Parama dėkojame

Sprogimas

Laisvės bėgime – rekordinis skaičius dalyvių

Vaida GALDIKĖ

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio diena pažymėta šventiniu laisvės bėgimu Mažeikiuose „Bėgame už laisvę“. Šis bėgimas taip pat įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės įskaitą – II etapą.

Bėgimo rezultatai

Skirtingose distancijose jėgas, pasak organizatorių, išbandė rekordinis skaičius – daugiau nei 1000 – įvairaus amžiaus dalyvių iš visos Lietuvos. Varžybos vyko Mažeikių senamiestyje. Startas ir finišas – Laisvės gatvėje, prie Mažeikių rajono savivaldybės.

„Bėgame už laisvę“ dalyviai galėjo bėgti 400 ir 1000 metrų bei 3,3 ir 10 kilometrų rungtyse. Ilgiausioje 10 km distancijoje dalyviai turėjo įveikti tris ratus po kiek daugiau nei 3,3 km. Joje nugalėtojo titulą apgynė kliūtinio bėgimo rungties daugkartinis šalies čempionas Justinas Beržanskis, kilęs iš Viekšnių miesto. Treneriu Šiauliuose dirbantis lengvosios atletikos specialistas šiemet nuotolį įveikė per 32:04 min. Bendroje įskaitoje antrąją vietą užėmė Jonas Stankevičius iš Kėdainių – 33:15 min., trečiasis finišavo Vilniaus bėgimo klubo treneris Karolis Urbelionis – 34:29 min. Moterų gretose nugalėjo šiaulietė Romualda Kondratienė (klubas „Stadija“) – 40:13 min. Antrąją vietą užėmė Evelina Tomkevičiūtė, Panevėžio triatlono klubo narė, ji  nuotolį įveikė per 41:17 min. Trečiąją poziciją iškovojo Vilniaus bėgimo klubo narė Iveta Petraitytė – 41:52 min.

3,3 km distancijoje nugalėjo mažeikiškis Tomas Šimkevičius – 10:42 min. Antrasis finišavo Nerijus Ruzveltas iš Klaipėdos („Vėtrungė“) – 11:15 min., trečiąją vietą iškovojo Martynas Cibulis iš Joniškio („Million Steps“), kuris sekunde aplenkė Donatą Košiubą. Moterų įskaitoje nugalėjo marijampolietė Daiva Bielevičiūtė („Bėgimo klubas“), kuri nuotolį įveikė per 13:36 min. Antrąją vietą užėmė kaunietė Ieva Kardauskaitė („Bėgimo klubas“) – 13:40 min., trečiąją vietą iškovojo mažeikiškė Milda Zubavičienė („Penki kalnai“, 14:41 min.).

1000 m nuotolyje, kuriame varžėsi jaunimas iki 16 metų, nugalėjo panevėžietis Mykolas Banys, kuris atstumą įveikė per 3:04 min., antrąją vietą užėmė Marius Griušelionis iš Birštono (3:07 min.), trečiasis liko Mikas Montvilas (Šiaulių r., 3:09 min.). Merginų įskaitoje pergalę pasiekė Brigita Šniukštaitė iš Panevėžio triatlono klubo (3:32 min.), antroji liko jos kolegė Beatričė Vinciūnaitė, 3:42 min.), trečiąją poziciją iškovojo Ugnė Batakytė iš Telšių (3:54 min.).

Gavo atminimo medalį

Laisvės bėgime apdovanoti ir greičiausi mažeikiškiai. Šiemet greičiausiųjų titulai atiteko klubo „Penki kalnai“ atstovei Sandrai Mitkevičienei ir Gintarui Meištininkui („Bėgimo klubas“). G. Meištininkas 10 km nuotolį įveikė per 39:58 min., o S. Mitkevičienė – per 49:56 min.

Jauniausia dalyvė, įveikusi 400 m nuotolį su savo mama – dvejų metukų Elzė, vasario 16 d. šventusi savo gimtadienį. Vyriausia dalyvė 10 km bėgusi Aušra Martinkutė iš Mažeikių – 61 metai. Vyriausias dalyvis 3,3 km bėgęs Juozas Grinius iš Sedos – 69 metai.

Finišavę bėgikai buvo vaišinami karšta arbata ir koše, kiekvienas sėkmingai įveikęs distanciją gavo ypatingą, išskirtinio dizaino atminimo medalį. Apdovanojimo ceremonija vyko Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos aktų salėje.

Renginio metu taip pat apdovanoti vaikai, gimę vasario 16 d. Jų buvo trys: 2 ir 13 metų mergaitės bei 10 metų berniukas.

Bėgimas Mažeikiuose buvo antrasis Lietuvos bėgimo taurės etapas. Trečiasis vyks kovo 11-ąją Jonavoje – XXIX bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“. Lietuvos bėgimo taurę sudaro 18 etapų visoje Lietuvoje, o sezonas finišuos spalio pabaigoje Rumšiškėse.

Pateisino visus lūkesčius

„Bėgame už laisvę“ organizatorė – bėgikų klubo „Penki kalnai“ prezidentė Milda Zubavičienė – „Būdui žemaičių“ sakė, kad renginys praėjo sklandžiai, nes buvo daug ruoštasi, planuota: „Kadangi šiemet bėgimas įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės vieną iš etapų, tad turėjome patyrusią komandą, organizuojant tokio masto varžybas, padėjo ir Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus darbuotojos.“

M. Zubavičienė džiaugėsi, kad sporto šventė pateisino visus lūkesčius: „Planavome, kad turėsime 800 dalyvių, o miesto gatvėmis bėgo 1089. Varžybų išvakarėse prisiregistravusių skačius siekė beveik 1200, tačiau spėjame, kad bėgikų gretos susiaurėjo dėl siaučiančio gripo.“