„100 inkilų Lietuvos paukščiams“

      

Šie neeiliniai metai Lietuvai prasidėjo gausybe renginių visoje šalyje. Savo indėliu prisidėjome ir mes – Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ bendruomenė.

Jau nuo metų pradžios planavome, ką nuveiksime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio garbei. Esame gamtosauginė mokykla ir daugiau kaip dešimtmetį vykdome gamtosaugos ir ekologijos programas, todėl vienas iš sumanymų – akcija „100 inkilų paukščiams“. Tai dovana atbundančios Lietuvos gamtai, sugrįžtantiems paukščiams. Šitą akciją neatsitiktinai suplanavome kovo 20 dieną – taip paminėdami Žemės dienos renginių atidarymą. Pasiruošimas prasidėjo jau sausio mėnesį. Pradinių klasių mokinukai ir darželio vaikai su tėveliais keletą mėnesių gamino inkilus. Kadangi „Kregždutė“ nėra labai didelė, akcijoje dalyvauti pakvietėme ir socialinius partnerius – medžiotojų klubo „Šilas“ narius, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Mažeikių regiono padalinio darbuotojus. Rezultatas – 100 naujų įvairiausių „namukų“   Lietuvos sparnuočiams. Kad būtų galima juos patogiai pritvirtinti medžiuose, UAB „ABF LT“ įmonė, vadovaujama Aido Mikalausko, pagamino specialiai tam skirtus kablius.

Gražų kovo 20-osios rytą įstaigos bendruomenė pasitiko darželio-mokyklos kieme. Sveikinimo žodžius tarė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eimantas Salatka, Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Bumblys, vyriausiasis miškininkas Nerijus Lemežis, darželio-mokyklos direktorė Brigita Momgaudienė. Po oficialiosios dalies, iškėlę Žemės vėliavą, išsirikiavome eisenai į Falzbergo mišką.

Miške medžiotojai Vidmantas Kaubrys ir Antanas Kontrimas kėlė į medžius naujus „būstus“ paukšteliams. Smalsios vaikų akutės stebėjo šį nekasdienį darbą. Miško aikštelėje praalkę vaikai ir talkininkai galėjo pasivaišinti karšta žolelių arbata, paskanauti mokyklos virėjų keptomis bandelėmis.

Kadangi inkilų turėjome tikrai daug, ne visus juos iškėlėme miške – dalį pakabinsime savo įstaigos teritorijoje, Reivyčių mikrorajono medžiuose.

Daiva MONTVYDIENĖ

Bibliotekininkė

Nuotrauka iš įstaigos archyvo

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode