Opozicijos gretos mažėja

 

Vaida GALDIKĖ

Praėjusią savaitę vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje virė aistros – Antikorupcijos komisija liko be pirmininko, opozicijos lyderės elgesys bus svarstomas Etikos komisijoje, o opozicijos nariai – visuomeninio judėjimo „Mažeikiai kitaip“ atstovai Alvydas Balčiūnas ir Linas Memys – oficialiai pareiškė pasišalinantys iš opozicijos.

Atsisakė pirmininkauti

Atsižvelgdama į Antikorupcijos komisijos pirmininkės Linos Rimkienės prašymą ir į opozicijos pasiūlymą, Mažeikių rajono savivaldybės taryba sutiko atleisti L. Rimkienę iš Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų. Minėtos komisijos pirmininko pareigos priklauso opozicijai – keturiems Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovams, tačiau nė vienas jų šio posto užsiimti nepanoro, todėl laikinai Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas eis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys Petras Kekys (Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas). L. Rimkienė tvirtino, kad jos sprendimas trauktis iš pirmininko pareigų buvo gerai apgalvotas, nes jau pusę metų ji jaučia spaudimą ir nepasitikėjimą iš P. Kekio ir kitų komisijos narių. „Dirbti tokioje komisijoje darėsi labai sudėtinga“, – sakė L. Rimkienė. Gautinį jos apsiprendimą nulėmė paskutinis Antikorupcijos komisijos posėdis, kuriame buvo atsisakyta pradėti tyrimą dėl UAB „Mažeikių vandenys“ ir VšĮ Mažeikių ligoninė. „Aš, kaip Antikorupcijos pirmininkė, negaliu prisiimti atsakomybės už komisiją, kuri nesuvokia, kas yra korupcija, skaidrumas“, – tvirtino L. Rimkienė.

P. Kekys nesutiko su L. Rimkiene ir priekaištavo, kiek ji dar esą galinti teršti jų bendrą lizdą: „Savivaldybės tarybos daugumos atstovai raštu kreipėsi į Etikos komisiją, kad truputį jus pasvarstytų, nes negalima nuolat įžeidinėti, teršti mero, administracijos direktoriaus ir visos Tarybos vardo.“

Svarstys komisija

Posėdyje mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė perskaitė viešą Savivaldybės tarybos daugumos pareiškimą dėl L. Rimkienės pasisakymų viešojoje erdvėje. Valdančioji dauguma Etikos komisijos prašo atlikti tyrimą L. Rimkienės atžvilgiu ir įvertinti opozicijos lyderės, kaip viešo asmens, pasisakymus viešoje erdvėje, kuriais įžeidinėjami ir žeminami Savivaldybės vadovai, pažeidžiant asmenų garbę ir orumą. Pareiškime taip pat prašoma atlikti tyrimą dėl viešai skleidžiamos tikrovės neatitinkančios, jokiais faktais bei duomenimis nepagrįstos informacijos visuomenei teikimo.

Po šio pareiškimo nuskambėjo dar vienas – visuomeninio judėjimo „Mažeikiai kitaip“ – pareiškimas. Jo atstovas A. Balčiūnas teigė, kad opozicijoje esantys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių partijos atstovai veikia ir priima sprendimus vienašališkai: „Manome, kad siūlyti klausimus, reaguoti į priimamus sprendimus, teikti pasiūlymus galima ir paprasčiausiai dirbant Tarybos nario darbą, todėl aš ir L. Memys iš opozicijos pasitraukiame.“

Autorės nuotrauka

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode