„Šaukštelių“ parodos pristatymas

 

Balandžio 25 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vyko tautodailininkės Tatjanos Damulienės kolekcijos „Šaukšteliai“ parodos pristatymas.

Tai antroji tautodailininkės kolekcija. Anksčiau ji rinkdavo įvairias katinų figūrėles ir kitokius jų atvaizdus, kurių turėjo daugiau dviejų šimtų. „Kur benuvykdavau, katinų ir teieškodavau“, – teigė parodos autorė.Atsibodus kolekcionuoti katinus, moteris prieš septynerius metus susidomėjo šaukšteliais. Dabar jos kolekcijoje yra šimtas trisdešimt trys šaukšteliai. Jie parvežti iš Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos, Švedijos, Portugalijos, Čekijos, Italijos, Austrijos, Jaltos, Turkijos, Estijos, Latvijos ir kitų šalių bei miestų. Kolekcijoje yra šaukštelių su Lietuvos simbolika – Vyčio herbu ir Lietuvos vėliava, gintarais. Draugai, pažįstami, vykstantys į svečias šalis, lauktuvėms visada jai parveža šaukštelių. Moksleiviai irgi žino, ką dovanoti mokytojai. Pats didžiausias šaukštelių pirkinys buvo Jūrmaloje. Ten poilsiaudama, sendaikčių parduotuvėje įsigijo jų net dvylika. Visi buvo tokie nuostabūs, kad negalėjusi jų nenupirkti. Kur benuvyktų, kur bebūtų, tautodailininkė dabar žvalgosi tik į šaukštelius. Būdama kūrybinga, meniškos sielos moteris parodo, kaip stalo serviravimo įrankis gali virsti puikia detale namų interjerui papuošti. Šaukštelių kolekcija kabo T. Damulienės namuose ir puošia virtuvės sienas.

O šaukšteliai išties įspūdingi. Kolekcionierei pats mėgstamiausias – su paukšteliu. Kolekcijoje galima pamatyti eksponatų, puoštų gintarėliais, gėlytėmis, įvairiais raižiniais, yra graviruotų ir skirtų būtent Tatjanai, jos vyrui Rimantui. Didžioji dalis stalo įrankių metaliniai, bet yra ir medinių, keramikinių, plastmasinių... Yra šaukštelis ir su katinuku. Patys seniausi kolekcijoje – tai Tatjanos anytos mamos senoviški šaukšteliai.

Po parodos pristatymo moters kolekcija pasipildys dar keliais renginio dalyvių dovanotais šaukšteliais, ne iš Anglijos, Airijos ar kitų šalių, o iš mūsų pačių virtuvių. Kaip dovana T. Damulienei įteiktas 2017 m. bibliotekininkės parengtas darbas, kuriame pristatoma jos kūryba, pomėgiai, veikla, svarbiausi biografijos faktai. Jame pateiktos tautodailininkei skirtų apdovanojimų, Mažeikių rajono spaudoje bei internete skelbtų straipsnių kopijos. Darbą iliustruoja nuotraukos, įvairūs priedai.

T. Damulienės šaukštelių kolekcijos paroda Buknaičių bibliotekoje bus eksponuojama iki gegužės 18 d.

Valerija BENIUŠIENĖ

Vyresnioji bibliotekininkė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode