Reklama 2

Patvirtintas šių metų savivaldybės biudžetas

 

Vaida GALDIKĖ

Penktadienį vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai patvirtino svarbiausią šių metų projektą – savivaldybės biudžetą. Už jį balsavo 20 Tarybos narių, susilaikė – 4. Trys Tarybos nariai posėdyje nedalyvavo. Šiemet biudžeto apimtys beveik dešimt milijonų eurų didesnės nei to, kuris buvo patvirtintas praėjusiais metais, todėl turėtų užtikrinti tinkamą Savivaldybės programų įgyvendinimą.

Atlikti pakeitimai

Šių metų biudžeto pajamas sudarys 59 mln. 479,9 tūkst. Eur, iš jų: 58 mln. 191,8 tūkst. Eur einamųjų metų pajamos, 1 mln. 288,1 tūkst. Eur praėjusių metų nepanaudota pajamų dalis ir tiek pat asignavimų išlaidoms bei turtui įsigyti. Biudžeto projektas buvo pristatytas praėjusiame Tarybos posėdyje, tuomet svarstytas visuose komitetuose. Išnagrinėjus gautus prašymus, atlikti pakeitimai – biudžetas padidėjo 509,9 tūkst. Eur. Padidintos einamųjų metų pajamos: 297,2 tūkst. Eur padidintos dotacijos ir Europos Sąjungos finansinės paramos lėšos investicijų projektams vykdyti, 4,1 tūkst. Eur biudžetinių įstaigų pajamos už prekes ir paslaugas. Patikslinta praėjusių metų nepanaudota pajamų dalis – 208,6 tūkst. Eur (tikslinės paskirties lėšų (investicijų projektų) likutis).

Didžiausią dalį biudžeto pajamų, be praėjusių metų likučių, sudaro gyventojų pajamų mokestis ir dotacijos iš kitų valdžios sektoriaus subjektų. Asignavimų pasiskirstyme pagal programas didžiausią apimtį sudaro ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos užtikrinimo ir Savivaldybės veiklos valdymo programos.

Didės atlyginimai

Kaip informavo Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė, Savivaldybės Švietimo skyriaus ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungosprašymu perskirstyti asignavimai dėl lopšelių-darželių auklėtojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento. Priimtas sprendimas nuo kovo 1 d. auklėtojų darbo užmokestį padidinti iki koeficientų vidurkio. Tam biudžete numatyta 14,4 tūkst. Eur. Dėl teisės aktų pasikeitimų labai minimaliai didės ir pedagogų atlyginimai, tam biudžete reikėjo numatyti 14,3 tūkst. Eur. „Labai džiugu, kad šiemet galime teikti tokį projektą, kuriame skiriamos lėšos visoms įstaigoms išlaikyti, numatyti lopšelių-darželių auklėtojų, jų padėjėjų darbo užmokesčio padidinimai. Taip pat lėšos visoms grąžintinoms paskoloms ir palūkanoms už jas mokėti, ko jau nėra buvę daugelį metų. Biudžetas yra visiškai subalansuotas ir užtikrinantis visą Savivaldybės programų įgyvendinimą“, – pristatydama biudžetą kalbėjo Finansų skyriaus vedėja.

Užtikrins įstaigų funkcionavimą

Administracijos direktorius Bronius Kryžius Tarybos nariams priminė, kad anksčiau tvirtinant biudžetą reikėdavo taikyti papildomas biudžeto subalansavimo priemones: „Didžiausią įtampą formuojant savivaldybės biudžetą sudarydavo tai, kad reikėdavo mažinti darbo užmokestį biudžetinių įstaigų asignavimų valdytojams, o darbo užmokestis metams buvo skaičiuojamas tik 11 mėn. Praėjusiais metais šios kadencijos Tarybai pavyko taikyti tik vieną papildomą biudžeto subalansavimo priemonę – nebuvo įtrauktas paskolos grąžinimas. Šiais metais, galime pasidžiaugti, įtrauktas ir jis. Įvykdžius visus biudžetinių asignavimų skaičiavimus, Tarybos patvirtintų socialinių ir ekonominių programų įgyvendinimui pagal finansinį planą, kurį patvirtino Seimas, papildomai pavyko numatyti 473,2 tūkst. Eur. Šitoje programoje numatytas dviejų liftų įrengimas Sedos Vytauto Mačernio ir Mažeikių Gabijos gimnazijose, tvorų statymas lopšeliuose-darželiuose, kompiuterių su programine įranga pirkimas mokykloms. Taip pat palikta pinigų įvairioms avarijoms ir kitoms būtinoms reikmėms.“

Savivaldybės meras Antanas Tenys taip pat patikino, kad tai turbūt vienas iš tokių biudžetų, kuris leidžia užtikrinti visų biudžetinių įstaigų funkcionavimą: „Bus užtikrintas finansavimas visiems Europos Sąjungos vykdomiems projektams ir, žinoma, kiek galėsime, kreipsime dėmesį į kiemų ir kaimo kelių tvarkymą.“

Autorės nuotrauka

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode