Reklama 2

Gabijiečiai šventė ne tik Kovo 11-ąją

 

Ernesta ŠNEIDERAITYTĖ

Kovo 9 d. Mažeikių Gabijos gimnazijoje švęsta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventė. Be jos – naujojo mokyklos direktoriaus Eduardo Vaičiulio direktoriavimo šimtadienis.

Vos prieš 100 dienų pasikeitęs Gabijos gimnazijos direktorius E. Vaičiulis susirinkusiems mokiniams, mokytojams, svečiams linkėjo nebijoti švęsti ir džiaugtis kiekviena laisvės minute: „Kovo 11-oji – diena, kai kasdienybės rūpesčius užgožia pasididžiavimas. Laivė kalbėti gimtąją kalba, laisvė gyventi šalyje, kurioje yra visos prigijusios tradicijos. Mintyse visada grįžtu 28 metus atgal. Prisimenu, kai mes pirmą dieną ėjome į mokyklą ir širdis spurdėjo iš džiaugsmo dėl to, kad esame laisvi. Labai noriu, kad kiekvienas iš mūsų bent jau mintyse sau pasakytume: „Aš nesu vergas. Esu žmogus ir, kaip visi kiti, turiu svajones, mąstymą, požiūrį į gyvenimą.“ Už tai buvo kovojama. Iš tikrųjų, jeigu ne laisvė, tai kam tada gyventi? Turite būti laisvi savo siela, mintimis, darbais. Nepabijokime švęsti, esame laisvi ir turime džiaugtis kiekviena minute.“

Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Sigutė Bernotienė teigė, jog mokame švęsti ir tuo galime didžiuotis. Taip pat mero pavaduotoja direktorių pasveikino 100-dienio proga.

„Viešoje erdvėje girdime, kaip pradėjome švęsti nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, o dabar jau galėsime švęsti ir visus metus. Pradėjus antrąjį šimtmetį bijoti nebėra ko. Tuo labiau Gabijos gimnazijoje“, – sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.

Savivaldybės tarybos opozicijos lyderė Lina Rimkienė džiaugėsi mokyklos atgimimu: „Šių metų Kovo 11-ąją šioje gimnazijoje norėčiau susieti su pačios gimnazijos atgimimu. Ankstesnėse Kovo 11-osios šventėse būta labai daug baimių, netikrumo, vis bijome, kas bus vėliau, ar naujoji valdžia sugebės susitvarkyti su pasikeitusiomis aplinkybėmis. Man labai panašu į tai, ką jau 100 dienų išgyvena jūsų gimnazija. Būta netikrumo, klausimų.“ L. Rimkienė pridūrė, kad jau per pirmus 3 mėnesius būta daug gerų atsiliepimų apie pasikeitusį mokyklos vadovą.

Renginyje žiūrovams nuotaiką kėlė gabijiečiai šokėjai bei dainininkai.

Autorės nuotrauka

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode