Reklama 2

Atrasti „dingę“ dokumentai

 

Vaida GALDIKĖ

Trečiadienį skubos tvarka sukviestame komisijos, kuri nagrinėja bendrovės „Circle K Lietuva“ įsipareigojimų mažeikiškiams vykdymą, posėdyje aikštėn iškilo nauji faktai. Komisija dar kartą patvirtino, kad „Circle K Lietuva“ neįvykdė įsipareigojimų, tačiau šį kartą rėmėsi naujais Savivaldybės archyvuose rastais dokumentais – atsirado dingę 2001 metų sutarties priedai, kuriuose nurodoma, ką degalinės statytojai turėjo padaryti dar prieš pradėdami „Circle K“ veiklą.

Negana to, paaiškėjo, kad Savivaldybė paduota į teismą.

Negalima pasitikėti?

Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė priminė, kad praėjusiame posėdyje komisija buvo nutarusi Savivaldybės administracijos direktoriui siūlyti klausimą dėl „Cirkle K“ įsipareigojimų teikti svarstyti Savivaldybės tarybai ir papildyti 2001 m. pasirašytą sutartį priedu, kuriame būtų išvardinti konkretūs darbai, jų apimtis ir darbų atlikimo terminai, tačiau atsiradus naujiems dokumentams, to esą daryti nebereikia, nes viskas tapo aišku, kas ką turi atlikti.

Komisijos narė Lina Rimkienė stebėjosi, kad klausimas dėl degalinės nagrinėjamas jau beveik metus, o reikalingi dokumentai rasti tik pirmadienį, ir kaip nutiko, kad juos pirmiausia pristatė pats pareiškėjas, visuomenininkas Virginijus Sungaila. „Kaip tie dokumentai atsiranda pas jį, kaip jie prapuola pas mus Savivaldybėje ar Savivaldybės specialistų stalčiuje, nes tai ne tik didžiuliai pinigai, bet ir gyventojų turtas. Taip išeina, kad Savivaldybės specialistais pasitikėti negalime ir nežinome, kiek tų dokumentų dar yra dingę“, – kalbėjo L. Rimkienė. „Ką mes vakar (pirmadienį, – aut. past) radome, tai nebuvo Tarybos dokumentai. Architektūros ir urbanistikos skyrius atsirado 2007 metų pabaigoje. Archyve, prie leidimų, šito dokumento nebuvo. Administracijos direktorius siūlė dar paieškoti. Mes „išknisome“ visus popierius ir atradome. Aš negaliu atsakyti už specialistus, kurie dirbo 2001 metais“, – taip dėl nerastų dokumentų teisinosi Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaitė.

Pasak V. Sungailos, jei ne jis, tų dokumentų nebūtų iki šiol, nes visada buvo sakoma, kad nieko nėra. „Sužinojau, kad šitų dokumentų buvo padarytos net penkios kopijos. Vadinasi, juos gavo visos atitinkamos institucijos. Apie tai informavau merą Antaną Tenį ir administracijos direktorių Bronių Kryžių. Dokumentuoe viskas suprojektuota taip, kaip turėjo būti, vadinasi, 2016 m. gruodžio 2 d. išduotas statybos leidimas neteisėtas“, – teigė V. Sungaila. Jis taip pat informavo, kad Savivaldybę dėl to padavė į Šiaulių apygardos administracinį teismą.

Prašys įvykdyti įsipareigojimus

Primename, kad pagal sutartį degalinės planavimo organizatorius Vidmantas Slėnys įsipareigojo sutvarkyti trijų teritorijų aplinką: pirmoje – Pavasario g. 9, 11, 13, 15, 17 namo vidinius kiemus, įrengti 27 automobilių stovėjimo aikšteles, pasodinti 30 dešimties metų medžių, sutvarkyti duobes, apšvietimą,vaikų žaidimų aikšteles, atstatyti žaliąją veją. Į antrąją teritoriją įeina Pavasario g. 19, 21, 23 bei M. Daukšos g. 28, 28 a daugiabučių namų vidinių kiemų sutvarkymas, 30 automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas, 30 dešimties metų medžių pasodinimas ir kitos kaip ir pirmoje teritorijoje numatytos kompensacinės priemonės aplinkai.

Trečioji teritorija – Žemaitijos ir Pavasario gatvių sankryžos kampas su sklypu degalinei. Sutartimi degalinės atstovai įsipareigojo pastatyti 90 metrų ilgio apsauginę sienelę, įrengti 270 m gatvių bortelių, 1000 kv. m miesto šaligatvių, 300 m takų, skverą (apie 100 kv. m gyvatvorės bei 10–15 suoliukų), pasodinti 80 medžių dešimties metų.

Sutartyje dėl kompensacinių priemonių aplinkai įgyvendinimo teigiama, jog I ir II teritorijose numatytus darbus atlikti iki degalinės techninio-darbo projekto kompleksinio suderinimo, o III teritorijoje numatytus darbus atlikti iki degalinės priėmimo eksploatacijai. Taip pat sutartis įpareigoja nederinti degalinės techninio darbo projekto, kol nebus I ir II teritorijose atlikti darbai ir tinkamai priduoti Savivaldybės komisijai, tačiau dar 2001 m. vasario 8 d. dėl neaiškių aplinkybių Savivaldybės taryba priima sprendimą pagal degalinės atstovų norą, kur iš sutarties išbraukiama III teritorija, o 2016 metais apskritai parengtas naujas projektas, pasak V. Sungailos, nederintas nei Savivaldybės taryboje, nei su gyventojais: „Neliko nei I, nei II teritorijos, nekalbant jau apie III.“

Komisija nusprendė informuoti „Circle K Lietuva“ apie surastą seną dokumentą ir pareikalauti, įsipareigojimus įgyvendinti būtent pagal šį naujai surastą seną dokumentą, kuriame numatyti darbai I ir II teritorijose. Kitu atveju ketina kreiptis į teismą.

Komentarai  

0 #1 Danae 2018-04-07 14:43
Hi there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I
genuinely enjoy reading through your posts. Can you recommend
any other blogs/websites/forums that cover the same
topics? Appreciate it!

My webpage Urlaub: https://www.erlebnispaedagogik-spiele.de/
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode