišo jaudulys. „Dėl to tikrai nenusimenu ir toliau žadu dalyvauti tiek Pasaulio viktorinos čempionate, tiek ir Nacionalinėje viktorinoje. Rezultatai ne tiek ir svarbūs. Svarbiausia, kad intelektinės rungtys smagios, azartiškos ir prasmingos“, – sakė L. Jonauskas.

Geriausi Lietuvoje

    

Pirmąją vietą užėmęs (109 taškai) ir septintąjį Lietuvos čempiono titulą iš eilės iškovojęs matematikas VDM Šarūnas Dirmeikis smarkiai atsiplėšė nuo antrosios vietos laimėtojo rašytojo VM Regimanto Dimos, surinkusio 82 taškus. Trys dalyviai surinko po 81 tašką (Žilvinas Adomaitis, VDM Antanas Manstavičius ir Povilas Kripas). Oficialiai naujai tituluotieji viktorinos dalyviai bus paskelbti po kelių dienų, tačiau jau dabar aišku, kad jų bus daug.

Agnė Matelė

Gajutės Abelkienės nuotrauka

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode