Gatvės muzikos diena – šiemet jubiliejinė

 

Gražina VERŠINSKIENĖ

Gegužės 19-ąją Mažeikių Laisvės ir Vasario 16-osios gatves muzika apgaubs gerumo kupolu – vyks tradicinė jubiliejinė Gatvės muzikos diena – Mažeikiai 2018. „Vienu ritmu“ (GMD). Kaip sako organizatoriai – tai laisvos kūrybos, muzikantų, gatvės kultūros ir visuomenės bendravimo šventė.

Atjaunėjusi komanda

Gatvės muzikos dienos Mažeikiuose koordinatorius Egidijus Valantinavičius, prieš dešimt metų inicijavęs, kad GMD renginys vyktų ir mūsų mieste, džiaugiasi atjaunėjusia komanda, aktyviu jaunimu, kuris prisijungė ir prie šios šventės – šventės ir aplinkiniams. Organizatoriai neslepia džiaugsmo, kad GMD gyvavimo dešimtmetis sutampa su atkurtos Lietuvos šimtmečiu. Į šią griausmingą šventę bus sudėta viskas, kas buvo geriausia per devynias Gatvės muzikos dienas, tačiau laukia ir naujovių.

Akustinėje gatvėje ir chorai

Visa Laisvės gatvė taps akustine gatve, kurioje liesis muzika, bus skaitomos eilės (poetai, sukluskit) – kiekvienas galės pristatyti savo kūrybą, kurią išgirs būrys klausytojų ir galės ją įvertinti. Bus suteikta scena, o ji didelė – visa Laisvės gatvė, jauniems muzikantams, kad patirtų, kas yra artistas. Džiaugiasi organizatoriai, kad dalyvauti jau užsiregistravo ir du chorai, bei išreiškė viltį, kad jų bus dar daugiau.

Sugrįžta „Būgnamūšis“

Šiemet vėl sugrįžta grandioziniai dalykai, vienas jų – „Būgnininkų mūšis“, kuris ankstesniais metais sulaukė didelio žiūrovų dėmesio, o laimėtojo laukia speciali GMD statulėlė. Vėliau prie „Menų stoties“ prasidės tikras „Būgnamūšis“ (Drum2gether), kuriame „ietis surems“ muzikantai, būgnininkai, krepšinio sirgaliai. Organizatoriai laukia visų būgnininkų, perkusininkų, norinčių susikauti ir išbandyti savo jėgas. Nori laimėti prizą – ateik ir ne tik sugrok taisyklingai, bet ir pakerėk klausytoją savo charizma, gebėjimu bendrauti su publika.

Naujovė – „Dramblio būda“

Vienoje Skandinavijos šalyje matytas vasaros teatras po atviru dangumi organizatorius įkvėpė naujovei – teatro dvasia, pavadinta „Dramblio būda“ (tai istorinis pavadinimas mažeikiškiams), atkeliaus į Mažeikius, taigi žiūrovai laukiami Savivaldybės skverelyje prie Tūkstantmečio akmens. Čia prisėdę ant atsineštų kilimėlių, kramsnodami sumuštinius apie 2 val. galės mėgautis teatro spektakliais ir improvizacijomis.

Šokių jūra

Grįžta primiršta, bet gera idėja – bendras šokių sąspietis (flashmob) – „Dance2gether“. Į šokių sankryžos sceną kviečiami šokių kolektyvai, norintys ne tik pademonstruoti šokio grožį, bet ir pristatyti save. Vėliau šokėjų gretas papildys ir kiti dalyviai, žiūrovai. Jaunimas aktyviai įsijungęs į darbą, prie Merkelio Račkausko gimnazijos kvies prie atviro mikrofono, kai kiekvienas nuo mažiausio iki senjoro galės priėjęs pasisakyti – tai eilėraščiai, dainos, pasakojimai ir pan. Organizatoriai, eidami muzikos gatve, kvies dalyvauti mini konkurse – šventės dalyviams bus pateikiami klausimai, susiję su muzika – teisingai atsakiusieji laimės prizus.

Persikels į parką

Ankstesniais metais žmonės susidomėję žiūrėjo senojo Mažeikių miesto nuotraukų ekspoziciją. Šiemet kiek papildyta ji vėl bus eksponuojama. Vėl aktyviai įsijungs Mažeikių viešoji biblioteka – vidiniame kiemelyje bus rengiamas protų mūšis. Šį kartą ne tik muzikuos, bet ir sportuos – bus žaidžiamas gatvės krepšinis, badmintonas. Vidury gatvės bus ir šachmatų lentos – tai bus sportas ne tradicinėje aikštėje, o gatvės vidury. 19 val., kiek aprimus Laisvės gatvei, visas judesys persikels į Senamiesčio parką, kur pastatytame „koliziejuje“ vyks Gatvės gimnastų „Gladiatorių kovos“, o po jų prasidės Muziejų naktis, kur taip pat skambės muzika.

Siurprizas

Gegužės 19 dieną „Lietuvos geležinkeliai“ nemokamai muzikantus nuveš į bet kurio miesto GMD. Organizatoriai džiaugiasi, kad spės nuvykti į Šiaulius, ten pabūti 2 val. ir parvykti su jais į Mažeikius, tikimasi, prisidės ir kitų pakeliui esančių miestų muzikantai. Beje, laukiama svečių iš Latvijos.

Intriga

Kiekvieno laukia daug siurprizų bei staigmenų, atvyks iškilus ir labai žymus bei žinomas žmogus. Kas? Paliekama intriga, ateik – sužinosi. Laukiama bet kuri organizacija, kolektyvas, bet kuris judėjimas, o gal esi ieškojimo kelyje – ateik, atrask save. Organizatoriai pažada, kad vietos visiems užteks, ir tiems, kurie neužsiregistravo, tik ragina nepamiršti, kad, nors ir ilga gatvė, bet geriausios vietos atiteks užsiregistravusiems. Adresas www.gmd.lt.

Autorės nuotrauka

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode