Sediškė kenčia nuo dūmų

 

Vaida GALDIKĖ

Į redakciją ieškodama pagalbos kreipėsi sediškė, kuri teigė bijanti apsinuodyti, mat vos tik jos kaimynė užsikuria krosnį – jos butas prisipildo dūmų.

Nežino, į ką kreiptis

Sedos miesto gyventoja pasakojo, kad dūmai skverbiasi ir per uždaras duris: „Atsidarau langus ir išeinu į lauką, nes bijau uždusti. Jau daug metų taip vargstu, negi ir toliau taip reikės kentėti? Rūko kaip silkę. Nežinau, ką man daryti, kur kreiptis: ar kitą kaminą statyti ir iškišti per langą, o gal tą turi padaryti kaimynė?“ Moteris teigė, kad šią bėdą aptarė su Sedos seniūnijos seniūne Audrone Dipševičiene, tačiau ši nelabai žinojo, kaip jai būtų galima padėti.

Pažadėjo patikrinti

„Būdui žemaičių“ A. Dipševičienė sakė, kad šiuo klausimu domėjosi, buvo netgi nuėjusi į namus ir pastebėjusi, kad viena patalpa šiek tiek uždūminta buvo, tačiau nuėjusi pas gyventoją, iš kurios neva rūksta dūmai, nepastebėjusi nieko blogo, krosnis kūrenosi tvarkingai. „Ten privatūs butai, kai darė remontą, vedėsi krosnis, gal neteisingai susijungė. Aš ne specialistė, negaliu pasakyti. Skambinau Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriui, pažadėjo atvažiuoti, pažiūrėti“, – sakė seniūnė.

Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Mindaugas Gaurilavičius „Būdą žemaičių“ patikino, kad gyventojos prašymą Sedos miestelyje įvertinti kaimynės būsto ir dūmtraukio būklę žino: „Informacija bus patikrinta bei įvertinta gaisrinės saugos būklė gyventojų būste, taip pat kreipsimės į seniūniją dėl pagalbos, jei jos reikės.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode