N. Oželytė: „Skiriamės tik socialine asmenybe“

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Balandžio 26-ąją Mažeikių r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje mažeikiškiai turėjo galimybę susitikti su aktore, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatare Nijole Oželyte. Susitikime aktorė dėstė savo mintis apie gyvenimą, jo prasmę, mirtį, ateitį.

Nėra blogų žmonių

N. Oželytė susitikime teigė, jog į Dievą netikinti, jo nėra, nėra ir valios bei sėkmės – ją pasidarome patys. Pasak viešnios, meilės nėra: „Gyventi galima tik su bendrakeleiviu, kuris eina į tą pačią pusę kaip ir tu. O jei mes niekur neiname...“ Signatarė kiekvienoje Seimo kadencijoje lankė kalinius kalinimo įstaigose. Pasak jos, tik ten daug ką suprato apie gyvenimą, žmones: „Lankydama kalinius kalėjimuose, aš supratau tai, ko man nepaaiškino nė vienas kunigas – kodėl reikia mylėti visus žmones. Aš ten supratau mechanizmą, kaip iš tiesų yra su žmonėmis, kodėl nėra blogų žmonių. Mes nuo kitų žmonių skiriamės tik socialine asmenybe – priklauso, pro kokio dydžio skylutę matome pasaulį.“

Biografija

N. Oželytė – aktorė, visuomenės veikėja, Kovo 11-osios Akto signatarė, 1996–2000 m. Seimo narė.1 993–1999 m. – viena Tėvynės sąjungos partijos steigėjų (1993), valdybos narė, Konservatorių moterų sąjungos pirmininkė.

Autorės nuotrauka

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode